اجتماعی

تمام معابر شهر زنجان برای اولین بار اسکن لیزری شده است

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،علیرضا فیروزفر، در نشست خبری با اصحاب رسانه در خصوص پروژه‌های عمرانی و خدمات شهری با بیان اینکه از سال جدید بر رونق ساخت‌ و ساز با کاهش تخلفات ساختمانی متمرکز شده‌ایم، اظهار داشت: در این راستا تعامل با سایر سازمان‌ها از جمله سازمان نظام مهندسی ساختمان را آغاز کرده‌ایم.

وی با ایجاد تعامل و اتصال با ناظران و مجریان سازمان نظام مهندسی ساختمان استان به دنبال این هستیم که کاهش زمان اخذ گزارش تخلفات ساختمانی را داشته باشیم تا شهرداری قبل از وقوع تخلف در جریان امور باشد.

شهردار زنجان با بیان اینکه هدف عمده در این زمینه، ایجاد گشایش در ساخت‌وسازها است، عنوان کرد: بر روی طرح‌های محوری و منطقه‌ای کار می‌کنیم و 5 طرح محوری طی یک ماه اخیر را توانستیم به تصویب کمیسیون ماده 5 برسانیم و این روند ادامه‌دار خواهد بود که بعد از ابلاغ طرح‌ها اطلاع‌رسانی می‌کنیم.

 

فیروز فر افزود:قرارداد اولیه پروژه سبزه میدان به مبلغ ۶۴ میلیارد تومان بسته شده بود که البته این مبلغ مربوط به قرارداد خالص است، با مبالغ بعدی و مبالغ مابه التفاوت ها، پروژه سبزه میدان تا به امروز ۱۲۱ میلیارد تومان ثبت صورت وضعیت داشته که تاکنون ۵۲ میلیارد تومان آن پرداخت شده است.

وی از انعقاد قرارداد تکمیلی برای پیشبرد پروژه سبزه میدان خبر داد و اظهار داشت: این قرارداد به دلیل اینکه به موقع برای آن اقدام شد با قیمت مناسب بسته شد.

این مقام مسئول با بیان اینکه مبلغ قرارداد تکمیلی ۸۹ میلیارد تومان است، خاطر نشان کرد: این میزان نیز با احتساب مابه التفاوت، رقم بالاتری خواهد داشت ولی امیدواریم با همین قرارداد بتوانیم پروژه را به نقطه انتهایی برسانیم.

وی درباره روگذر پل امام حسین (ع) نیز گفـت: قبلا سوم خرداد برای افتتاح پروژه اعلام شده بود، اما با توجه به وجود معارض کمی به تعویق افتاد و قول آن را تا 28 تا 30 خرداد می‌دهیم تا روگذر افتتاح شود.

فیروزفر تصریح کرد: پروژه دیگر هم پارکینگ طبقاتی سعدی است که در دو طبقه در حال ساخت است که پیشرفت خوبی دارد و این را هم با پیمانکار تا پایان شهریور تمام می‌کند که برای تکمیل آن 25 تا 30 میلیارد تومان نیاز داریم.

شهردار زنجان در ادامه با اشاره به موضوع کف‌سازی بازار بزرگ زنجان، تصریح کرد: این پروژه به مبلغ اولیه 30 میلیارد ریال آغاز شد و با توجه به تجربه موفقی که در کف‌سازی بازار بزرگ زنجان در راسته مسگرها و جگرپزها داشتیم، امیدواریم بتوانیم این تجربه را در بازار بالا نیز تکرار کنیم.

فیروزفر به آغاز سم‌پاشی در سطح شهر نیز اشاره کرد و یادآور شد: امسال با برنامه‌ریزی‌هایی که در 45روز قبل برای سم‌پاشی سطح شهر انجام دادیم، توانستیم از این مشکل پیشگیری کنیم. همچنین در سال‌های گذشته کاهش چشم‌گیری در گل‌کاری و احیای فضای سبز مشاهده کردیم که امسال با ۵۰ هزار بوته گل بنفشه و 70هزار بوته گل تابستانه آماده کاشت در این معابر است.

شهردار زنجان به بحث نهضت آسفالت نیز اشاره کرد و گفت: تمام معابر شهر زنجان برای اولین بار اسکن لیزری شده و معابر نیازمند آسفالت، اولویت‌بندی شده و معابری که بیشترین خرابی و همچنین بیشترین تردد را دارند با یک توزیع موزون در سطح شهر پخش شده تا آسفالت‌ریزی شود.

فیروزفر با اشاره به افزایش 57 درصدی بودجه شهرداری زنجان در سال جاری نسبت به سال 1400 خاطرنشان کرد: بودجه شهرداری زنجان از 840 میلیارد تومان در سال 1400 به 1316 میلیارد تومان در سال 1401 افزایش پیدا کرد که بعد از گذشت حدود 2 ماه از سال جدید 100 میلیارد تومان نیز با توجه به حجم برنامه‌های تعریف‌شده به این بودجه اضافه شد.

وی با بیان اینکه تلاش بر این شد که وزن پروژه‌های عمرانی را بالا ببریم، افزود: 53 درصد بودجه شهرداری زنجان در سال جاری به میزان 750 میلیارد تومان مربوط به پروژه‌های عمرانی و 47 درصد مربوط به اعتبارات جاری و پشتیبانی است.

فیروزفر با بیان اینکه تحولات خوبی در حوزه اداری و مالی شهرداری زنجان در حال شکل‌گیری است، یادآور شد: شهرداری زنجان در تبدیل وضعیت همکاران، جزء رتبه‌های اول در بین دستگاه‌های اجرایی استان قرار گرفته و 329 نفر از ایثارگران حائز شرایط تبدیل وضعیت، تعیین تکلیف شدند.

شهردار زنجان با بیان اینکه برای جلوگیری از هدررفت آب، پلیس آب در هر 4 منطقه شهرداری زنجان تشکیل شده تا امکان خطا را به حداقل برسانیم، افزود: پلاک‌کوبی و شناسنامه‌دار کردن درختان و همچنین طراحی پارک‌های موضوعی نیز امسال در دستور کار قرار دارد.

شهردار زنجان گفت: پذیرش اجبار در انتصابات را کسر شان برای خودم می‌دانم و اگر اجباری باشد واقعاً برعکس عمل می‌کنم و حتی اگر لازم باشد استعفا می‌دهم اما اجبار را نمی‌پذیرم.

وی با بیان اینکه با حقوق کمتر از دانشگاه، شهردار زنجان هستم، اظهار داشت: حقوق بنده با انتقال به شهرداری زنجان کاهش یافته و تاکنون هم تعیین نکرده‌اند و بدون تعیین حقوق کار می‌کنم که به محض مشخص شدن میزان حقوقم به‌صورت شفاف اعلام می‌کنم.

فیروزفر با تاکید بر اینکه هیچ مسئولیت دیگری ندارم که از طریق آن حقوق دریافت کنم، ابراز کرد: فعالیتی در سازمان نظام مهندسی ساختمان و دانشگاه آزاد اسلام حتی به عنوان عضو هیات‌امنا ندارم و طی 4 ماه گذشته 3 بار تقاضا کرده‌ام که مسئولیت هیات‌امنای حسینیه اعظم را بر عهده فرد دیگری بگذارند که قبول نکرده‌اند و هم‌اکنون دریافتی‌ام فقط به عنوان هیات علمی دانشگاه زنجان است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا