اقتصاد

تغییر و تحول در مسیر اقتصاد و ورودی اقتصاد کشور

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،محسن افشارچی در جلسه معارفه رئیس دانشگاه زنجان، ضمن تسلیت شهادت حضرت فاطمه (س) و دومین سالگرد شهادت سردار سلیمانی، اظهار کرد:اقتصاد تک‌بعدی عاملی برای شکل‌گیری کاریکاتوری و غیرواقعی شد، این در حالی است که شکل‌گیری دانشگاه‌ها نیز به همین شکل است اما معتقدیم دانشگاه باید بنیاد آموزشی و اقتصادی داشته باشد که اصلاً چنین دیدگاهی وجود ندارد.

نماینده عالی دولت در استان زنجان با بیان اینکه در اقتصاد نفتی تصور بر این است که دانشجویان تحصیلات تکمیلی برای استادی تربیت می‌شوند، افزود: در اصل نباید این‌گونه باشد. دانشجویان دکتری تربیت می‌شوند تا در ادامه مسیر در تولید ثروت به کشور کمک کنند.

افشارچی با تاکید بر اینکه در دانشگاه زنجان باید تولید دانش و در پی آن تولید ثروت رخ دهد، افزود: باید شرایط به‌ گونه‌ای فراهم شود که اساتید به‌ دنبال تغییر رویه در پژوهش‌ها باشند. با توجه به تغییر سبد صنعتی می‌توان در حوزه‌های مختلف وارد کار شد. سرمایه‌گذاری در استان ۸۰۰۰ میلیارد تومان بود و سال آینده این رقم افزایش خواهد یافت؛ در این وضعیت اگر بتوانیم کار کنیم سرمایه‌گذار نیز با ما همراه خواهد شد.

استاندار زنجان با تاکید بر اینکه تلاش خواهیم کرد پارک و ملزومات پارک را به جد تقویت کنیم، خاطرنشان کرد: گام‌هایی برای راه‌اندازی صندوق پژوهش و فناوری خواهیم برداشت. امیدواریم دانشگاه زنجان به بلوغی برسد که مدیر جدید بر روی تولید ثروت و پژوهش کار کند. اقتصاد دانش‌بنیان در کشور یک درصد است که اصلاً عدد خوبی نیست و ما می‌توانیم این رقم را ارتقا دهیم و نباید بهانه‌ای در این رابطه داشته باشیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا