اجتماعی

تعطیلی داروخانه بیمارستان امام حسین (ع)یک دستورالعمل کشوری است

مدیر درمان تامین اجتماعی استان زنجان با اشاره به تعطیلی داروخانه بیمارستان امام حسین (ع)، گفت: این تعطیلی طبق یک دستورالعمل کشوری است.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،مهدی نیک‌سیرت در نشست خبری با اصحاب رسانه  به مناسبت هفته تامین اجتماعی با بیان اینکه بحث تعطیلی داروخانه مختص استان زنجان نیست اظهار داشت:تعطیلی داروخانه بیمارستان‌های تامین‌ اجتماعی در روزهای تعطیل کشوری است و در سازمان تعریف نشده و داروخانه شبانه‌روزی در مراکز تامین‌ اجتماعی نداریم.

وی از جذب 15 متخصص همکار در مراکز درمانی ملکی این سازمان در استان خبر داد و افزود: همین جا برای جذب متخصصان علاقه‌مند به همکاری اعلام آمادگی می‌کنم.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان زنجان با بیان اینکه متاسفانه کمبود بسیار حاد در آنتی‌بیوتیک اطفال به خصوص آزیترومایسین در استان زنجان داریم، تصریح کرد: ۶۰ قلم دارو به داروهای مراکز درمانی تامین‌اجتماعی استان زنجان اضافه کرده‌ایم و بر روی داروهایی که در تعهد تامین‌اجتماعی است، بسیار حساس هستیم.

نیک‌سیرت با بیان اینکه درصد ترخیص و رضایت شخصی از مراکز درمانی تامین‌اجتماعی استان زنجان بسیار پایین است، تصریح کرد: تذکراتی در این خصوص داده شده و با افرادی که کوتاهی می‌کنند، برخورد می‌کنیم. گفتنی است در محیط‌های درمانی دست‌یابی به رضایت صد درصدی بسیار مشکل است.

وی از برنامه‌ریزی برای ارتقای کیفیت فضاهای درمانی و خدماتی در مراکز ملکی تامین اجتماعی استان خبر داد و افزود: در این راستا ضمن تلاش برای تامین تجهیزات درمانی مورد نیاز، نوسازی فضاهای باقیمانده هم ادامه می‌یابد.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان زنجان به جذب 8 نیرو در آزمون محلی در این مدیریت اشاره کرد و خاطر نشان کرد: برنامه‌ریزی برای جذب 38 نفر هم از طریق آزمون سراسری انجام شده است.

نیک‌سیرت با بیان اینکه در سال گذشته 735هزار و 141مورد ویزیت پزشک عمومی ثبت شده که نسبت به سال 99به میزان 27درصد افزایش داشته است، اظهار کرد: ویزیت پزشک متخصص در سال گذشته 119هزار و 71مورد با 34درصد افزایش نسبت به سال 99داشته و ویزیت دندان‌پزشکان 22درصد افزایش و 9.1 درصد تخت بیمارستانی اشغال شده است.

وی با تاکید بر لزوم افزایش کمیت و کیفیت ویزیت پزشکان در مراکز تامین‌اجتماعی استان زنجان، افزود: در شش ماهه اخیر، 15متخصص به مجموعه تامین‌اجتماعی زنجان ملحق شدند و افزایش ویزیت‌های تخصصی در سه ماهه امسال 29.9 درصد رشد پیدا کرده است.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان زنجان با اشاره به افزایش مراجعه به مراکز درمانی تامین‌اجتماعی استان زنجان، خاطرنشان کرد: استوک دارویی سه ماهه در همه این مراکز آماده است، مگر در داروهایی که شاهد کمبود کشوری هستیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا