اجتماعی

تعرفه برق کشاورزان همکار در مدیریت مصرف برق رایگان شد

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان از امکان بهره مندی مشترکان کشاورزی از برق رایگان در صورت همکاری با این شرکت خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،پیام جوادی با اعلام اینکه کشاورزان عزیز استان زنجان با عقد تفاهم نامه همکاری با مدیریت توزیع برق شهرستان خود می‌توانند از برق رایگان برخوردار شوند اظهار داشت: استان زنجان بیش از 9 هزار مشترک برق کشاورزی دارد که 23درصد از انرژی توزیع شده در استان را مصرف می‌کنند و این مشترکان با عقدتفاهم‌نامه همکاری با شرکت توزیع برق استان زنجان و تعدیل بار مصرفی خود در 5 ساعت اوج مصرف از 19 ساعت برق رایگان در روز برخوردار شوند.

وی افزود: استفاده 19 ساعته از برق رایگان در ساعات غیرپیک از نظر اقتصادی می‌توانند مشوق بسیار خوبی برای مشترکان کشاورزی باشد که به راحتی با جابجایی ساعت مصرف خود پاداش همکاری دریافت نمایند و امید است کشاورزان با در نظر گرفتن شرایط دشوار صنعت برق برای تأمین برق کشور در فصل تابستان همکاری لازم را با شرکت توزیع نیروی برق استان داشته باشند.

گفتنی است شرکت توانیر با صدور اطلاعیه ای از رایگان شدن برق کشاورزان همکار در مدیریت مصرف برق خبر داد. در این اطلاعیه آمده است: “به منظور قدردانی و جبران زحمات و همکاری کشاورزان در مدیریت مصرف برق فصل تابستان امسال، امکان بهره مندی مشترکان محترم کشاورزی از برق رایگان در صورت همکاری با صنعت برق فراهم گردیده است.

شرایط در نظر گرفته به گونه ای است که کلیه کشاورزان محترم می توانند با عدم استفاده از برق چاه های کشاورزی به مدت 5 ساعت در بازه زمانی 11 تا 18 (که در تفاهم نامه همکاری درج می شود) و انتقال زمان آبیاری به ساعات دیگر، از برق رایگان در مابقی ساعات شبانه روز استفاده نمایند.
یادآور می شود عدم آبیاری در ساعات گرم روز، یکی از اصول علمی کشاورزی نیز محسوب می شود چرا که در این ساعات به دلیل گرمای هوا و تبخیر بسیار آب، ضمن اتلاف منابع آب و انرژی، باعث آسیب به گیاهان نیز می شود.

از این رو کشاورزان محترم در سراسر کشور می توانند از طریق تماس با شماره تلفن 121 و کسب اطلاعات بیشتر، ضمن انعقاد تفاهم نامه همکاری و رعایت شرایط تفاهم نامه، از برق رایگان در ماه های خرداد تا شهریور بهره مند شوند.”

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا