فرهنگی

تصویب 101 میلیارد تومان اعتبار فرهنگی در سفر ریاست جمهوری

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان، مجید کامیار در نشست خبری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان در نشست خبری به اعتبارات سفر ریاست جمهوری در حوزه فرهنگ و هنر استان زنجان اشاره کرد و گفت: پروژه های عمرانی نیمه کاره که از سال 90 متوقف شده بود، امسال با همکاری مدیریت و برنامه ریزی اعتبارات خوبی دریافت کرد.

 مجید کامیار با اشاره به تصویب اعتبار 40 میلیارد تومانی به هنرستان هنرهای تجسمی دختران از سفر ریاست جمهوری گفت:  30 میلیار تومان نیز برای هنرستان سینما، تاتر و موسیقی مصوب شد.

 به گفته وی، در این سفر برای سالن تئاتر زنجان 20 میلیارد تومان و برای تکمیل مجتمع فرهنگی و هنری زرین ایجرود 11 میلیارد تومان مصوب شده که در مجموع 101 میلیارد تومان اعتبار در حوزه فرهنگ و هنر به تصویب رسیده و مقرر شده تا سال 1402 این اعتبارات هزینه شود.

در ادامه این جلسه معاون هنری و سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان، اظهار کرد: امسال جشنواره‌ هنرهای تجسمی و جشنواره تئاتر نمایشی استان پس از دو سال توقف برگزار شد.

ابراهیم قاسمی دهه فجر را فرصتی برای بروز و ظهور هنرمندان دانست و عنوان کرد: بخشی از برنامه‌های این دهه در استان اجرا شد و فیلم‌های جشنواره فجر در استان اکران و استقبال خوبی از آن شد و خوشبختانه در جشنواره فجر امسال دو زنجانی سیمرغ بلورین کارگردانی و جایزه نقش مکمل مرد را دریافت کردند.

جعفر محمدی رئیس گروه فرهنگی و رسانه‌ای اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان از پیگیری مسکن خبرنگاران خبر داد و گفت: در حال حاضر اسامی متقاضیان به راه و شهرسازی اعلام شده و باید زمینی برای این افراد تخصیص داده شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا