اجتماعی

تشکیل 768فقره پرونده سایبری توسط پلیس فتا

معاون فرهنگی و اجتماعی فرمانده انتظامی استان زنجان با اشاره به میزان پرونده های سایبری تشکیل شده در استان زنجان، گفت: 768فقره پرونده سایبری توسط پلیس فتا تشکیل شده است.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،غلامرضا امیدی در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به بیانات رهبری، اظهار کرد: به مسئله خبر رسانی با این چشم باید نگاه کرد که برای ترویج خیر باشد.

وی با بیان اینکه 90درصد نزاع و خشونت ها در استان زنجان به خاطر لحن بد است و فقط 10 درصد به خاطر لفظ بد ، ابراز کرد: توسعه لحن زیبا در سطح فرهنگ عمومی یکی از اولیت های است.

معاون فرهنگی و اجتماعی فرماندهی انتظامی استان زنجان پلیس با اشاره به اینکه در راستای نظم و امینت دسته های عزاداری در زنجان 2 هزار نیرو را به کار گیری کرد، تصریح کرد: بزرگترین اجتماع حسینی جهان در زنجان با امنیت کامل و بدون هیچ مشکل امنیتی برگزار شد.

وی با بیان اینکه مبارزه با مواد مخدر یکی از دغدغه های عموم جامعه است، عنوان کرد: در 5 ماه نخست سالجاری 635کیلو گرم انواع مواد مخدر در سطح استان کشف شده است.

امیدی با بیان اینکه هزارو 480  قاچاقچی، خرده فروش و… در حوزه مواد مخدر دستگیر شده است، افزود: 200دستگاه خودرو و موتور سیکلت در این راستا نیز توقیف شده است.

وی با بیان اینکه 1200طرح پاکسازی و کنترل محور های مواصلاتی در استان برگزار شده است، ادامه داد: در استان زنجان 684معتاد متجاهر در سطح شهر جمع آوری شده است.

معاون فرهنگی و اجتماعی فرمانده انتظامی استان زنجان با اشاره به میزان پرونده های سایبری تشکیل شده در استان زنجان، گفت: 768فقره پرونده سایبری توسط پلیس فتا تشکیل شده است.

وی با بیان اینکه 108درصد از پرونده های ارجاع شده به پلیس فتا در سال جاری کشف شده است، ابراز کرد: میزان کشف جرايم سایبری در استان زنجان 13درصد از نرم کشور بالاتر است.

امیدی با اشاره به مهم ترين جرایم سایبری استان زنجان، تصریح کرد: برداشت غیر مجاز، موضوعات اخلاقی، کلاهبرداری و مزاحمت اینترنتی مهم ترين جرايم سایبری استان زنجان است.

معاون فرهنگی و اجتماعی فرماندهی انتظامی استان زنجان با اشاره به یکی از پرونده های سایبری کشف شده توسط پلیس فتا استان زنجان، عنوان کرد: پلیس فتا زنجان توانست پرونده کلاهبرداری 9 هزار و 230 میلیارد تومانی را کشف کند.

وی با اشاره به اقدامات پلیس فتا زنجان، تصریح کرد: در 5 ماهه نخست سال 2500حساب بانکی توسط پليس فتا بعد از تماس شهروندان مسدود شده است.

امیدی با بیان اينکه پلیس امنیت اقتصادی در خصوص مبادلات اقتصادی اقدامات خوبی انجام داده است، ابراز کرد: تشکیل 48نقره پرونده اقتصادی و کشف 1600تن کالای اساسی با ارزش ریالی 500میلیارد ریال از اقدامات پلیس امنیت اقتصادی استان زنجان است.

معاون فرهنگی و اجتماعی فرماندهی انتظامی استان زنجان با بیان اینکه پلیس امنیت اقتصادی از اخلال در حوزه اقتصاد پیشگیری می کند، خاطر نشان کرد: پلیس امنیت اقتصادی نقش خوبی در حوزه تامین امنیت صادرات داشته است.

امیدی با بیان اینکه پلیس باید در موضوع هوشمندی همگام با جامعه باید پیش برود، ابراز گرد: هوشمند سازی یک اولویت مهم برای پلیس است.

وی با بیان اینکه 62باند سارقان در استان توسط پليس آگاهي متلاشی شد، ادامه داد: تمامی پرونده های تجاوز به عنف تشکیل شده در استان زنجان منجر به کشف شده است.

معاون فرهنگی و اجتماعی فرماندهی انتظامی استان زنجان بیان کرد: 126 قبضه سلاح شکاری غیر مجاز توسط پليس اطلاعات و امنیت عمومی استان زنجان کشف شده است.

وی با بیان اینکه 1135نفر گذرنامه برای حجاج در استان زنجان صادر شده است، عنوان کرد: برای اربعین 15هزار گذرنامه توسط اداره گذرنامه استان زنجان صادر شده است و ساعات کاری اداره گذرنامه جهت ارائه خدمات بیشتر به مردم افزایش پیدا کرده است.

امیدی با بیان اینکه پلیس امینت عمومی 3 گروگانگیر  اتباع خارجی در استان همجوار دستگیر کرد، تصریح کرد: گروگان ها به سلامت از دست گروگانگیران آزاد شدند.

وی با بیان اینکه پلیس در راستای تامین نظم و امنیت به صورت شبانه روز کارمی کند، تاکید کرد: 33نفر از اراذل و اوباش در استان که مخل نظم عمومی استان بودند دستگیر شدند.

معاون فرهنگی و اجتماعی فرماندهی انتظامی استان زنجان با اشاره به اقدامات پلیس راهور در استان زنجان، ابراز کرد: شاهد کاهش31درصدی جانباختگان در تصادفات داخل استان زنجان هستیم.

وی با اشاره به مراکز مشاوره ای معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی استان زنجان، خاطر نشان کرد: 78درصد از مراجعات به مراکز مشاوره ای معاونت اجتماعی به مصالحه پایدار رسیده است.

معاون فرهنگی و اجتماعی فرماندهی انتظامی استان زنجان با اشاره به کاهش 3درصدی انتقاد از پلیس، افزود: در 42درصد تماس ها با سامانه 197از پلیس تقدیر شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا