با ما همراه باشید

اجتماعی

تشکیل ۷۳۹ پرونده تخلف در حوزه حمل و نقل برون شهری زنجان

مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان زنجان گفت: طی ۶ ماهه نخست سالجاری ۷۳۹ پرونده تخلف حوزه حمل و نقل برون شهری در بخش رانندگان، شرکت‌ها و ناوگان تشکیل و احکام متناسب با آن صادر شد.

منتشر شده

در

تشکیل ۷۳۹ پرونده تخلف در حوزه حمل و نقل برون شهری زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،عبدالحسین علی اکبری اظهار داشت: به منظور کنترل و نظارت بر عملکرد رانندگان و شرکت های حمل و نقل جاده ای برون شهری و اجرای دقیق قوانین و مقررات مربوطه، در ۶ ماهه گذشته از سال‌جاری در جلسه های کمیسیون‌های مواد ۱۱، ۱۲ و ۱۴ زنجان به تخلفات شرکت‌ها و موسسات حمل و نقل کالا و رانندگان حمل و نقل جاده ای در سطح استان زنجان رسیدگی و احکام متناسب با آن صادر شد.

وی یادآوری کرد: در این مدت ۷۳۹ مورد تخلف در کمیسیون های ماده ۱۱، ۱۲ و ۱۴ توسط اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان بررسی شد.

مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان زنجان گفت: با بیان اینکه در کمیسیون ماده ۱۱، ۴۹۱ تخلف ثبت شد، تاکید کرد: این تخلفات شامل حمل بار بدون بارنامه یا صورت وضعیت، حمل بار یا مسافر بیش از ظرفیت، حمل بار بدون تجهیزات ایمنی و جابجایی مسافر بدون رعایت پروتکل های بهداشتی از تخلفات بود.

علی اکبری خاطرنشان کرد: در کمیسیون ماده ۱۲ مربوط به تخلف شرکت ها نیز تعداد تخلفات ۶۸ مورد گزارش و پرونده تشکیل شد. وی ادامه داد: رعایت نکردن تنظیم بارنامه و یا صورت وضعیت، مقررات سالن اطلاع رسانی، پروتکل های بهداشتی و مغایرت در مندرجات بارنامه و یا صورت وضعیت را مهمترین تخلفات در کمیسیون ماده ۱۲ است.

مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان زنجان گفت: در ماده ۱۴ نیز ۱۸۰ پرونده تخلف در خصوص ناوگان ثبت شده که عدم اخذ بارنامه توسط مالکان ناوگان و حمل بار اضافی بر ظرفیت مجاز مهمترین این تخلفات بود.

به گفته علی اکبری، ایجاد آرامش به ویژه در بخش های حمل و نقل مسافر و کالای همراه، از دغدغه های مهم و اساسی این اداره کل به شمار می رود و کاهش تخلف شرکت ها و موسسات حمل و نقل جاده ای می تواند نقش اساسی در تحقق این امر داشته باشد.

گفتنی است ۶۷ شرکت حمل‌ونقل کالا با چهار هزار ۸۹۱ دستگاه ناوگان باری در استان زنجان فعال هستند. علاوه بر این استان زنجان، ۳۵ شرکت و موسسه مسافربری فعال دارد که به‌صورت یک تا سه منظوره فعال هستند، از این تعداد فقط ۱۴ شرکت در شهر زنجان خدمات ارائه می‌دهد.۱۸۲ دستگاه اتوبوس، ۳۳۵ مینی‌بوس و ۶۱۳ دستگاه سواری برای مسافران در استان زنجان خدمات شبانه‌روزی می‌دهند.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

فراخوان مسابقه آزاد مهارت ملیله سازی

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان از برگزاری فراخوان مسابقه آزاد مهارت ملیله سازی به میزبانی استان زنجان خبر داد؛

منتشر شده

در

توسط

فراخوان مسابقه آزاد مهارت ملیله سازی

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،محمد رضا انصاری اظهار داشت: با عنایت به جایگاه و اهمیت مسابقات آزاد مهارت و تاکیدات ریاست محترم سازمان مبنی بر ارج نهادن هرچه بیشتر به این مسابقات، با در نظر گرفتن ارزش والای مهارت و آموزش‌های مهارتی در میان جامعه در شناسایی استعدادهای برتر و معرفی ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های استان در بخش صنعت می باشد.

وی با توجه به این‌که استان زنجان به عنوان شهر جهانی ملیله از سوی یونسکو معرفی گردیده و یکی از قطب‌های تولید ملیله در کشور شناخته می‌شود،تصریح کرد: اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان با هماهنگی دفتر مسابقات ملی و بین المللی مهارت سازمان متبوع به منظور شناسایی نخبگان مهارتی و هدایت آن‌ها به سوی اشتغال و بازار تولید با همکاری اداره‌کل میراث فرهنگی و گردشگری، اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، استانداری زنجان، شورای اسلامی و شهرداری زنجان، اتاق تعاون، اتاق اصناف، اتاق بازرگانی، شرکت فرتاک و صدای و سیمای مرکز زنجان در نظر دارد اولین مسابقات مهارت آزاد در رشته ملیله سازی را در سطح کشوری با هدف شناسایی استاد کاران و نخبگان ملیله سازی برگزار نماید.

 ثبت نام مسابقات از تاریخ 1400/11/04 الی 1400/11/12 از طریق سایت اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان به آدرس www.zntvto.ir/olympiad خواهد بود.

نحوه برگزاری و شرح فنی مسابقات و لیست ابزار همراه در سایت اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان به آدرسwww.zntvto.ir   بارگزاری گردیده است

مسابقات ملیله سازی به صورت حضوری و آزمون عملی پروژه در روز پنج‌شنبه تاریخ 1400/11/28 در مدت زمان 8 ساعته برگزار خواهد شد.

 مراسم اختتامیه و تجلیل از نخبگان مهارتی رشته ملیله سازی روز جمعه تاریخ 400/11/29 با حضور مسؤولین محترم استانی و کشوری برگزار خواهد شد.

 به نفرات برتر در رتبه های اول تا سوم مرحله کشوری جوایز نفیسی اهداء خواهد شد.

لازم به ذکر است جهت کسب اطلاعات بیشتر با آقای علی ملکی مسئول امور مسابقات استان با شماره های 02433036325 و 09123423698 تماس حاصل فرمایند.

ادامه مطلب

اجتماعی

سامانه بارشی از فردا شب وارد زنجان می شود

کارشناس هواشناسی استان زنجان با بیان اینکه از فردا شب سامانه جدید بارشی با بارش‌های پراکنده در استان فعالیت خواهد کرد گفت: در حال حاضر آسمان صاف و وضعیت جوی استان پایدار است که گاهی با وزش باد همراه خواهد شد.

منتشر شده

در

توسط

سامانه بارشی از فردا شب وارد زنجان می شود

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،سلطانی اظهار داشت: روز پنج شنبه وزش باد نسبتا شدید را همراه با بارش پراکنده برف خواهیم داشت که در گردنه‌های استان احتمال کولاک برف نیز خواهد بود.

وی با اعلام اینکه این سامانه بارشی از روز جمعه استان را ترک می‌کند و شرایط پایدار می‌شود گفت: دمای هوا نیز طی دو روز آینده افزایش نسبی خواهد داشت و پیش بینی می‌شود این افزایش ۶ تا ۸ درجه باشد.

کارشناس هواشناسی استان با اشاره به اینکه هوا از روز جمعه مجددا سرد خواهد شد افزود: در شبانه روز گذشته زنجان با دمای ۱۲ درجه زیر صفر دومین مرکز سرد کشور و خیرآباد با دمای ۲۱ درجه زیر صفر دومین ایستگاه سرد کشور بود.

در همین مدت چورزق با دمای ۱۳ درجه بالای صفر گرمترین ایستگاه هواشناسی استان بوده است.
دمای فعلی زنجان هم ۱۱ درجه زیر صفر است که نسبت به دیروز یک درجه کاهش دارد.

ادامه مطلب

اجتماعی

15 هزار قرص نان رایگان در استان زنجان توزیع شد

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان گفت: توزیع رایگان 15 هزار قرص نان در سطح شهر و روستاهای صعب العبور استان انجام شد.

منتشر شده

در

توسط

15 هزار قرص نان رایگان در استان زنجان توزیع شد

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،ولی‌الله زمانی، اظهار داشت: با توجه به بارندگی برف در روزهای اخیر و یخبندان و نیز عدم امکان تردد در مسیرهای شهری و همچنین جاده‌های مواصلاتی شهر به روستا، این اداره کل در راستای رفاه حال هم استانی‌های عزیز و دسترسی سریع به نان توزیع رایگان 15 هزار قرص نان از طریق اصناف منتخب و روستاهای تابعه استان اقدام کرده است.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان تصریح کرد: با تمهیدات به عمل آمده و هماهنگی‌های صورت گرفته با اتحادیه نانوایان و اتحادیه خواربارفروشان این مقدار قرص نان در سطح شهر زنجان بین 14 واحد منتخب از قبیل خوار و بار فروش و فروشگاه‌های مواد غذایی و همچنین در روستای های صعب العبور توزیع شد.

وی در پایان وی تاکید کرد: هیچگونه مشکلی در تامین زنجیره غذایی نان در استان نبوده و این اداره کل نسبت به پیگیری اموارات محوله بصورت شبانه‌روزی در راستای ارائه خدمات به هم استانی‌های عزیز در حال انجام وظیفه است.

ادامه مطلب

برترین ها