با ما همراه باشید

اجتماعی

تشکیل پرونده قضایی برای مسئولان خاطی در دامپزشکی،جهادکشاورزی و صمت استان زنجان

دادستان زنجان گفت:آنچه  امروز در سامانه انبار ثبت شده با موجودی این سردخانه تطبیق ندارد و حجم محصول آماده در اینجا به لحاظ دپو و مسائل بهداشتی و اینکه سرمایه مردم اینجا احتکار شده قابل قبول نیست . برای کسانیکه که ترک فعل کرده اند چه مجموعه صمت ، جهاد کشاورزی و دامپزشکی استان تشکیل پرونده می شود و با مدیران دولتی که نسبت به این موضوع کوتاهی کردند برخود قانونی خواهد شد ، حتی اگر منجر به عزل از سمت و یا بازداشت آنها بشود و خواهید دید که دستگاه قضایی با این جور مسائل تعارف ندارد و کاملا جدی است.

منتشر شده

در

تشکیل پرونده قضایی برای مسئولان خاطی در دامپزشکی،جهادکشاورزی و صمت استان زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،حجت الاسلام والمسلمین محسن کرمی در  بازدید از شرکت تعاونی کشتار گاه صنعتی طیور زنجان اظهار داشتت :اتفاقاتی که در این مجموعه مشاهده می شود برای تولید و توزیع قابل قبول نیست ، حجم زیادی از جوجه ، مرغ و بوقلمون و حتی محصولات قطعه بندی شده در اینجا دپو شده که مقادیر قابل توجهی از اینها تاریخ مصرفشان گذشته ، یا یک روز مانده و یا در حال انقضاء است و با این اوصاف در مواقعی از سال جاری در بازار حتی به یک عدد یا چند عدد مرغ هم  نیاز بود ، حجم قابل توجهی مرغ و جوجه و بوقلون  در این محل دپو احتکار شده است در صورتیکه این شرکت از نهاده های دامی یارانه ای  و ارز 4200 تومانی استفاده کرده اند و الان هم مرغ ها را نگه داشتند تا احیانا اگر ارز 4200 تومانی حذف بشود به قیمت سوداگرانه بفروشند .

 دادستان زنجان با بیان اینکه موضوع دوم که قابل تامل است و آن  وضعیت نامناسب  بهداشتی نگهداری مرغ، جوجه و بوقلمون است  که وجود حیوانات موذی و لاشه حیوانات موذی در محل و نگهداری محصولات فاسد در محیط مشترک با محصولات سالم و انتشار بوی تعفن در سردخانه است و این امور قطعا ناشی از کوتاهی مسئوولان دامپزشکی استان است ، که چرا بصورت تخصصی تر نسبت به بازرسی این مجموعه اقدام نکردند و اگر بازدیدی هم بازرسان دامپزشکی داشتند بیشتر نمایشی بوده است.

حجت الاسلام کرمی در ادامه  با اشاره به اینکه نمونه بارز در این زمینه  اینکه یک روز قبل ده کامیون بوقلمون ذبح شده ، اما هیچگونه  تاییدیه قرنطینه بهداشتی از مبدا حمل در این خصوص وجود ندارد و الان هم یک ساعت است این تاییدیه بهداشتی را مطالبه کرده ایم که این تاییده را به ما بدهند ولی خبری نسیت چه بسا تمامی محموله های مذکور بیمار و غیر قابل مصرف بوده باشند ! این یعنی تخلف و ترک فعل. سلامت و معیشت مردم نباید به کوتاهی های مسئولان گره بخورد. مجموعه جهاد کشاورزی نیز در این خصوص کوتاهی کرده اند. برای تمامی این طیور یارانه مصرف شده ، چرا باید ذبح ، عرضه و توزیع طوری تنظیم نشود تا در این مجموعه حجم قابل توجهی از طیور ذبح شده و آنهم در زمانهایی که مردم نیاز به مرغ و جوجه داشتند در این سرد خانه احتکار بشود و بخشی از این کوتاهی ها نیز در زمان خودش بر عهده سازمان صمت بوده است.

وی تصریح کرد : آنچه  امروز در سامانه انبار ثبت شده با موجودی این سردخانه تطبیق ندارد و حجم محصول آماده در اینجا به لحاظ دپو و مسائل بهداشتی و اینکه سرمایه مردم اینجا احتکار شده قابل قبول نیست . برای کسانیکه که ترک فعل کرده اند چه مجموعه صمت ، جهاد کشاورزی و دامپزشکی استان تشکیل پرونده می شود و با مدیران دولتی که نسبت به این موضوع کوتاهی کردند برخود قانونی خواهد شد ، حتی اگر منجر به عزل از سمت و یا بازداشت آنها بشود و خواهید دید که دستگاه قضایی با این جور مسائل تعارف ندارد و کاملا جدی است.

 دادستان زنجان با بیان اینکه علاوه بر مسائل و مشکلاتی که در این مجموعه اطلاع یافتیم، موضوع بکار گیری  غیر قانونی کارگران اتباع بیگانه که فاقد کارت بهداشتی بودند می باشد که اقدام به ذبح و بسته بندی طیور می کردند گفت: این یک تهدید برای سلامتی مردم و مصرف کننده است  و این امر هم در حالی اتفاق افتاده که نماینده دامپزشکی حضور داشته است و یک ماه هم کار کرده اند اما این اقدامات گزارش نشده است، این امر جز ترک فعل چه معنایی دارد؟  اینچنین مسائلی در چنین شرایط کشور میتواند به عنوان اخلال در نظام اقتصادی مردم باشد و مردم نمی توانند از یک طرف مشکلات اقتصادی  و از طرفی کوتاهی مسئولان را  ببینند.

این مقام قضایی دستور داد: همین الان  همه طیور تاریخ مصرف گذشته معدوم سازی شوند و خسارات براورد و  انبار ها نیز پلمپ شوند . در مورد خسارت ارز4200 تومانی تخصیصی ملکلف به جبران شوند و برای اقدامات دیگر که تهدید علیه بهداشت عمومی تلقی میشود پرونده تشکیل و بدوا افراد متخلف جهت بازجویی به مقر پلیس منتقل شوند. ضمناً  اگر این اقدامات بصورت مصداقی در واحد های دیگر مشاهده شود و مشخص شد همین مشکلات در مجموعه های دیگر اتفاق افتاده ، معلوم می شود قصدی  وجود دارد و آن وقت برخورد ها متفاوت تر خواهد شد.  

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

فراخوان مسابقه آزاد مهارت ملیله سازی

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان از برگزاری فراخوان مسابقه آزاد مهارت ملیله سازی به میزبانی استان زنجان خبر داد؛

منتشر شده

در

توسط

فراخوان مسابقه آزاد مهارت ملیله سازی

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،محمد رضا انصاری اظهار داشت: با عنایت به جایگاه و اهمیت مسابقات آزاد مهارت و تاکیدات ریاست محترم سازمان مبنی بر ارج نهادن هرچه بیشتر به این مسابقات، با در نظر گرفتن ارزش والای مهارت و آموزش‌های مهارتی در میان جامعه در شناسایی استعدادهای برتر و معرفی ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های استان در بخش صنعت می باشد.

وی با توجه به این‌که استان زنجان به عنوان شهر جهانی ملیله از سوی یونسکو معرفی گردیده و یکی از قطب‌های تولید ملیله در کشور شناخته می‌شود،تصریح کرد: اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان با هماهنگی دفتر مسابقات ملی و بین المللی مهارت سازمان متبوع به منظور شناسایی نخبگان مهارتی و هدایت آن‌ها به سوی اشتغال و بازار تولید با همکاری اداره‌کل میراث فرهنگی و گردشگری، اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، استانداری زنجان، شورای اسلامی و شهرداری زنجان، اتاق تعاون، اتاق اصناف، اتاق بازرگانی، شرکت فرتاک و صدای و سیمای مرکز زنجان در نظر دارد اولین مسابقات مهارت آزاد در رشته ملیله سازی را در سطح کشوری با هدف شناسایی استاد کاران و نخبگان ملیله سازی برگزار نماید.

 ثبت نام مسابقات از تاریخ 1400/11/04 الی 1400/11/12 از طریق سایت اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان به آدرس www.zntvto.ir/olympiad خواهد بود.

نحوه برگزاری و شرح فنی مسابقات و لیست ابزار همراه در سایت اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان به آدرسwww.zntvto.ir   بارگزاری گردیده است

مسابقات ملیله سازی به صورت حضوری و آزمون عملی پروژه در روز پنج‌شنبه تاریخ 1400/11/28 در مدت زمان 8 ساعته برگزار خواهد شد.

 مراسم اختتامیه و تجلیل از نخبگان مهارتی رشته ملیله سازی روز جمعه تاریخ 400/11/29 با حضور مسؤولین محترم استانی و کشوری برگزار خواهد شد.

 به نفرات برتر در رتبه های اول تا سوم مرحله کشوری جوایز نفیسی اهداء خواهد شد.

لازم به ذکر است جهت کسب اطلاعات بیشتر با آقای علی ملکی مسئول امور مسابقات استان با شماره های 02433036325 و 09123423698 تماس حاصل فرمایند.

ادامه مطلب

اجتماعی

سامانه بارشی از فردا شب وارد زنجان می شود

کارشناس هواشناسی استان زنجان با بیان اینکه از فردا شب سامانه جدید بارشی با بارش‌های پراکنده در استان فعالیت خواهد کرد گفت: در حال حاضر آسمان صاف و وضعیت جوی استان پایدار است که گاهی با وزش باد همراه خواهد شد.

منتشر شده

در

توسط

سامانه بارشی از فردا شب وارد زنجان می شود

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،سلطانی اظهار داشت: روز پنج شنبه وزش باد نسبتا شدید را همراه با بارش پراکنده برف خواهیم داشت که در گردنه‌های استان احتمال کولاک برف نیز خواهد بود.

وی با اعلام اینکه این سامانه بارشی از روز جمعه استان را ترک می‌کند و شرایط پایدار می‌شود گفت: دمای هوا نیز طی دو روز آینده افزایش نسبی خواهد داشت و پیش بینی می‌شود این افزایش ۶ تا ۸ درجه باشد.

کارشناس هواشناسی استان با اشاره به اینکه هوا از روز جمعه مجددا سرد خواهد شد افزود: در شبانه روز گذشته زنجان با دمای ۱۲ درجه زیر صفر دومین مرکز سرد کشور و خیرآباد با دمای ۲۱ درجه زیر صفر دومین ایستگاه سرد کشور بود.

در همین مدت چورزق با دمای ۱۳ درجه بالای صفر گرمترین ایستگاه هواشناسی استان بوده است.
دمای فعلی زنجان هم ۱۱ درجه زیر صفر است که نسبت به دیروز یک درجه کاهش دارد.

ادامه مطلب

اجتماعی

15 هزار قرص نان رایگان در استان زنجان توزیع شد

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان گفت: توزیع رایگان 15 هزار قرص نان در سطح شهر و روستاهای صعب العبور استان انجام شد.

منتشر شده

در

توسط

15 هزار قرص نان رایگان در استان زنجان توزیع شد

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،ولی‌الله زمانی، اظهار داشت: با توجه به بارندگی برف در روزهای اخیر و یخبندان و نیز عدم امکان تردد در مسیرهای شهری و همچنین جاده‌های مواصلاتی شهر به روستا، این اداره کل در راستای رفاه حال هم استانی‌های عزیز و دسترسی سریع به نان توزیع رایگان 15 هزار قرص نان از طریق اصناف منتخب و روستاهای تابعه استان اقدام کرده است.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان تصریح کرد: با تمهیدات به عمل آمده و هماهنگی‌های صورت گرفته با اتحادیه نانوایان و اتحادیه خواربارفروشان این مقدار قرص نان در سطح شهر زنجان بین 14 واحد منتخب از قبیل خوار و بار فروش و فروشگاه‌های مواد غذایی و همچنین در روستای های صعب العبور توزیع شد.

وی در پایان وی تاکید کرد: هیچگونه مشکلی در تامین زنجیره غذایی نان در استان نبوده و این اداره کل نسبت به پیگیری اموارات محوله بصورت شبانه‌روزی در راستای ارائه خدمات به هم استانی‌های عزیز در حال انجام وظیفه است.

ادامه مطلب

برترین ها