با ما همراه باشید

اجتماعی

تشدید محدودیت‌های کرونایی در زنجان

استاندار زنجان گفت: با توجه به وضعیت کرونایی در چهار شهر زنجان، ابهر، خدابنده و خرمدره محدودیتهای بیشتر کرونایی از پنجشنبه اعمال و نظارتهای لازم در این خصوص انجام می‌شود.

منتشر شده

در

تشدید محدودیت‌های کرونایی در زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،فتح الله حقیقی در ستاد فوق العاده پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا با اشاره به شرایط قرمز کرونایی چهار شهر استان و اعمال محدودیت بیشتر افزود: بر اساس نیروی انتظامی استان و در صورت نیاز با همراهی سپاه انصار المهدی (عج) نسبت به اعمال و کنترل تردد ورود و خروج خودروها در شهرهای زنجان، ابهر، خرمدره و خدابنده مبادرت کنند.

وی اضافه کرد:بر این اساس متولیان باید با اقتدار از ورود خوردوهای غیربومی به چهار شهر یاد شده جلوگیری و علاوه بر اعمال جریمه و نسبت به برگشت دادن آنها اقدام کنند، بطوریکه این مهم نیز باید در محورهای فرعی نظیر جاده بیجار مورد توجه جدی قرار گیرد.

 این مسوول با تاکید بر اینکه رنگ بندی ملاک نیست، چرا که اغلب شهرهای کشور وضعیت قرمز کرونایی دارند، ادامه داد: از طرفی فعالیت رستوران ها و قهوه خانه ها بصورت بیرون بر خواهد بود، که در این خصوص اصناف، سازمان صمت، بهداشت نظارت داشته و نیروی انتظامی استان نیز همکاری کند.

وی با بیان اینکه پذیرایی مکان های یاد شده در شرایط قرمز کرونایی چهار شهر استان کاملا ممنوع است، یادآوری کرد: علاوه بر آن فعالیت تالارهای پذیرایی، سالن های سینما، استخرهای سرپوشیده، باشگاههای بدنسازی ممنوع بوده و در این خصوص اداره کل ورزش و جوانان وظیفه دارد نظارت مستمر داشته باشد.

حقیقی به ممنوعیت فعالیت شهربازی شهر زنجان نیز اشاره کرد و افزود: برای پیشگیری از شیوع کرونا روشنایی پارک های شهری بدون درب نیز شب ها خاموش خواهد شد و آرامستان های شهرهای یاد شده برای زیارت اهل قبور تعطیل هستند.

این مسوول با تاکید بر اینکه ادارات و سازمان های دولتی باید بیش از گذشته پروتکل های بهداشتی کرونایی را رعایت کنند، ادامه داد: در این خصوص نظارت های جدی اعمال می شود و در صورت کوتاهی با مسوول مربوطه برخورد خواهد شد.

 به گفته وی، با توجه به شرایط کرونایی چهار شهر زنجان فعالیت کارمندان در دستگاههای دولتی از روز شنبه آینده بصورت یک سوم تا ۵۰ درصد خواهد بود که شبکه استانی اشراق و استودیوی سلامت استان نیز نسبت به شیوع موج پنجم کرونایی و حساسیت عموم به رعایت پروتکل های بهداشتی اقدام کنند.

حقیقی افزود: علوم پزشکی استان نیز با هدف آگاهسازی و اطلاع رسانی بنرهای کرونایی بیشتری را در اختیار شهرداری بگذارد تا با نصب آن در معابر شهری نسبت به انعکاس بهنیه آن اقدام کند.

 

مهلت ۷۲ ساعته استاندار به بازار و پاساژهای زنجان 

استاندار زنجان نحوه فعالیت پاساژها و بازار شهر زنجان در شرایط قرمز کرونایی را یادآور شد و گفت: بر این مبنا بازار مسقف شهر و پاساژهای شهری زنجان برای در امان ماندن از تعطیلی کرونایی ۷۲ ساعت فرصت دارند، نسبت به رعایت جدی پروتکل های بهداشتی مبادرت کنند، در غیر اینصورت تعطیل می شوند.

وی با تاکید بر اینکه مسوول هیات امنای بازار و همچنین متولی امر در پاساژها باید نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی متعهد باشند تا از تعطیلی جلوگیری شود، در این خصوص نظارتها جدی می شود.

حقیقی با بیان اینکه طبق شرایط قرمز کرونایی بازارها و پاساژها باید تعطیل شوند، افزود: این استان برای رفاه اهالی کسبه شاخص رعایت کامل پروتکل های بهداشتی را مورد توجه قرار داده که لزوم توجه به این موضوع ضروری است.

وی با بیان اینکه برخی سرنشینان خوردوها در کنار پارک اتراق می کنند اضافه کرد: در این خصوص نسبت به مسدود سازی اقدام و نیروی انتظامی نیز نظارت کند و از طرفی فرمانداران استان با تشکیل شورای تامین نسبت به مدیریت مسائل اهتمام داشته باشند.

این مسوول با بیان اینکه کمیته نظارت نیز بر مصوبات نظارت جدی داشته باشد، ادامه داد: مدیران کل استان نیز از روز /شنبه/ بر ۳۶ نقطه شهر بازرسی ها را انجام دهند و در شهرستان ها نیز همین روال انجام گیرد.

وی با تاکید بر اینکه روند واکسیناسیون در استان سرعت خوبی بخود گرفته است، از عموم مردم خواست با خود کنترلی از بروز شیوع بیشتر بیماری جلوگیری کنند و همچنین فرمانداران به نقاط سیاه تزریق واکسن به ویژه افراد بالای ۷۰ سال اهتمام بیشتری داشته باشند.

حقیقی با بیان اینکه این استان مکان های مورد نظر واکسیناسیون را آماده سازی کرده است، خاطرنشان کرد: در صورت سرعت بخشی در ارسال واکسن به استان توان تزریق روزانه ۳۰ هزار دز واکسن وجود دارد که این مهم از آینده نگری حکایت دارد.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

مسئولان آموزشی باید به دنبال عدالت‌محوری و انقلابی‌گری باشند

رئیس مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش‌وپرورش با بیان اینکه مسئولان آموزشی باید در کنار همه نیروها بوده و به دنبال عدالت‌محوری و انقلابی‌گری باشند، تصریح کرد: پاکدستی و فسادستیزی نیز باید در سرلوحه کار قرار گیرد.

منتشر شده

در

توسط

مسئولان آموزشی باید به دنبال عدالت‌محوری و انقلابی‌گری باشند

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،مهدی فیاضی در آیین تودیع و معارفه مدیرکل آموزش‌وپرورش استان زنجان، اظهار کرد: یکی از موارد مورد توجه در مدیریت آموزش‌وپرورش، نگاه جامع به بیانیه گام دوم انقلاب است؛ چراکه چشم‌انداز آینده فرزندان‌مان در آن ترسیم شده است.

وی با بیان اینکه فرهنگیان قشری هستند که آینده‌سازان را تربیت می‌کنند، تصریح کرد: فرهنگیان باید مرجع الگوگیری در جامعه باشند؛ چراکه این قشر در تعامل مستقیم با کودکان و نوجوانان ما هستند و می‌توانند در شکل‌گیری شخصیتی آن‌ها نقش تاثیرگذاری داشته باشند.

این مسئول در ادامه به ضرورت تقویت شورای آموزش‌وپرورش در استان اشاره کرد و یادآور شد: جلب مشارکت نخبگان در راستای پیشبرد اهداف در آموزش‌وپرورش حائز اهمیت است و انتظار داریم در استان از این ظرفیت استفاده شود؛ در کنار آن ایجاد حلقه مدیریتی جدید و بهره‌مندی از توان فرهنگیان جوان در سمت‌های مختلف نیز کارگشا بوده و از انتظارات وزارتخانه به‌شمار می‌آید.

فیاضی همچنین با بیان اینکه مسئولان آموزشی باید در کنار همه نیروها بوده و به دنبال عدالت‌محوری و انقلابی‌گری باشند، تصریح کرد: پاکدستی و فسادستیزی نیز باید در سرلوحه کار قرار گیرد.

رئیس مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش‌وپرورش به اهمیت ساماندهی هدایت تحصیلی برای رشته‌های متوازن اشاره و خاطرنشان کرد: این موضوع حائز اهمیت است باید به رشته‌های فنی‌وحرفه‌ای توجه کنیم، بزرگ‌ترین مشکل ازدواج دیرهنگام، کارآفرین نبودن فرزندان ما است.

ادامه مطلب

اجتماعی

آغاز مرمت دو هزار سکه تاریخی دوره ایلخانی و تیموری در زنجان

مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان گفت:دو هزار سکه تاریخی دوره ایلخانی و تیموری در آزمایشگاه موزه ذوالفقاری این استان برای ثبت در سامانه جام در حال مرمت است.

منتشر شده

در

توسط

آغاز مرمت دو هزار سکه تاریخی دوره ایلخانی و تیموری در زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،امیر ارجمند اظهار داشت: دو هزار سکه تاریخی دوره ایلخانی و تیموری حاصل کاوش­های پیشین در پایگاه میراث جهانی گنبد سلطانیه در حال مرمت، پاک‌سازی و تثبیت برای ثبت در سامانه جام است.

مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان اضافه کرد: این اموال فرهنگی و تاریخی طی ۶ ماه کار پژوهشی و علمی و با تشخیص لایه‌های مختلف خوردگی، برداشت لایه‌های اضافی، زدودن محصولات خوردگی و مستند نگاری در آزمایشگاه تخصصی موزه ذوالفقاری توسط متخصصین در حال مرمت است.

وی با بیان اینکه یکی از اولویت‌های اداره‌کل میراث‌فرهنگی استان زنجان است، افزود:عملیات انجام‌شده بر روی این سکه‌ها شامل پاک‌سازی سطحی، رفع گرد و غبار، پاک‌سازی شیمیایی، مکانیکی و تثبیت است.

ارجمند بیان کرد: فلزات از آن دسته آثاری هستند که وقتی از خاک خارج شوند تحت تأثیر شرایط محیطی جدید، روند خوردگی مجدد در آنها آغاز گذشته و در صورتی‌ که اقدامات مرمتی و حفاظتی انجام نگردد ممکن است دچار آسیب‌دیدگی جدید شود به همین دلیل نیاز است اقدامات حفاظت و مرمتی بر روی این آثار صورت می‌گیرد.

مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان گفت:در صورت درخواست مالکان اشیای تاریخی، امکان انجام اقدامات مرمتی و حفاظتی برای این آثار در کارگاه‌های مرمتی زیر نظر اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی فراهم است.

ادامه مطلب

اجتماعی

جشن انقلاب در کانون های پرورش فکری استان زنجان برگزار می شود

سرپرست کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان زنجان اجرای جشن انقلاب در کانون های پرورش فکری استان زنجان خبر داد.

منتشر شده

در

توسط

جشن انقلاب در کانون های پرورش فکری استان زنجان برگزار می شود

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان، سرپرست کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان زنجان و مسئول کمیته کودک و نوجوان چهل و سومین ستاد دهه مبارک در جمع خبرنگاران با تشریح برنامه های کانون در این دهه گفت: فضا سازی، معرفی شخصیت، معرفی وقایع و سرزمین، معرفی کتاب، حفظ سوره ی فجر، نشریه نگاری، قصه گویی، سرود، شعرخوانی، شعار نویسی و چالش بهترین شعار برای دهه ی فجر سال جاری بخشی از برنامه های این دهه است.

شیرین دارایی افزود: بازدید مجازی از جمازان و مرقد مطهر بنیانگزار جمهوری اسلامی، پخش کلیپ و نمایش و جشن و جنگ های متعدد در مراکز به صورت مشارکتی با سازمانهای دیگر در۱۷ مرکز فرهنگی هنری و ۱۳ کتابخانه سیار و پستی پیش بینی شده است.

وی اظهار داشت: اجرای نمایش عروسکی کتابخانه ای کتاب نمایش در مدارس شهری و روستایی مهد کودک ها و مدارس استثنایی توسط کتابرسانان سیار شهرستان اجرا خواهد شد.

این مسئول با اشاره به قصه گویی توسط مربیان کانون پرورش فکری استان با موضوع دهه فجر تصریح کرد: ضبط قصه های رادیویی در صورت موافقت و همکاری صدای زنجان و اجرای جشن انقلاب به صورت مشارکتی توسط مراکز شماره یک ، دو و سه زنجان برای این دهه پیش بینی شده است.

دارایی خاطرنشان کرد: غبار روبی مزار شهدا و تجلیل از خانواده معزز شهدا ی انقلاب (حداقل ۲ خانواده ی معظم)، برگزاری ویژه برنامه روز فناوری فضایی در مرکز علوم و نجوم و افتتاح انجمن نجوم و مسابقات لیگ فوتبال دستی در ۳ مرکز در صورت مساعد بودن شرایط حضور اعضا و برگزاری جلسات نقد کتاب در مراکز دارای مربی ادبی با عنوان فجرانه از دیگر برنامه های این ایام است.

شیرین دارایی افزود: ویژه برنامه روز فناوری فضایی در مرکز علوم و نجوم و افتتاح انجمن نجوم برای کودکان و نوجوانان در طول دهه فجر برگزاری می شود .

وی اظهار داشت: از کتاب سپیدار( در صورت صدور مجوز و انتشار کتاب) با حضور اعضای انجمن رونمایی و تجلیل از اعضای فعال انجمن و اعضای برگزیده مهرواره ها ( همراه با جشن ۱۶ مین سالگرد انجمن ادبی سپیدار) صورت می گیرید.

ادامه مطلب

برترین ها