با ما همراه باشید

اجتماعی

تشدید محدودیت‌های کرونایی در زنجان

استاندار زنجان گفت: با توجه به وضعیت کرونایی در چهار شهر زنجان، ابهر، خدابنده و خرمدره محدودیتهای بیشتر کرونایی از پنجشنبه اعمال و نظارتهای لازم در این خصوص انجام می‌شود.

منتشر شده

در

تشدید محدودیت‌های کرونایی در زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،فتح الله حقیقی در ستاد فوق العاده پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا با اشاره به شرایط قرمز کرونایی چهار شهر استان و اعمال محدودیت بیشتر افزود: بر اساس نیروی انتظامی استان و در صورت نیاز با همراهی سپاه انصار المهدی (عج) نسبت به اعمال و کنترل تردد ورود و خروج خودروها در شهرهای زنجان، ابهر، خرمدره و خدابنده مبادرت کنند.

وی اضافه کرد:بر این اساس متولیان باید با اقتدار از ورود خوردوهای غیربومی به چهار شهر یاد شده جلوگیری و علاوه بر اعمال جریمه و نسبت به برگشت دادن آنها اقدام کنند، بطوریکه این مهم نیز باید در محورهای فرعی نظیر جاده بیجار مورد توجه جدی قرار گیرد.

 این مسوول با تاکید بر اینکه رنگ بندی ملاک نیست، چرا که اغلب شهرهای کشور وضعیت قرمز کرونایی دارند، ادامه داد: از طرفی فعالیت رستوران ها و قهوه خانه ها بصورت بیرون بر خواهد بود، که در این خصوص اصناف، سازمان صمت، بهداشت نظارت داشته و نیروی انتظامی استان نیز همکاری کند.

وی با بیان اینکه پذیرایی مکان های یاد شده در شرایط قرمز کرونایی چهار شهر استان کاملا ممنوع است، یادآوری کرد: علاوه بر آن فعالیت تالارهای پذیرایی، سالن های سینما، استخرهای سرپوشیده، باشگاههای بدنسازی ممنوع بوده و در این خصوص اداره کل ورزش و جوانان وظیفه دارد نظارت مستمر داشته باشد.

حقیقی به ممنوعیت فعالیت شهربازی شهر زنجان نیز اشاره کرد و افزود: برای پیشگیری از شیوع کرونا روشنایی پارک های شهری بدون درب نیز شب ها خاموش خواهد شد و آرامستان های شهرهای یاد شده برای زیارت اهل قبور تعطیل هستند.

این مسوول با تاکید بر اینکه ادارات و سازمان های دولتی باید بیش از گذشته پروتکل های بهداشتی کرونایی را رعایت کنند، ادامه داد: در این خصوص نظارت های جدی اعمال می شود و در صورت کوتاهی با مسوول مربوطه برخورد خواهد شد.

 به گفته وی، با توجه به شرایط کرونایی چهار شهر زنجان فعالیت کارمندان در دستگاههای دولتی از روز شنبه آینده بصورت یک سوم تا ۵۰ درصد خواهد بود که شبکه استانی اشراق و استودیوی سلامت استان نیز نسبت به شیوع موج پنجم کرونایی و حساسیت عموم به رعایت پروتکل های بهداشتی اقدام کنند.

حقیقی افزود: علوم پزشکی استان نیز با هدف آگاهسازی و اطلاع رسانی بنرهای کرونایی بیشتری را در اختیار شهرداری بگذارد تا با نصب آن در معابر شهری نسبت به انعکاس بهنیه آن اقدام کند.

 

مهلت ۷۲ ساعته استاندار به بازار و پاساژهای زنجان 

استاندار زنجان نحوه فعالیت پاساژها و بازار شهر زنجان در شرایط قرمز کرونایی را یادآور شد و گفت: بر این مبنا بازار مسقف شهر و پاساژهای شهری زنجان برای در امان ماندن از تعطیلی کرونایی ۷۲ ساعت فرصت دارند، نسبت به رعایت جدی پروتکل های بهداشتی مبادرت کنند، در غیر اینصورت تعطیل می شوند.

وی با تاکید بر اینکه مسوول هیات امنای بازار و همچنین متولی امر در پاساژها باید نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی متعهد باشند تا از تعطیلی جلوگیری شود، در این خصوص نظارتها جدی می شود.

حقیقی با بیان اینکه طبق شرایط قرمز کرونایی بازارها و پاساژها باید تعطیل شوند، افزود: این استان برای رفاه اهالی کسبه شاخص رعایت کامل پروتکل های بهداشتی را مورد توجه قرار داده که لزوم توجه به این موضوع ضروری است.

وی با بیان اینکه برخی سرنشینان خوردوها در کنار پارک اتراق می کنند اضافه کرد: در این خصوص نسبت به مسدود سازی اقدام و نیروی انتظامی نیز نظارت کند و از طرفی فرمانداران استان با تشکیل شورای تامین نسبت به مدیریت مسائل اهتمام داشته باشند.

این مسوول با بیان اینکه کمیته نظارت نیز بر مصوبات نظارت جدی داشته باشد، ادامه داد: مدیران کل استان نیز از روز /شنبه/ بر ۳۶ نقطه شهر بازرسی ها را انجام دهند و در شهرستان ها نیز همین روال انجام گیرد.

وی با تاکید بر اینکه روند واکسیناسیون در استان سرعت خوبی بخود گرفته است، از عموم مردم خواست با خود کنترلی از بروز شیوع بیشتر بیماری جلوگیری کنند و همچنین فرمانداران به نقاط سیاه تزریق واکسن به ویژه افراد بالای ۷۰ سال اهتمام بیشتری داشته باشند.

حقیقی با بیان اینکه این استان مکان های مورد نظر واکسیناسیون را آماده سازی کرده است، خاطرنشان کرد: در صورت سرعت بخشی در ارسال واکسن به استان توان تزریق روزانه ۳۰ هزار دز واکسن وجود دارد که این مهم از آینده نگری حکایت دارد.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

اجرای میدانی دو نمایش «آب در آتش» و «زخم به یادگار» به مناسبت هفته دفاع مقدس

رییس حوزه هنری استان زنجان از تولید و اجرای میدانی دو نمایش «آب در آتش» و «زخم به یادگار» با موضوع غواصان دریادل زنجانی به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس خبر داد.

منتشر شده

در

توسط

اجرای میدانی دو نمایش «آب در آتش» و «زخم به یادگار» به مناسبت هفته دفاع مقدس

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان، به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس تولیدات و برنامه‌های متنوع فرهنگی هنری از سی‌ام شهریور ماه لغایت هشتم مهر ماه 1400 توسط این نهاد فرهنگی برگزار خواهد شد.

امیر نعمتی با اشاره به اینکه شعار محوری چهل و یکمین سالگرد هفته دفاع مقدس «ما مقتدریم» است، اظهار داشت: حوزه هنری استان زنجان در راستای گرامیداشت هفته دفاع مقدس برنامه‌های فرهنگی هنری متعددی برنامه‌ریزی کرده است و تلاش بر آن است تا بتوانیم بهترین تولیدات آثار هنری و برنامه‌ها را برای بزرگداشت هشت سال ایثار و فداکاری شهدا و رزمندگان و جانبازان استان تهیه و تدارک ببنیم.

وی به برگزاری ویژه برنامه‌هایی در راستای گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و جانبازان و رزمندگان اشاره کرد و یادآور شد: رونمایی از کتاب «اندکی بنشین که باران بگذرد» به روایت شمسی فلاحتی، همسر شهید سید امیرحسین فلاحتی به قلم لیلا داورزنی و برگزاری شب خاطره‌گویی روستایی«اسارت در تنگه ابوغریب» در روستای یامچی با حضور شاعران آئینی، فعالان فرهنگی و راویان هشت سال دفاع مقدس، از ویژه برنامه‌هایی است که به جهت اهمیت دادن به احیای فرهنگ ایثار و شهادت در بین نسل جوان امروز برنامه‌ریزی شده است که جانبازان و رزمندگان و آزادگان این روستا به بازگویی خاطرات خود از دوران هشت سال دفاع مقدس خواهند پرداخت.

رییس حوزه هنری استان زنجان به تولید نهایی 5 عنوان مستند «مادران آفتاب»، «کودک و کرونا»، یک مورد فیلم مستند «بچه‌های کوچه بینش» و ساخت کلیپ نما آهنگ با موضوع واقعه بمباران مدارس کوچه بینش که برگرفته از شعر استاد ولی‌الله کلامی زنجانی است، اشاره کرد و اظهار داشت: تولید اثر نقاشی با مضمون رشادت‌ها و فداکاری‌های شهدا و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس به همراه المان‌ و نمادهای ملی و جهانی استان توسط حسن ترخوانه و تولید دو اثر پوستر بر اساس عناصر بومی استان توسط هنرمندان کارگاه تخصصی طراحی پوستر از دیگر برنامه‎های این ایام است که با توجه به رویکرد جدید حوزه هنری استان زنجان در خصوص تدوین سند تحول براساس مزیت‌ها و قابلیت‌های شاخص مبتنی بر زیست بوم استان بعنوان نقشه راه برنامه‌های عملیاتی برنامه‌ریزی شده است.

این مقام مسئول، تولید و اجرای میدانی دو نمایش «آب در آتش» و «زخم به یادگار» با موضوع غواصان دریادل زنجانی را از دیگر برنامه‌های تدارک دیده شده به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس عنوان کرد و با تأکید بر لزوم فضاسازی شهری با استفاده از نصب بنرهای موضوعی مرتبط بر اساس رویدادها و وقایع شاخص بومی استان در دوران هشت سال دفاع مقدس گفت: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده و در صورت همکاری و مشارکت نهادها و ارگان‌های فرهنگی هنری استان سعی بر این است تا برخی برنامه‌ها از قبیل اجرای نمایش و برپایی نمایشگاه خیابانی از آثار تجسمی هنرمندان استان با موضوع دفاع مقدس در مساجد و فضای پارکها و میادین سطح شهر برگزار گردد.

نعمتی با بیان اینکه طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته برخی از برنامه‌های حوزه هنری زنجان با تعامل و مشارکت دستگاه‌ها و ارگان‌های فرهنگی استان برگزار خواهد شد و تصریح کرد: برگزاری کارگاه نقد کتاب «راز زندگی بقا» زندگی‌نامه داستانی شهید بقاء ثمین‌تاب به قلم مسعود بابازاده از جمله برنامه‌های در نظر گرفته شده است که با همکاری و مشارکت کنگره 3535 شهید استان و سازمان بهزیستی برگزار خواهد شد.

وی برگزاری دومین پاتوق عکاسی با موضوع مروری بر آثار ناصر گیوه‌ای عکاس دفاع مقدس، برگزاری نمایشگاه مجازی در موضوعات اربعین و هفته دفاع مقدس، برگزاری کارگاه نقد فیلم و تولید کلیپ از خاطرات رزمندگان و انتشار در فضای مجازی و آغاز نگارش و ثبت و ضبط خاطرات حسن ترخوانه از هنرمندان پیشکسوت استان را از جمله برنامه‌های فرهنگی هنری حوزه هنری استان زنجان در این ایام نام برد.

نعمتی در پایان، در خصوص مدیریت اجرایی برنامه‌های این ایام گفت: با توجه به شرایط کنونی کشور و استان در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، تمام سعی این مجموعه بر این است که از تمام بسترهای موجود، از جمله فضای مجازی بهره‌وری لازم به عمل آید تا برنامه‌ها جهت استفاده بهینه در اختیار همشهریان انقلابی و ولایت‌مدار استان قرار گیرد و همچنین برنامه‌های حضوری نیز با رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی اصول فاصله گذاری اجتماعی با دقت اعمال خواهد شد.

ادامه مطلب

اجتماعی

توزیع ۳۷۰ بسته لوازم التحریر در بین دانش آموزان کم برخوردار بهزیستی

مدیر اداره بهزیستی شهرستان زنجان از توزیع ۳۷۰ بسته لوازم التحریربه ارزش بیش از ۱۰۰ میلیون تومان شامل هفت قلم لوازم التحریر و یک عدد کوله مدرسه به دانش آموزان تحت پوشش این اداره خبر داد وگفت : بهزیستی آماده دریافت کمکهای مردمی در جهت تامین لوازم التحریرو تبلت برای دانش آموزان نیازمند و کودکان کار است.

منتشر شده

در

توسط

توزیع ۳۷۰ بسته لوازم التحریر در بین دانش آموزان کم برخوردار بهزیستی

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،رزاق منافی اظهار داشت: در حال حاضر نزدیک به ۹۸۴ دانش آموز و  ۱۱۲  دانشجو تحت پوشش بهزیستی شهرستان زنجان هستند که شهریه کلیه دانشجویان در ترم بهار پرداخت شده است و ۳۵ دانش آموز بی سرپرست و بد سرپرست هم در مراکز بهزیستی نگهداری می شوند .

این مسئول با اشاره به اینکه کمکهای نقدی و غیر نقدی جمع آوری شده خیرین در سریع ترین زمان ممکن به دست نیازمندان می رسد، یادآور شد: با توجه به کاهش درآمد خانواده های کم برخوردار متاثر از کرونا و هزینه‌های بسیار بالای تهیه لوازم‌التحریر و تبلت جهت آموزش مجازی دانش آموزان، امسال اهتمام جدی تری برای تهیه لوازم تحصیلی صورت گرفته است.

منافی خاطرنشان کرد: خیرین نیکوکار می‌توانند کمک‌های نقدی خود را به شماره کارت ۵۰۲۹۰۸۱۰۱۹۱۵۶۴۵۰ و شماره حساب  ۲۱۰۰۹۱۴۳۴۵۲۵۰۱۱ نزد بانک توسعه تعاون حساب مشارکتهای مردمی بهزیستی شهرستان زنجان واریز کنند.

ادامه مطلب

اجتماعی

فراهم شدن امکان پرداخت صدقه با استفاده از کد QR در زنجان

با اقدامات انجام شده در راستای توسعه روش های نوین در دریافت کمک های مردمی و صدقات امکان پرداخت صدقه از طریق QR کد در استان زنجان فراهم شده است.

منتشر شده

در

توسط

فراهم شدن امکان پرداخت صدقه با استفاده از کد QR در زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،هدایت صفری با ارائه گزارشی از رویکردهای این نهاد در حوزه توسعه مشارکتهای مردمی، گفت: توسعه روش های نوین در جذب و جمع آوری کمک های مردمی از اولویت های اصلی کمیته امداد استان زنجان در حوزه مشارکتهای مردمی است.

وی اضافه کرد: بر همین اساس تلاش می کنیم با طراحی و اجرای روش های نوین و متنوع الکترونیکی زمینه افزایش مشارکت غیر حضوری خیران را در برنامه های اجرایی این نهاد فراهم کنیم.

صفری با اشاره به اینکه الکترونیکی کردن دریافت صدقات از برنامه های راهبردی و مهم کمیته امداد است، افزود: در حال حاضر بیش از 130 هزار مشترک طرح صدقات کمیته امداد در استان زنجان وجود دارد و به منظور سهولت در پرداخت و استفاده از روش‌های نوین برای تمامی این مشترکان کد QR منحصر به فرد تهیه و ارسال می‌شود.

وی با اشاره به اینکه با اقدامات انجام شده در راستای توسعه روش های نوین در دریافت کمک های مردمی و صدقات امکان پرداخت صدقه از طریق QR کد در استان زنجان فراهم شده است، ادامه داد: کاهش هزینه‌های جمع آوری، اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی سریع به مشترکان، حذف قبوض کاغذی و ارائه رسید الکترونیکی از مزایای اجرای این طرح بوده و خیران زنجانی می توانند با استفاده از QR اختصاصی خود و با استفاده از گوشی همراه به‌آسانی اقدام به پرداخت صدقه نمایند.

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها