فناوری اطلاعات

تسهیلات خود اشتغالی ویژه فعالان عرصه فناوری اطلاعات

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان گفت: متقاضیان دریافت تسهیلات برای کسب و کارهای حوزه فناوری اطلاعات تا 15دی ماه امسال وقت دارند به سامانه مراجعه کرده و طرح های خود را بارگذاری کنند.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،حامد سرائی اظهار داشت: سهم استان زنجان از تسهیلات تبصره ۱۸ برای کسب و کارهای حوزه فناوری اطلاعات ۳۴۸ میلیارد ریال است.

وی با بیان اینکه خوشبختانه این سقف در پرداخت تسهیلات به کسب و کارهای حوزه فناوری اطلاعات برداشته شده است، افزود: با توجه به اینکه سهم های ابلاغی به برخی استان ها کارسازی نشده، این رقم در صورت وجود متقاضی می تواند افزایش یابد.

این مسئول اظهار داشت: متقاضیان برای بهره مندی از این تسهیلات می توانند درخواست خود را در سامانه توان آفرین به نشانی http://tavanafarin.ito.gov.ir ثبت کنند.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان با بیان اینکه پرداخت تسهیلات براساس بند الف تبصره 18شامل 6برنامه اشتغالزایی در حوزه کسب و کارهای دیجیتال است، گفت: این تسهیلات شامل تامین سرمایه در گردش، حمایت از توسعه کسب و کارهای نوپا و غیر نوپای حوزه فاوا و دفاتر پیشخوان، طرح های ویژه ملی، توسعه پلتفرم های ارائه خدمات بر بستر فناوری اطلاعات، آموزش، توانمندسازی و هدایت شغلی نیروی انسانی، برگزیدگان رویدادهای نوآوری در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات و توسعه بسترهای برخط ارائه محصولات و خدمات در واحدهای صنفی و کسب‌ و کارهای متداول و سنتی است.

وی با بیان اینکه با توجه به نوع طرح و میزان اشتغالزایی، رقم های پرداختی به متقاضیان متفاوت است، افزود: نرخ این تسهیلات 10و 12درصد با دوره بازپرداخت 36 ماه پس از دوره تنفس است.

سرائی گفت: متقاضیان دریافت تسهیلات برای کسب و کارهای حوزه فناوری اطلاعات تا 15دی ماه امسال وقت دارند به سامانه مراجعه کرده و طرح های خود را بارگذاری کنند.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات زنجان افزود: هدف مطلوب ما، تقویت و توسعه کسب و کارهای حوزه ICT است. ولی متأسفانه آیین نامه جاری تسهیلات، تأمین کننده انتظارات به حق کسب و کارهای خصوصی نیست شاید ناثباتی شرایط اقتصادی نیز دلیلی بر عدم استقبال ایشان از دریافت تسهیلات و نگرانی از بازپرداخت اقساط آن باشد. انتظار به حق کسب و کارها تأمین بازار مناسب برای محصولات ایشان است اقدامات خوبی در خصوص توسعه، هدایت و ایجاد بازار مناسب برای فروش محصولات ایشان در حال انجام است. انشاء الله پس از حصول نتایج، اطلاع رسانی می شود

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا