اقتصاد

ترکیه؛ صدرنشین جدول صادرات و واردات گمرک زنجان

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان گفت: امسال بیشترین واردات و صادرات از گمرک زنجان با کشور ترکیه بوده است و پس از آن کشورهای سوییس و عراق قرار دارند.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،محمد نادری از صادرات 460 میلیون دلار کالا از گمرک زنجان در 9 ماهه گذشته در سال خبر داد و اظهار داشت:وزن کالاهای صادراتی 222.7 هزارتن بوده است که به لحاظ ارزش دلاری 14 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته است

وی همچنین به واردات کالا از گمرک زنجان نیز اشاره کرد و افزود:از ابتدای سال تا پایان آذرماه امسال نزدیک به 444.8 میلیون دلار کالا از طریق گمرک زنجان وارد شده است که این میزان واردات در مقایسه با سال قبل 27 درصد افزایش داشته  و عمده کالاهای وارداتی مواد اولیه واحدهای تولیدی و صنعتی است.
گمرک زنجان در 9 ماهه گذشته 11628 میلیارد ریال نیز درآمد داشته است که در مقایسه با مدت مشابه قبل نزدیک به 6 برابر افزایش داشته است.

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان زنجان با بیان اینکه ترکیه مقصد اول کالاهای صادراتی استان است افزود: بیشترین واردات کالا به گمرک نیز از ترکیه بوده و امسال عراق و سوییس در جایگاههای بعدی مراودات گمرکی استان قرار داشتند.

گفتنی است شمش روی، ترانسفورماتور و متعلقات، پروفیل، میگرد، شمش فولادی و مفتول مسی عمده کالاهای صادراتی از گمرک زنجان است.

ارزش هر تن کالای صادراتی استان 2065 دلار و ارزش هر تن کالای وارداتی نیز 1159 دلار است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا