اجتماعی

تداوم بتن‌ریزی علی‌رغم سرمای هوا انجام می‌شود

مسئول آزمایشگاه کوی زیتون در غرب زنجان با بیان اینکه تداوم بتن‌ریزی علی‌رغم سرمای هوا انجام می‌شود تا متقاضیان با دیدن نحوه پیشرفت کار، به آینده این پروژه‌ها امیدوار باشند، عنوان کرد: نگاه ما در محدوده مسکن یک نگاه دلسوزانه است، به همین خاطر صرفه‌جویی‌هایی در هزینه‌ها صورت می‌گیرد تا کار با کیفیت بالاتر و هزینه کمتر انجام شود.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،حسن پاکزاد با بیان اینکه پروژه کوی زیتون از مرداد سال گذشته آغاز شده و در حال حاضر مجموعه واحدهای این پروژه هفت هزار و 805واحد است، اظهار داشت: عمده آزمایش‌هایی که در این پروژه انجام می‌شود شامل بتن، کنترل کیفی مصالح و عملیات خاکی است که امیدواریم با رسیدن به مراحل پایانی پروژه، کار کنترل کیفی آسفالت را هم انجام دهیم.

وی تصریح کرد: از مردادماه سال گذشته تا به امروز بیش از 7800مورد آزمایش در کوی زیتون انجام شده است که شامل آزمایش‌های بتن تازه، مصالح شامل شن و ماسه و عملیات خاکریزی بوده است.

مسئول آزمایشگاه کوی زیتون در غرب شهر زنجان با یادآوری اینکه از مردادماه سال گذشته تا به امروز 34هزار و 860عدد بتن برای این پروژه‌ها تعیین مقاومت شده است، اظهار کرد: در چند روز کاری بالاترین نمونه برداری ممکن را داشتیم که تقدیرنامه معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک کشور، بابت 26سری نمونه برداری در یک روز کاری قابل ذکر است که از آن روز تا به امروز نیز چندین بار این رکورد شکسته شده است.

پاکزاد با بیان اینکه از مردادماه سال گذشته تا به امروز بیشترین بتنی که در کوی زیتون گرفته شده، مربوط به آذرماه امسال بوده است، خاطرنشان کرد: با وجود اینکه فصل رو به سرما بود و طول روز نیز کوتاه شده، اما حجم کار در این پروژه بیشتر شده است.

وی با اشاره به اینکه در یکی از روزهای میانی 23آذرماه امسال 46سری بتن به ابعاد 15×15×15‌ در محدوده زون میانی، شرقی و کوی زیتون گرفتیم که به تحقیق تا به امروز به این میزان حجم بتن‌ریزی در هیچ پروژه عمرانی نداشتیم، یادآور شد: در این خصوص و در مسکن ملی نیز جزو استان‌های پیشرو هستیم؛ چرا که استان‌های مجاور از جمله قزوین و آذربایجان‌شرقی تعداد واحد به این گستردگی ندارند، در حالی که هم‌اکنون بیش از 8000 واحد فقط در محدوده غربی کنترل می‌شود، به همین خاطر به لحاظ حجم کار و تعداد، چه در پروژه‌های ملی و چه در پروژه‌های استانی جزو استان‌های پیشرو در کشور هستیم.

مسئول آزمایشگاه کوی زیتون در غرب زنجان با بیان اینکه با توجه به اینکه به سمت فصل سرما می رویم ، به همین خاطر باید برخی از محدودیت‌ها را رعایت کرده و کار کنیم، افزود: این بدان معنی است که هیچ‌گاه قرار نیست کار را متوقف کنیم.

پاکزاد ابراز کرد: یکی از استانداردهایی که در خصوص بتن مدنظر قرار می‌گیرد، این است که حداقل دمای بتن باید هنگام اجرای عملیات بتن ریزی تامین شود برای رسیدن به این منظور تمهیداتی قبل از بتن‌ریزی، حین بتن‌ریزی و بعد از بتن‌ریزی انجام می شود.

وی با بیان اینکه تداوم بتن‌ریزی علی‌رغم سرمای هوا انجام می‌شود تا متقاضیان با دیدن نحوه پیشرفت کار، به آینده این پروژه‌ها امیدوار باشند، عنوان کرد: نگاه ما در محدوده مسکن یک نگاه دلسوزانه است، به همین خاطر صرفه‌جویی‌هایی در هزینه‌ها صورت می‌گیرد تا کار با کیفیت بالاتر و هزینه کمتر انجام شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا