اقتصاد

تخلیه آب 62 منزل و نجات جان 12 زنجانی گرفتار در سیل توسط امدادگران هلال احمر

سرپرست جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: 9 تیم عملیاتی هلال احمر اقدام به تخلیه آب 62 منزل مسکونی، مسجد و اداره در شهر زنجان وروستای دابانلو سجاس کردند و جان 12 هموطن گرفتار در سیلاب را نجات دادند.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،حکمت اله هاشمی اظهار داشت: بر اثر بارش باران سیل آسای زنجان ساعت 13:10 ظهر دریافت خدمات امدادی و آبگرفتگی منازل به ندای امداد گزارش شد.

وی خاطرنشان کرد: ساعت 13:23 دقیقه تیم های عملیاتی اعم از سیلاب، واکنش سریع و ارزیاب برای امداد رسانی به مناطق مختلف شهر زنجان اعزام شدند.

سرپرست جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: هشت تیم عملیاتی در شهر زنجان متشکل از 38 امدادگر و نجاتگر در کوی فرهنگ، کوی سعیدیه، اسلام آباد، دانشسرا، منطقه سیلاب، سعدی شمالی، دباغ ها، خان ناظم، شهرک های رجایی، ثمین، نانوایان، امیرکبیر، منطقه مهدیه و ساختمان استانداری اقدام به تخلیه آب و امدادرسانی کردند.

وی تاکید کرد: تیم های عملیاتی علاوه بر تخلیه آب منازل روستایی آب ساختمان استانداری، مسجد آقامیرزا، مسجد حضرت ولی عصر(عج) و مسجد امام حسن مجتبی(ع) را تخلیه کردند.

سرپرست جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: در این عملیات 17 دستگاه پمپ لجن کش و هفت دستگاه خودروی امدادی بکارگیری شد.

هاشمی تاکید کرد: علاوه بر امدادرسانی های بیان شده یک تیم امداد و نجات نیز جان هشت نفر از سرنشینان 2 خودروی سواری گرفتار در سیلاب شهرک شهید رجایی را نجات و به مکان امن منتقل کردند.

سرپرست جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: عملیات امدادرسانی با بیش از هشت ساعت تلاش بی وقفه در 20:36 شب به پایان رسید.

هاشمی به سیل روستای دابانلو سجاس در شهرستان خدابنده اشاره کرد و تاکید کرد: یک تیم عملیاتی همراه با یک دستگاه خودروی کمک دار و 2 دستگاه موتور لجن کش اقدام به تخلیه آب سه منزل مسکونی در این روستا کردند.

وی خاطرنشان کرد: این تیم ها با تلاش بی وقفه جان چهار نفر از اهالی روستای دابانلو که گرفتار در سیل بودند را نجات دادند.

سرپرست جمعیت هلال احمر استان زنجان از هموطنان خواست، در صورت گرفتار شدن حوادث و بلایا می‌توانند در هر ساعت از شبانه روز برای دریافت خدمات امدادی با شماره 112ندای امداد و نجات تماس بگیرند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا