اجتماعی

تخصیص هزار میلیارد ریال برای ایجاد تاسیسات فاضلاب شهر زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،مصطفی طاهری اظهار کرد: این اعتبار جزء مصوبات سفر رئیس جمهور به استان زنجان بوده و دستور تخصیص آن توسط معاون اول رئیس جمهور به وزیر نیرو صادر شده است.

وی افزود: اعتبار این طرح به ترتیب مبلغ 600 میلیارد ریال توسط سازمان برنامه و بودجه، 200 میلیارد ریال توسط وزارت نیرو و 200 میلیارد ریال نیز از محل اعتبارات استان در سالهای 1400 و 1401 تامین می شود.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به کیفیت مناسب پساب تولیدی در تصفیه خانه فاضلاب زنجان گفت: واحدهای صنعتی جدیدی که به زودی در زنجان استقرار می یابند، ملزم به استفاده از پساب تصفیه خانه فاضلاب خواهند بود.

وی تصریح کرد: در برابر استفاده از پساب، این واحدهای صنعتی می توانند در حوزه توسعه تاسیسات فاضلاب شهر زنجان به اشکال مختلفی همچون سرمایه گذاری برای تقویت زیرساخت های تصفیه خانه و ایجاد شبکه جمع آوری و دفع بهداشتی فاضلاب همکاری خواهند نمایند.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: طرح آبرسانی به شهر زنجان نیز که جزء موضوعات اولویت دار استان محسوب می شود به صورت ویژه در دستور پیگیری قرار داشته و تا حصول نتیجه پیگیری خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا