اقتصاد

تحویل حواله 2 دستگاه اتوبوس به شهرداری زنجان

به مناسبت روز حمل و نقل حواله 2 اتوبوس خریداری شده شهرداری زنجان به شهرداری زنجان تحويل شد.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،علیرضا فیروزفر ضمن تبریک فرا رسیدن روز حمل و نقل در ارتباط با نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی شهرداری زنجان اظهار داشت: با توجه به اینکه عمر مفید این اتوبوس‌ها برای فعالیت در عرصه خدمت‌رسانی 10سال بود همین امر سبب شد تا تعدادی از اتوبوس‌ها از چرخه استفاده خارج شوند.از سوي ديگر در سالهاي اخير جايگزيني براي اتوبوس حذف شده تهيه نگرديده و اين خدمت رساني به شهروندان را با مشكل مواجه نموده بود . 

وی افزود: براي جبران اين كمبود 41دستگاه اتوبوس خریداری شده است که 3دستگاه وارد استان شده و امروز همزمان با روز حمل و نقل هم حواله دو دستگاه اتوبوس دیگر به شهردار زنجان تحويل شد.

فیروزفر با اشاره به اینکه شهرداری زنجان 20 درصد سهم خود را برای خریداری این 41دستگاه اتوبوس پرداخت کرده است و ما بقي از يارانه دولتي تامين مي شود، اضافه کرد: امیدواریم هرچه زودتر این اتوبوس‌ها وارد چرخه حمل و نقل عمومی شود.

شهردار زنجان با اشاره به اینکه امسال شهرداری 121میلیارد تومان بابت خرید اتوبوس، ون و مینی بوس هزینه کرده است، اضافه کرد: نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی در راستای رفاه حال شهروندان همچنان ادامه دارد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر اتوبوس هاي بخش خصوصی و اتوبوس هاي ملکی شهرداری در شهر زنجان در حال خدمت‌رسانی در 23خط است، افزود: این اتوبوس‌ها در سه پایانه رسمی ارتش، سبزه‌میدان و آزادی و یک پایانه غیر رسمی فعال هستند.

فیروزفر با اشاره به اینکه استاندارد اتوبوس به ازای هر 2 هزارو 500نفر یک اتوبوس است، گفت: با جمعیت موجود در شهر زنجان باید حداقل 200اتوبوس در شهر زنجان فعالیت کند که این امر محقق نیست.

وی ادامه داد: از 100دستگاه اتوبوس موجود شهر زنجان، در حال حاضر 91دستگاه اتوبوس فعال است و علت غیر فعالی 9 اتوبوس دیگر نیاز به تعمیرات است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا