سیاست

تحلیگران نظامی آمریکا:ارتش ایران ارتشی نیست که ما در فکر تجاوز به کشور آنها باشیم

جانشین قرارگاه منطقه غرب نزاجا به رزمایش شهریور ماه امسال که به محوریت قرارگاه غرب در شهریور ماه در اصفهان برگزار شد اشاره و تصریح کرد: تحلیگران نظامی آمریکا در 17 بند این رزمایش را تحلیل و تاکید کردند که ارتش ایران ارتشی نیست که ما در فکر تجاوز به کشور آنها باشیم.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،امیر سرتیپ دوم کیومرث ماسوری در آیین تکریم و معارفه فرمانده تیپ 216 زرهی ارتش زنجان با اشاره به پیوستن ارتش به مردم در سال 57، اظهار داشت: با پیوستن ارتش به انقلاب و مردم پیروزی انقلاب شتاب گرفت.

وی با تاکید بر اینکه تولید مهم ارتش جمهوری اسلامی ایجاد ثبات و امنیت کشور است، تصریح کرد: ارتش حضور مقتدرانه و تأثیرگذار در مرزها دارد و ارتش به این وظیفه و عملکرد خود افتخار می‌کند.

جانشین قرارگاه منطقه غرب نزاجا به رزمایش شهریور ماه امسال که به محوریت قرارگاه غرب در شهریور ماه در اصفهان برگزار شد اشاره کرد و افزود: تحلیگران نظامی آمریکا در 17 بند این رزمایش را تحلیل و تاکید کردند که ارتش ایران ارتشی نیست که ما در فکر تجاوز به کشور آنها باشیم.

سرتیپ ماسوری خاطرنشان کرد: در این رزمایش از موشکی استفاده کردیم که هوشمند، با برد بلند و دقیق زن بود و به طور کامل بر روی هدف پیاده شد، بالگردهای هوانیروز نیز در شهر پرواز و اقدام به تیراندازی کردند.

وی عنوان کرد: تنها چهار کشور از فناوری بالگردهای هوانیروز برخوردار هستند که ایران یکی از این کشورها بوده و حتی روسیه که ابرقدرت نیز محسوب می شود، این فناوری را که به دست جوانان خودمان تولید شده است را  ندارد.

جانشین قرارگاه منطقه غرب نزاجا گفت: با آغاز جنگ تحمیلی و در حالی که تنها 30درصد سازمانی یگان‌های نظامی ما در پادگان حضور داشتند، دو لشگر ارتش با کمک عشایر ایلام 53 روز در برابر دشمن ایستادگی کردند و در این دوران با کمک ارتش، بسیج و سپاه عراق عقب رانده شد و یک وجب از خاک کشورمان دست بیگانگان نیفتاد.

ماسوری افزود: با اتمام جنگ همه یگان‌های نظامی جز ارتش به استان‌ها بازگشتند ولی ارتشی‌ها در مرزهای غرب و جنوب‌ غرب ماندند و در حال حاضر نیز این حضور ادامه دارد که ثمره این موضوع علاوه بر امنیت، کشف قاچاق، سلاح و مهمات است همچنین با تلاش‌های غیورمردان ارتش چهار تیم تروریستی داعش منهدم شد.

وی با بیان اینکه نیروهای مسلح ایران امنیت پایداری را در کشور ایجاد کره‌اند، ابراز کرد: تولید ما امنیت است و ما امنیت تولید می‌کنیم تا مسئولان و سیاستمداران باقدرت صحبت کنند.

جانشین قرارگاه منطقه غرب نزاجا با تاکید بر اینکه هر جا اتفاقی رخ دهد ارتش در خدمت است، ادامه داد: ارتش در همه وقایع و حتی حوادث غیرمترقبه مانند سیل و زلزله اولین یگانی که وارد عمل می‌شود چراکه ارتش فدای ملت است و ارتشیان بچه‌های این ملت هستند.

جانشین قرارگاه منطقه غرب نزاجا نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران هم اکنون نیز در سطح و خط مقدم است و نه در پادگانها و تمامی مرزهای غرب و جنوب غرب به دست توانمند ارتش کشور محافظت می‌شود.

گفتنی است در این مراسم سرهنگ بیرانوند به عنوان فرمانده تیپ 216 زرهی ارتش زنجان معرفی و از خدمات سرهنگ جلال صالحی فرمانده قبلی این تیپ قدردانی شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا