اجتماعی

تبیین و روشنگری، وظیفه و تکلیف شرعی برای خواص جامعه می باشد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان با تاکید بر اینکه خواص جامعه با درک اولویتهای جامعه و انقلاب می توانند نقش موثری در کنترل بحران ایفا کنند؛ افزود: تبیین و روشنگری و بیان حق و ناحق و جدا کردن حق از باطل به عنوان تکلیف و وظیفه شرعی است که برعهده خواص جامعه می باشد.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،حسن بختیاری رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان  ضمن یادآوری وقایعی که قبل از انقلاب اسلامی از جمله انقلاب مشروطه و سقوط دولت مصدق در ایران اتفاق افتاد؛ اظهار داشت: جامعه ما هر چند وقت یکبار وقایع و حوادثی به خود می بیند و در فضای مجازی وقایعی پرسر و صدا ایجاد می شود و خواسته هایی را پررنگ می کنند اینها طبیعی است، دشمن می خواهد دشمنی بکند، ولی ما باید جامعه را هدایت کنیم و در این بستر فعالیت کنیم.

وی نقش نهادهای مرتبط در فرهنگ سازی و ایجاد بستر مناسب برای مقابله با حوادث و وقایع را مهم دانسته و افزود: واقعیت این است که نهادهای مرتبط باید تلاش کنند و بستر را طوری فراهم کنند که زمینه فعالیت برای دشمن فراهم نباشد.

 این مقام مسئول نقش خواص در برابر حوادثی که در جامعه اتفاق می افتد را به عنوان تبیین گر و روشنگری در جامعه دانست و افزود:  پیاده روی اربعین توفیق بزرگی بود و باید بدانیم  این پیاده روی پیاده روی دیگری هم در جامعه خودمان نیاز دارد و ادامه این پیاد روی  این است که چه قدر احساس خطر می کنیم و چه قدر برای نظام دلمان می سوزد.
 
بختیاری گفت: خواص جامعه به عنوان افرادی که درد جامعه  و درد اسلام و انقلاب را دارند باید وارد شوند و باید احساس تکلیف، برای خانواده، محیط جامعه و محیط کار خود داشته باشند و  بی تفاوت به قضایای پیش آمده نباشند.

وی با بیان اینکه نظام ما مستحکم  است  و با این سرو صدا ها دچار مشکل نمی شود؛ افزود: ولی نباید نظام این قدر تاوان و هزینه بدهد و این اقدام کوچک من و شما و صحبت من و شما به جمع شدن مسایل و بحرانها کمک می کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان اظهار امیدواری کرد:  برای امام حسین پیروان آگاه و راستین باشیم و این تبیین و روشنگری و بیان حق و ناحق و جدا کردن حق  از باطل به عنوان تکلیف و وظیفه شرعی است که بر عهده خواص جامعه است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا