اجتماعی

تاکید بر حفظ شعائر اسلامی و اخلاقی در ماه مبارک رمضان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،سردار  رحیم جهانبخش  ضمن تبریک سالروز میلاد با سعادت کریم اهل بیت امام حسن مجتبی علیه السلام، آرزوی قبولی طاعات و عبادات در شـب های پر فضیلت قدر و تشکر و قدردانی ازمردم مومن و روزه دار که با پایبندی به احکام شرع مقدس و قوانین، یاریگر خدمتگزاران خود در انتظامی استان هستند، گفت: رمضان، ماه نزول قرآن کریم و دعا و نیایش و ماه تزکیه و خودسازی است .

 

وی در ادامه تصریح کرد: فضای معنوی و آکنده از خیر و برکت این ماه مبارک، ضامن بقای جامعه و موجب سعادتمندی و رستگاری مومنان خواهد بود.

 

فرمانده انتظامی استان زنجان با اشاره به اهمیت تکریم و تعظیم شعائر اسلامی، بر توجه عموم مردم به ویژه صاحبان و متصدیان واحدهای صنفی و اماکن عمومی بر رعایت و جهت حفظ حرمت ماه مبارک رمضان تاکید کرد و اظهار داشت: تحقق فضایی پر از معنویت و حفظ حرمت این ماه گرانقدر، شب های قدر و تکریم شعائر اسلامی نیازمند همکاری ها و اهتمام بیش از پیش همه مردم عزیز این استان است.

 

سردار جهانبخش در ادامه، تاکید کرد: لازم است آحاد جامعه در جهت تقویت خویشتن داری و گسترش ارزش های اخلاقی با رعایت حرمت این ماه عزیز از هرگونه تظاهر به روزه خواری و سرو غذای سرد یا گرم در پارک‌ها، تفرجگاه‎ها، معابر عمومی و … اکیدا خودداری کنند.

 

وی، همچنین خاطرنشان کرد: لازم است، متصدیان هتل ها، مهمانپذیرها، رستوران های و… نیز ضمن رعایت شئون اسلامی و رعایت پروتکل های بهداشتی، برابر دستورالعمل های صنفی عمل کرده و از پذیرش مهمان همچنان خودداری کنند.

 

فرمانده انتظامی استان زنجان در ادامه افزود : مراکز اقامتی و پذیرایی بین راهی، پایانه‌ مسافربری، فرودگاه ها، ایستگاه‌های راه آهن و بیمارستان‌ها به منظور ارائه خدمات به مسافران و افرادی که دارای عذر شرعی می‌باشند، با رعایت موازین شرعی و حفظ شئون اسلامی، در صورت اخذ مجوز ویژه ماه مبارک رمضان می‌توانند فعالیت نمایند.

 

فرمانده انتظامی استان زنجان بر رعایت حرمت ماه مبارک رمضان و خودداری از هرگونه تظاهر به روزه خواری،ایجاد آلودگی صوتی و اعمال منافی شئونات اسلامی و اخلاقی توسط سرنشینان خودروها تاکید کرد و گفت: کلیه رانندگان و سرنشینان وسایل نقلیه اعم از عمومی و شخصی و مردم برای حضور در پارک ها، بوستان ها و تفرجگاه ها، موظف به رعایت حرمت ماه مبارک رمضان می باشند.

 

وی تصریح کرد: یکی از جهات معنوی این ماه مبارک رعایت بیش از پیش عفاف و حجاب و دوری از ناهنجارهاست و انتظار می رود همگان ضمن رعایت فضای معنوی حاکم بر جامعه، اخلاق و پوشش اسلامی را مراعات کرده و برای تقویت مراتب خویشتنداری، تحکیم پیوند ایمانی و گسترش ارزش های اخلاقی، هنجارهای دینی به ویژه عفاف و حجاب در محیط های عمومی دقت کنند و بدیهی است، با معدود افرادی که احتمالا به نحو مشهودی هنجارشکنی کنند برخورد قانونی لازم صورت خواهد گرفت.

 

سردار جهانبخش با اشاره به طرح های ویژه انتظامی برای حفظ شئونات این ماه پر فضیلت، اذعان داشت: این فرماندهی با اجرای طرح های ویژه انتظامی و ترافیکی در ایام ماه مبارک رمضان خصوصا شب های قدر نسبت به ارتقاء امنیت معابر، بوستان ها و تسهیل در رفت و آمد وسایل نقلیه، به ویژه در زمان افطار اقدام خواهد کرد .

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا