اجتماعی

تامین 156 میلیارد تومان از محل کمک های دولتی و بودجه باز آفرینی شهری

شهردار زنجان با بیان اینکه از 156میلیارد تومان مذکور، 21میلیارد تومان از محل کمک های دولتی و بودجه باز آفرینی تامین شده است، گفت: امسال جلسه بازآفرینی شهری برای شهر زنجان فعال شد و سه منطقه برای این امر انتخاب شد. 

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،علیرضا فیروزفر در جلسه ستاد بازآفرینی شهری با بیان اینکه امسال جلسه بازآفرینی شهری برای شهر زنجان فعال شد، اظهار داشت: در این جلسه 3 منطقه نجف‌آباد، کوی وحدت و اصغریه مورد بررسی قرار گرفتند.

وی افزود:در خصوص نجف آباد یا بی سیم نیازمند حمایت جدی از طریق استانداری هستیم تا بتوانیم از عواید زمین موصوف به هاشمی نژاد که مربوط بنیاد هست، برای کمک به بازآفرینی این منطقه استفاده کنیم.

شهردار زنجان با بیان اینکه اگر بتوانیم امسال ساماندهی را آغاز و تملکات را انجام دهیم مشکلی بزرگی حل خواهد شد، تصریح کرد: این مسئله در دستور کار بازآفرینی شهری قرار گرفت.

فیروز فر با بیان اینکه بحث دوم مربوط به کوی وحدت است و عمده مشکل قرارگیری خانه های مسکونی در حریم راه‌آهن است خاطر نشان کرد: در این راستا از مدیر کل راه آهن درخواست راهکار کرده ایم اما ایشان با وجود پیگیری‌ها و تلاش ها به نتیجه نرسیده‌اند چراکه مسئله راه آهن کشوری است.

وی  با این وجود به صورت موردی می توان مجوز تعمیرات ضروری را به بناها بدهیم عنوان کرد: هر چند مشکلاتی برای شهرداری در این منطقه ایجاد شده است. اما از ستاد بازآفرینی درخواست داریم یا امکان نوسازی برای این محلات فراهم شود و یا اینکه تمهیداتی برای جابه جایی افراد داشته باشد.

شهردار زنجان با بیان اینکه وجود حسینه اعظم زنجان علاوه بر اثرات مثبت سبب بازآفرینی شهری شده است، گفت: 82 باب منزل در این محل خریداری و به مساحت حسینه اضافه شده و همین امر به بازآفرینی این منطقه کمک کرده است.

فیروزفر با تاکید بر اینکه طرح‌های مطالعاتی کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت در راستای بازآفرینی شهری در حال پیگیری برای انجام هستند، یادآور شد: در مناطق کم‌ برخوردار امکانات ورزشی نداریم و در مناطق جنوب شهر از کم‌ترین امکانات ورزشی برخوردار هستند و این مسئله باید مورد توجه قرار گرفته و حل شود.

شهردار زنجان گفت: با توجه به نیاز اساسی مناطق بافت فرسوده و ناکارآمد به نوسازی ساختمان‌ها، منازل موجود در این منطقه از کمترین پایداری برخوردار هستند. طرح بازآفرینی شهری این مناطق را می‌تواند از وضعیت فعلی نجات بدهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا