با ما همراه باشید

اقتصاد

تامین ۲۰۱هکتار زمین برای اجرای طرح اقدام ملی مسکن در زنجان

مدیرکل راه و شهرسازی زنجان از تامین ۲۰۱ هکتار زمین در شهر زنجان برای اجرای طرح اقدام ملی مسکن خبر داد.

منتشر شده

در

تامین ۲۰۱هکتار زمین برای اجرای طرح اقدام ملی مسکن در زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،مسعود بیات منش در جلسه شورای مسکن در محل استانداری زنجان، گفت: استان زنجان در اجرای طرح اقدام ملی مسکن در سطح کشور عملکرد بسیار خوبی دارد و زنجانی‌ها هم استقبال خوبی از این طرح دارند.

وی با بیان اینکه در طرح اقدام ملی مسکن در استان زنجان ۲۹ هزار و ۴۳۲ نفر در سه مرحله ثبت نام کرده بودند، اظهار کرد: از این تعداد ۲۳ هزار و ۹۲۱ نفر ثبت نامی در شهر زنجان بوده و یک هزار و ۴۱ نفر در شهرستان ابهر بوده است.

مدیرکل راه و شهرسازی زنجان گفت: کل تایید شده نهایی در شهر زنجان ۱۲ هزار و ۵۱۳ نفر است و تعداد متقاضیانی که واریزی داشتند ۱۲ هزار و ۴۹۷ نفر است و برای ۱۲ هزار و ۴۸۳ نفر پروژه تخصیص داده شده است.

بیات منش با بیان اینکه در سایر شهرستانهای با جمعیت زیر ۱۰۰ هزار نفر هم چهار هزار و ۴۷۰ نفر در طرح اقدام ملی مسکن ثبت نام کردند، گفت: یک هزار و ۳۰۱ نفر تایید نهایی شدند و ۶۳۲ واحد تخصیص پروژه شده و ۶۳۵ نفر هم واریزی داشتند.

وی با بیان اینکه ۲۰۱ هکتار زمین برای اجرای طرح اقدام ملی مسکن در زنجان تامین شده است، ابراز کرد: مجموع تعداد نهایی تایید شدگان در استان ۱۴ هزار و ۶۴ نفر است که از این تعداد تاکنون ۱۳ هزار و ۳۵۵ نفر واریزی نقدی داشتند و برای ۱۳ هزار و ۳۳۸ نفر نیز تخصیص پروژه انجام شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی زنجان تصریح کرد: برای ۵۷۰ نفر از متقاضیان کمبود زمین داشتیم که زمین مورد نیاز این متقاضیان که ۷۰ نفر در خرمدره و ۵۰۰ نفر در قیدار است از بنیاد مستضعفان تامین شده و در حال واگذاری است که بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کار ساخت را انجام دهد.

بیات منش به به انعقاد تفاهم نامه با نیروهای مسلح اشاره کرد و افزود: ۶۰۹ نفر طبق تفاهمنامه با نیروهای مسلح (نیروی انتظامی و سپاه) در قالب پنج پروژه تعریف شدند که این تعداد هم به تعداد پروژه‌های طرح اقدام ملی مسکن اضافه می‌شود.

۱۵۰۰ نفر واجد شرایط دهک یک تا سه برای صاحب خانه شدن

وی به تامین مسکن دهک‌های یک تا سه اشاره کرد و یاد آورشد: واجدین شرایط این دهک‌ها یک هزار و ۵۰۰ نفر است نفر بوده که تحت پوشش بهزیستی، کمیته امداد امام خمینی (ره) و حساب ۱۰۰ امام (ره) هستند و با استفاده از ظرفیت‌های قانون جهش تولید مسکن باید اجرا شود و متاسفانه این دهک مغفول مانده بود.

مدیرکل راه و شهرسازی زنجان با بیان اینکه زمین برای ساخت مسکن دهک‌های یک تا سه داریم، گفت: این جامعه هدف چون در تامین آورده نقدی مشکل دارند باید حمایت لازم از این گروه هدف مورد توجه قرار گیرد.

بیات منش بیان داشت: متقاضیان تحت پوشش بهزیستی ۶۰۰ نفر، کمیته امداد امام (ه) ۴۰۰ نفر و متقاضیان تحت پوشش حساب ۱۰۰ امام (ره) هم ۵۰۰ نفر است.

وی با بیان اینکه با هشت دستگاه اجرایی نیز تفاهمنامه‌هایی منعقد شده اما زمین مورد نیاز جهت ساخت زمین در اختیار اداره کل راه و شهرسازی استان قرار نگرفته است، یاد آورشد: کارکنان صدا و سیما، آموزش و پرورش، وزارت فرهنگ و ارشاد، وزارت کشور، کارکنان جهاد کشاورزی، کارکنان وزارت کار، رانندگان و حوزه علمیه در انتظار تامین زمین هستند و تاکنون زمین معرفی نشده است.

مدیرکل راه و شهرسازی زنجان با بیان اینکه این هشت دستگاه مربوطه زمین را معرفی کنند مشکلی برای ساخت نداریم، گفت: کل واجدین شرایط در این هشت دستگاه اجرایی یک هزار و ۵۰۰ نفر است که از این تعداد ،۷۰ نفر از کار کنان صدا و سیما ،۴۰۰ نفر آموزش و پرورش، خبرنگاران و هنرمندان ۱۵۰ نفر و سایر ارگان‌ها ۶۰ نفر است.

۹۰۹ میلیارد تومان واریزی متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن در زنجان

بیات منش خاطر نشان کرد: دستگاه‌های اجرایی زمین‌های خود را جهت ساخت واحد مسکونی برای کارکنان خود در اختیار اداره کل راه و شهرسازی قرار دهند.

وی به پیشرفت فیزیکی پروژه‌ها در شهرستانهای زنجان و ابهر اشاره کرد و افزود: تعداد واحد دارای عقد قرار داد ۱۳ هزار و ۹۴۶ واحد، تعداد پروژه دارای تجهیز کارگاه ۱۳ هزار و ۷۱۶ واحد، تعداد اتمام فونداسیون چهار هزار و ۲۵۶ واحد و تعداد اتمام اسکلت و سقف هم یک هزار و ۴۸۸ واحد بوده است.

مدیرکل راه و شهرسازی زنجان به واریزی متقاضیان اشاره کرد و ادامه داد: بیش از ۹۰۹ میلیارد تومان واریزی متقاضیان بوده است و مبلغ پرداختی به پیمانکاران هم ۵۱۳ میلیارد تومان است و مجموع واریزی نقدی در کل کشور سه هزار میلیارد تومان بوده که واریزی نقدی زنجان ۳۰ درصد از مجموع کشور می‌شود.

بیات منش گفت: تعداد پروژه دارای قرار داد مشارکت مدنی با بانک مسکن برای (چهار پروژه) دو هزار و ۴۵۶ واحد است.

وی افزود: وقفه دو ماهه به دلیل عدم تامین سیمان مورد نیاز در اجرای پروژه‌های طرح اقدام ملی مسکن در زنجان وجود داشت و پروژه‌ها طی این مدت با ۱۰ تا ۲۰ درصد ظرفیت کار کردند و در این میان مردم به ما اعتماد کردند و آورده خود را در اختیار ما قرار داده‌اند و باید با مدیریت درست و جهادی این پروژه‌ها اجرا شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان اظهار داشت: آورده نقدی متقاضیان تا سه مرحله دریافت می‌شود و همزمان با دریافت این مبالغ، تفکیک سندهای تک‌برگی، اخذ نقشه و پروانه و اجرای فونداسیون پروژه‌ها صورت می‌گیرد تا تسهیلات تخصیص یابد و تسهیلات طرح اقدام ملی مسکن در ابتدا ۱۰۰ میلیون تومان بود که خوشبختانه با تصویب شورای پول و اعتبار به ۱۵۰ میلیون تومان افزایش یافته است.

بیات منش افزود: امیدواریم با ابلاغ تصویب تسهیلات ۲۵۰ میلیون تومانی در شورای پول و اعتبار تا انتهای سال جاری بتوانیم بین ۵۰ تا ۶۰ درصد هزینه ساخت واحدها را از طریق تسهیلات انجام دهیم و مردم را خوشحال کنیم.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اقتصاد

ایجاد اشتغال ۸۹۲ زنجانی با تسهیلات صندوق کارآفرینی امید

مدیر صندوق کارآفرینی استان زنجان گفت: با پرداخت تسهیلات از سوی این صندوق طی نیمه اول امسال برای ۸۹۲ نفر از هم استانی‌ها اشتغال ایجاد شد.

منتشر شده

در

توسط

ایجاد اشتغال ۸۹۲ زنجانی با تسهیلات صندوق کارآفرینی امید

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،علی عبداللهی اظهار داشت: برای اشتغال این تعداد از زنجانی ها ۴۸۹ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است.

وی تاکید کرد: از این تعداد ۳۵۴ فقره تسهیلات اشتغال با اعتبار ۴۴۱ میلیارد ریال بوده است.

مدیر صندوق کارآفرینی استان زنجان گفت: برای ۵۳۸ نفر نیز بیش از ۴۸ میلیارد ریال در سایر فصل پرداخت شده است.

عبدالهی تاکید کرد: صندوق کارآفرینی امید، به عنوان نهاد حمایتی و تنها موسسه مالی تخصصی است که در حوزه اشتغال بویژه کسب و کارهای خرد فعالیت می‌کند.

وی، صندوق کارآفرینی استان زنجان را تنها موسسه مالی در حوزه اشتغال بیان کرد و ادامه داد: این صندوق حامی کسب و کارهای خرد و کوچک، توسعه زنجیره های تولید، توزیع و فروش محصولات، فعالیت و تولیدات شرکت های دانش بنیان، صندوق های خرد محلی زنان روستایی، توسعه تولید صنایع دستی، گردشگری و بوم گردی در استان به شمار می رود.

مدیر صندوق کارآفرینی استان زنجان گفت: از زمان (۱۳۹۷) اجرای طرح اشتغال در حوزه روستایی تاکنون برای یک هزار و ۱۷۰ نفر با پرداخت بیش از ۹۶۶ میلیارد ریال وام شغل ایجاد شده است.

عبداللهی، از پرداخت ۶۸ فقره تسهیلات برای پنج نفر از ساکنان در روستاهای خدابنده، ماهنشان و زنجان خبر داد و افزود: این تسهیلات با بیش از ۶۵ میلیارد ریال برای طرح یک روستا یک محصول پرداخت شده است.

وی اظهار داشت: علاوه بر این در سه روستای شهرستانهای طارم، خرم دره و سلطانیه نیز برای ۳۴ نفر ۲۳ میلیارد ریال تسهیلات در قالب طرح روستای بدون بیکار در داخل طرح اشتغال روستایی وام پرداخت شد.

ادامه مطلب

اقتصاد

خبر خوش مدیرعامل بانک مهر ایران درباره پرداخت تسهیلات بدون ضامن

مدیرعامل بانک مهر ایران از پرداخت تسهیلات، بدون نیاز به ضامن در این بانک خبر داد.

منتشر شده

در

توسط

خبر خوش مدیرعامل بانک مهر ایران درباره پرداخت تسهیلات بدون ضامن

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان، تأمین تضامین یکی از چالش‌هایی است که متقاضیان دریافت تسهیلات بانکی با آن مواجهند. یافتن فردی معتبر که حداقلی از شرایط مورد پذیرش بانک‌ها را داشته باشد و بپذیرد که ضمانت شما را بر عهده گیرد، سخت است. حال اگر قرار باشد برای مبالغ سنگین‌تر دو ضامن با چنین ویژگی‌هایی ارائه کنید، شرایط سخت‌تر هم می‌شود.

اگر بانکی علاوه بر اینکه شرایط ضامن را تسهیل کرده، به شما تسهیلات بدون ضامن نیز ارائه کند و در صورتی که شما مشتری خوش‌حسابی باشید، از ارائه ضامن معاف شوید، چه حسی پیدا می‌کنید؟ اکنون بانک قرض‌الحسنه مهر ایران پیشگام حذف ضامن برای دریافت تسهیلات و ملاک قرار دادن اعتبارسنجی مشتری شده است.

در همین رابطه مرتضی اکبری اظهار کرد: این بانک در حوزه دریافت تضامین انعطاف بسیار بالایی نسبت به سایر بانک‌ها دارد. علتش هم این است که بخش قابل توجهی از مردم برای دریافت تسهیلات با مشکل ضامن روبه‌رو هستند و همین موضوع باعث شده از دریافت تسهیلات محروم شوند یا با چالش جدی روبه‌رو شوند.

وی افزود: ما هم کارمند دولت و هم دارنده جواز کسب را به عنوان ضامن قبول می‌کنیم. در این حوزه ما تابع مقررات اعلامی شورای پول و اعتبار و بانک مرکزی هستیم، اما انعطاف به خرج می‌دهیم. طبق مقررات اعلامی شورای پول و اعتبار برای وام‎های تا ۱۰۰ میلیون ریال یک ضامن و برای وام‌های بیشتر از ۱۰۰ میلیون ریال باید دو ضامن بگیریم.

مدیرعامل بانک مهر ایران خبر خوشی را برای مشتریان و متقاضیان تسهیلات اعلام کرد: در حال حاضر ما بخش مهمی از تسهیلاتمان را بدون ضامن پرداخت می‌کنیم. اینکه شخصی از این تسهیلات برخوردار شود یا خیر، به رفتار مالی خودش و خوش‌حسابی فرد باز می‌گردد.

اکبری تصریح کرد: ۹۹ درصد مشتریان ما خوش‌حساب هستند و تنها یک درصد آن‌ها اقساط را به موقع پرداخت نمی‌کنند. ما پایین‌ترین نرخ مطالبات به مصارف را در شبکه بانکی به دست آورده و بهترین عملکرد را در این حوزه داریم. در ۵ سال اخیر نرخ مطالبات به مصارف بانک مهر ایران حدود یک درصد و حتی کمتر از یک درصد بوده که این نسبت هم در کشور هم در سطح بانک‌های بین‌المللی کم‌نظیر است. با توجه به این موضوع، به این نتیجه رسیدیم که نباید همه مشتریان را به یک چشم نگاه کنیم.

این مقام مسئول در ادامه گفت: بررسی‌های ما نشان می‌دهد حدود ۶۰ درصد مشتریان ما خوش‌حساب هستند، یعنی فارغ از الزام ضامن یا… به موقع نسبت به پرداخت تسهیلاتشان اقدام می‌کنند. این بدان معنی نیست که ۴۰ درصد باقی مانده مشتریان خوش‌حساب نیستند؛ بلکه به آن معنی است که با توجه به فشار ناشی از ضمانتی که به بانک سپرده‌اند، نسبت به پرداخت اقساط اقدام می‌کنند و البته در بین این‌ها نیز یک درصد به موقع قسط خود را نمی‌پردازند. پس ما با سه دسته مشتری در این حوزه روبه‌رو هستیم.

وی درباره پرداخت تسهیلات بدون ضامن اظهار کرد: با طبقه‌بندی مشتریان خود، برای آن دسته از مشتریان خوش‌حساب، مدل پرداخت تسهیلات بدون ضامن را تعریف کرده‌ایم. به این ترتیب مراجعه به شعبه نیز حذف می‌شود و در بستر الکترونیکی، پرداخت تسهیلات بدون ضامن صورت می‌گیرد و ضامن در حقیقت تبدیل به یک برگه چک می‌شود.

مدیرعامل بانک مهر ایران درباره شرایط برخورداری از تسهیلات بدون ضامن گفت: شرط برخورداری، خوش‌حسابی مشتری و امتیاز حساب اوست. در حقیقت مشتری باید شرایط دریافت وام را داشته باشد و وام به وی تعلق گیرد. سپس باید از نظر وضعیت اعتباری، مشتری کم‌ریسکی تلقی شود تا بتوانیم صرفاً با اتکا به یک برگه چک و بدون نیاز به هیچ ضمانت اضافه‌ای، به وی تسهیلات پرداخت کنیم.

اکبری افزود: سابقه بانکی این افراد باید خوش‌حسابی آن‌ها را نشان دهد، بدین معنا که باید در همه بانک‌ها خوش‌حساب باشند. ما رفتار مشتریان‌ خود را در نظام بانکی رصد می‌کنیم. به عنوان مثال بررسی می‌کنیم که مشتری متقاضی تسهیلات ما در ۱۰ سال گذشته چه رفتاری در سطح نظام بانکی داشته، چک برگشتی دارد یا خیر؟ بدهی بابت اقساط تسهیلات دارد یا خیر.

مدیرعامل بانک مهر ایران گفت: طبیعتاً این نوع رفتار مشتری امتیاز او را مشخص می‌کند. میزان درآمدها و دارایی‌های او نیز در برآورد ما نسبت به مشتری تأثیرگذار است. بر اساس این شاخص‌ها نسبت به تعریف امتیاز اقدام می‌کنیم تا مشخص شود آیا می‌تواند تسهیلات بدون ضامن دریافت کند یا خیر.

وی با یادآوری اقدامات گسترده بانک در حوزه بانکداری نوین و ارائه خدمت غیرحضوری گفت: شما می‌توانید بدون حتی یک بار مراجعه به شعبه، از بانک مهر ایران تسهیلات دریافت کنید. هم افتتاح حساب و هم دریافت تسهیلات از طریق اپلیکیشن همراه‌بانک مهریران فراهم شده و نیازی نیست مردم در این روزها که همچنان با کرونا دست به گریبانیم، برای دریافت این خدمات وارد شعب بانکی شوند.

ادامه مطلب

اقتصاد

نبود پایانه‌ محصولات کشاورزی، چالش صادرات زنجان

رییس اتاق بازرگانی زنجان با اشاره به اینکه کتاب توانمندی تولیدی و صادراتی محصولات کشاورزی استان با همکاری جهاد کشاورزی و اتاق تدوین شده است، گفت: عمده مشکل ما نبود پایانه صادراتی محصولات کشاورزی است.

منتشر شده

در

توسط

نبود پایانه‌ محصولات کشاورزی، چالش صادرات زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،علی یگانه فرد با تبریک روز ملی صادرات به صادرکنندگان استان و کشور، اظهار کرد: در بسیاری از موارد استان زنجان رتبه نخست و برتر را در تولید محصولات کشاورزی دارد.

وی با بیان اینکه از سال گذشته نقشه راه تجارت خارجی استان به همت اتاق تدوین شده و چندین جلسه شورا به موضوع محصولات بخش کشاورزی اختصاص داشته است، تصریح کرد: در استان زنجان شرکت بزرگ مدیریت صادرات وجود ندارد و هلدینگ کشاورزی باید شکل گیرد، در این زمینه بخش خصوصی با حمایت دولت می‌تواند ورود کرده و زیرساخت ها باید در این زمینه آماده باشد.

رییس اتاق بازرگانی زنجان با بیان اینکه ۶۸ نوع محصول زراعی و ۲۱ نوع محصول باغی و تعداد زیادی از محصولات گیاهی در استان زنجان تولید می‌شود، گفت: تولید برخی از محصولات چون سیر و زیتون در استان ما یک ظرفیت است اما استفاده نکرده ایم، اما همدان در بحث تولید سیر شهرک تخصصی ایجاد کرده و اصلاح کشت آن را پیگیری کرده که ما نیز برای صادرات سیر استان باید در مسیر اصلاح کشت آن و تولید بازار پسند حرکت کنیم.

وی با اشاره به اینکه کتاب توانمندی تولیدی و صادراتی محصولات کشاورزی استان با همکاری جهاد کشاورزی و اتاق تدوین شده است، گفت: عمده مشکل ما نبود پایانه صادراتی محصولات کشاورزی است.

یگانه فرد با تاکید بر اینکه سم‌ و کود یک موضوع مهم در تولیدات محصولات کشاورزی است، ابراز کرد: نظارت در این بخش کم بوده و در مواردی بسیاری از محصولات صادر و برگشت خورده، در این زمینه
آزمایشگاه تخصصی باید بوده و زنجیره کامل باشد.

رییس اتاق بازرگانی زنجان با اشاره به اینکه در ابتدا باید اصلاح کشت محصول بر اساس نیاز مشتری تولید و سپس پایانه صادراتی با حضور شرکت های مدیریت صادرات برای تکمیل زنجیره بخش کشاورزی صورت گیرد که در انبار و سردخانه سورت و بسته بندی شود.

وی با اشاره به برخی از ظرفیت های تولیدی و صنایع تبدیلی همچون بحث ورود گندم به استان و تبدیل آن به آرد و صادرات ، گفت: ظرفیت های ما زیاد اما استفاده لازم از آن نمی شود.

رییس اتاق بازرگانی زنجان با اشاره به اینکه در مطالعات اولیه ۶ ماهه و کار کارشناسی در نقشه راه تجارت خارجی ۱۱ هدف و کشور استان برای صادرات در نظر گرفته شده که در عمده این اهداف صادراتی محصولات کشاورزی در سبد صادراتی حضور دارد، تصریح کرد: به عنوان مثال در بحث زیتون و سیر بازار آن مشخص و نیازهای آن نیز استخراج شده و میزان صادرات و واردات و مصرف آن از کشورهای مختلف و ایران نیز استخراج شده است.

یگانه فرد ادامه داد: حضور موثری در نمایشگاه ها نیز شناسایی شده اما موضوع شیوع ویروس کرونا هیات های تجاری و نمایشگاه ها را دچار وقفه کرده که الیته نخستین هیات تجاری از استان تا ۱۵ روز دیگر به ارمنستان سفر خواهد کرد.

رییس اتاق بازرگانی زنجان در صورت تشکیل شرکت هلدینگ حوزه کشاورزی عمده مشکلات در این حوزه حل خواهد شد، اظهار کرد: پایانه صادراتی محصولات کشاورزی نیز تاثیر بسزایی در حل مشکلات این حوزه به دنبال خواهد داشت.

ادامه مطلب

برترین ها