اجتماعی

تامین هزینه بیمه سلامت ۱۹ هزار مددجو توسط بهزیستی زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،محمد محمدی  اظهار داشت :در حال حاضر ۱۸ هزار و ۸۲۶ نفر از افراد تحت پوشش بهزیستی از خدمات بیمه سلامت بهره مند هستند که علاوه بر این تعداد سهمیه افراد مجهول الهویه نیز جدا تعیین گردیده و از اول سال جاری تا کنون ۱۱ مجهول الهویه در استان زنجان به بیمه سلامت ارجاع داده شده اند.

وی به تفاهمنامه سازمان بهزیستی کشور و موسسه خیریه زنجیره امید اشاره کرد و گفت: در سال جاری ۱۴ نفر از افراد تحت پوشش زیر ۱۸ سال که قادر به تامین هزینه درمان نبودند از خدمات تخصصی ارتوپدی، قلبی و ترمیمی،   به صورت رایگان تحت نظر بهترین متخصصان ایرانی و بین‌المللی با همکاری سازمان بهزیستی کشور و موسسه خیریه زنجیره امیدقرار گرفته اند. 

محمدی ادامه داد: براساس تفاهمنامه سازمان بهزیستی کشور و موسسه خیریه زنجیره امید هر دو نهاد تا سقف ۱۵ میلیون تومان در مجموع ۳۰ میلیون تومان برای تامین اندام‌های مصنوعی، پروتز حین عمل و … هزینه  درمان تخصیص داده است.

وی در خصوص بهره مندی افراد دارای معلولیت از خدمات ستاره دار بیمه سلامت، یادآور شد: افراد دارای معلولیت دارای  بیمه سلامت، می‌توانند از هشت خدمت ستاره‌دار کاردرمانی، توانبخشی، آسیب شنیداری، مشاوره یا تجویز سمعک، ارزیابی و کنترل دوره‌ای و درمان اختلالات گفتار، زبان و ارتباط کلامی یا پردازش شنوایی که تحت پوشش بیمه نیست، برخوردار شوند.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: اسامی تمام افراد تحت پوشش بهزیستی که در سامانه ارمغان ثبت‌نام شده‌اند و از بیمه دیگری برخوردار نیستند، به بیمه سلامت اعلام می‌شود و افراد می توانند می‌توانند با ارائه کد ملی از خدمات درمان مراکز طرف قرارداد بیمه سلامت بهره‌مند شوند.

وی اضافه کرد: کلیه بیمه شدگان می توانند با شماره گیری کد دستوری #۱۶۶۶* از وضعیت بیمه ای و اعتبار نامه بیمه خود مطلع شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا