با ما همراه باشید

سیاست

تامین اعتبار طرح‌های نیمه تمام ارمغان سفر آیت الله رییسی به زنجان

رییس‌جمهور در دهمین سفر استانی صبح روز پنجشنبه ۲۷ آبان‌ماه ۱۴۰۰، وارد استان زنجان شد، حاصل این سفر که با حضور میدانی و دیدارهای مردمی آیت الله رییسی همراه بود، مصوباتی داشت که امید آن می رود با همت مسوولان در نتیجه تحقق آنها توسعه در زنجان سرعت بگیرد.

منتشر شده

در

تامین اعتبار طرح‌های نیمه تمام ارمغان سفر آیت الله رییسی به زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،پس از چند مرتبه به تعویق افتادن سفر رییس جمهور به زنجان، مردم زنجان ۲۷ آبان ماه میزبان آیت الله رییسی شدند.

ریس جمهور در بدو ورود به زنجان در فرودگاه این شهر با تشریح اهداف خود از این سفر افزود: استان زنجان ظرفیت های بسیاری در بخش‌های کشاورزی، صنعتی، معادن و به ویژه نیروی جوان و مردمانی اهل تلاش و کار دارد که باید کارهای زیادی برای آن انجام شود.

آیت الله رییسی با بیان اینکه در این سفر بخشی از کمبودها از قبل بررسی شده، خاطرنشان کرد: انشالله تصمیمات و مصوبات خوبی برای استان در این سفر داشته باشیم.

گفتنی است تعدادی از وزرا و معاونان رییس جمهوری نیز به منظور بررسی مشکلات و مسایل مناطق مختلف استان زنجان آیت الله رئیسی را در این سفر همراهی کردند.

سیدجواد ساداتی‌نژاد وزیر جهاد کشاورزی، حجت‌الله عبدالملکی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، بهرام عین‌اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، عزت‌الله ضرغامی، وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری،  رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی، رضا فاطمی امین وزیر صنعت، معدن و تجارت، احمد وحیدی وزیر کشور، سیدمسعود میرکاظمی معاون رییس‌جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه، سید صولت مرتضوی معاون اجرایی رییس‌جمهوری، انسیه خزعلی معاون امور زنان و خانواده رییس جمهوری و امیرحسین مدنی معاون توسعه روستایی و مناطق محروم معاون اول رئیس‌جمهوری، در این سفر آیت الله رئیسی را همراهی کردند.

دیدارها و بازدیدهای میدانی رییس جمهوری در زنجان

رییس جمهوری پس از ورود به زنجان در مسیر عزیمت از فرودگاه به شهر زنجان در تجمع شماری از اعضای تعاونی های مسکن حضور یافت و با دعوت آنان به آرامش نسبت به رسیدگی به وضعیت این تعاونی ها قول مساعد داد.

مسائل برخی تعاونی های مسکن در زنجان به یک معضل ۳۰ ساله تبدیل شده است،  تعاونی‌ها نزدیک به ۳ دهه قبل زمین هایی را به اعضا واگذار کرده است که تا کنون تکلیف آنها در خصوص ورود به محدوده مشخص نشده است و برخی  از تعاونی ها نیز با پیمانکاران پروژه ها به مشکل برخورده اند که این مشکل اعضای تعاونی های مسکن را متضرر کرده است.  

آیت الله رئیسی سپس با حضور در کارخانه سرجین بافت ضمن بازدید از این واحد در حال تاسیس، با بیان اینکه روند کار این شرکت سالهای گذشته بسیار عادی بوده که با تحریم های ظالمانه به مشکلات ناخواسته ای برخورده که باید مسایل آن در کمترین زمان ممکن حل شود و به چرخه تولید بازگردد.  

رییس جمهوری در ادامه از محل انباشت پسماند رویِ واحدهای تولیدی و صنعتی مستقر در شهرک صنعتی تخصصی روی زنجان (۱۵ کیلومتری جنوب شهر زنجان) بازدید کرد.

وی در این بازدید بر استفاده بهینه از مجموعه معدنی و صنعتی انبار کیک روی زنجان و برداشتن یک گام سریع برای حل مشکلات تاکید کرد.

بر حسب رأی قضایی سال گذشته و همچنین دستور رییس جمهوری قرار است عایدات استحصال مواد معدنی این پسماندها و فواید این ثروت نصیب مردم زنجان شود.

رییس جمهوری همچنین در جمع شماری از اهالی ارمغانخانه که در مسیر حرکت رییس جمهوری تجمع کرده بودند حاضر شد و  بر حل خواسته های آنان که رفع مشکل جاده ارمغانخانه – زنجان بود، تاکید کرد.

مسیر ارتباطی زنجان – ارمغانخانه به علت نامناسب بودن و کم عرض بودن جاده همه ساله شاهد وقوع حوادث متعدد رانندگی است.

رییس‌جمهوری درجریان سفر استانی به زنجان، به بازدید کارخانه‌ای رفت که پیش از این و در دوران ریاست بر قوه قضاییه هم یکبار از آن بازدید کرده بود؛ کارخانه روغن نباتی جهان که به دلیل واگذاری به بخش خصوصی، سال‌ها از رونق افتاده و قرار بود با تمهیدات صورت گرفته حالا پر رونق به کار خود ادامه دهد.

اما در جریان بازدید رییس جمهوری از این کارخانه، برخی کارگران روغن نباتی جهان که نگران از دست دادن شغل خود هم بودند، این پیام را به آیت‌الله رئیسی منتقل کردند که خط تولیدی که بازدید از آن صورت می‌گیرد، تنها یک خط تولید کارخانه با ظرفیت ۱۰ درصدی کارخانه است که از سوی صاحبان کارخانه و در آستانه ورود رئیس جمهوری راه اندازی شده است.

اطلاع از همین موضوع موجب ابراز گلایه شدید آیت الله رئیسی شده و بر همین اساس کمیته متشکل از مسئولان اجرایی و قضائی استان زنجان را مامور رسیدگی به موضوع کرد.

آیت الله رئیسی همچنین در جریان سفر خود به زنجان با حضور در یکی از مناطق حاشیه ای این شهر در جمع شماری از اهالی منطقه “فلسطین” به ساکنان این منطقه گفت: برخی از خانه های این منطقه را از نزدیک دیدیم که با کمک استاندار زنجان و با جدیت مشکلات آنها پیگیری و رفع خواهد شد تا ساکنان آنها در آسایش قرار بگیرند.

کوی فلسطین به عنوان سکونت‌گاه غیررسمی در شهر زنجان است که از مشکلات متعددی از جمله بالاآمادگی فاضلاب، قرارگیری در جوار ریل راه‌آهن و نبود خدمات روبنایی برای سکونت مواجه است.

رییس جمهوری در شورای اداری استان زنجان از راه‌اندازی صندوق توسعه استان ها در لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ خبرداد و گفت: پیش‌بینی شده است تا این صندوق بتواند دست استان ها را باز کند؛ شاید برای دستیابی به رشد اقتصادی قابل قبول در سال آتی به نحوی شروع کنیم که به جای مطالبه بودجه از سوی استان ها، ما مطالبه گر درآمدهای آن‌ها باشیم.

وی با بیان اینکه در گذشته جلسات شورای اداری به این شکل نبودند و با تشریفات خاصی برگزار می شد، گفت: ما این تشریفات را به هم زدیم، اول مسئولان استان را می بینند، در تهران جلسات متعدد با کارشناسان، معاونان وزراتخانه ها و با حضور معاون اول تشکیل می شود و در استان نیز پس از استاندار و نماینده ولی فقیه با نمایندگان مجلس مشکلات و نیازهای استان را می گویند و بعد وزرا از بازدید های خود گزارش می دهند.

آیت الله رییسی همچنین در دیدار با نخبگان، علما و اقشار مختلف مردم عنوان کرد: اولویت دولت را پروژه های نیمه تمام عنوان کرد و افزود: هیچ پروژه ای در سفر به استانهای کشور آغاز نمی شود چراکه پروژه های نیمه تمام مردم کشور را رنج می دهد.

آیت الله رییسی افزود: باید همه پروژه های نیمه تمام به نتیجه برسند لذا اولویت دولت سامان دادن به این پروژه هاست و جز در موارد ضروری، تنها این پروژه های نیمه تمام پیگیری می شود.  

اختصاص تسهیلات کم بهره برای رفع مشکل اماکن اقامتی گردشگری در زنجان

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در جریان بازدید از چند اثر تاریخی و گردشگری استان زنجان مشکل جدی این استان را مراکز اقامتی اعم از هتل ها، مهمانسراها و خانه های بوم گردی عنوان کرد.

برای جبران کاستی ها در این زمینه قرار شد وام تبصره ۱۸  با نرخ بهره  ۹ به متقاضیان استان زنجان اعطا شود.

همچنین در جریان این سفر اعتبار خاصی نیز برای مرمت آثار تاریخی از جمله برای گنبد سلطانیه در نظر گرفته شد.

گفتنی است وزیر میراث‌فرهنگی در جریان بازدید از گنبد سلطانیه زنجان، بر دستان هنرمند سیدعلی غفاری مرمتگری که ۴۰ سال در این میراث جهانی کار کرده است، بوسه زد.

ضرغامی همچنین با حضور در محل اجرای پروژه گردشگری پاسارگاد در ابهر، به وضعیت این پروژه رسیدگی کرد.

موزه مشارکتی صنایع دستی زنجان برای معرفی تولیدات بومی و شاخص استان با حضور وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی افتتاح شد.

بازدید و پیگیری طرح های نیمه تمام شهرستان های ابهر و خرمدره

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی که رییس جمهوری را در دهمین سفر استانی همراهی می‌کرد به نمایندگی از دولت در شهرستان های ابهر و خرمدره حضور یافت.

عبدالملکی همچنین در این سفر یکروزه از چند واحد تولیدی ازجمله شرکت واگن سازی استان بازدید کرد و برای بررسی مسائل و چالش های کارگری و کارفرمایی استان با نخبگان و جامعه کار و تولید استان دیدار داشت.

بازدید از پروژه ورزشی سه هزار نفری ابهر که عملیات ساخت آن به دلیل کمبود اعتبار پس از ۱۳ سال از آغاز اجرای آن متوقف شده است و بازدید از تصفیه خانه نیمه کاره فاضلاب خرمدره از دیگر برنامه های وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای تکمیل این طرح ها قول داد تا موضوع  را در هیات دولت مطرح کند تا مورد بررسی و تخصیص اعتبار قرار گیرد.

 عبدالملکی همچنین با حضور در شهرک صنعتی خرمدره یک واحد صنعتی در زمینه تولید انواع شمش فولادی را افتتاح کرد.

اختصاص ۱۵۰ میلیارد تومان برای احداث ۱۰ سد معیشتی در استان زنجان

سید جواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی در جریان سفر رییس جمهوری در شهرستان خدابنده حضور یافت.

بازدید از مرکز اصلاح نژاد دام سبک (گوسفند افشاری) مجتمع کشت و صنعت فردوس زنجان، بهره برداری طرح آبخیزداری در شهر کرسف و آغاز ساخت کارخانه آرد و سیلوی ذخیره سازی غلات در بخش افشار شهرستان خدابنده از جمله برنامه های وزیر جهاد کشاورزی در استان زنجان بود.

به گفته وزیر جهاد کشاورزی اگر استان زنجان به مرکزیت شهر زنجان دایره ۳۵۰ کیلومتری ترسیم شود،   ۴۵ درصد جمعیت ایران در این شعاع قرار می گیرند که از نظر پدافند غیرعامل، مرکزی برای تامین کالاهای اساسی برای این میزان از جمعیت کشور و لجستیک تامین مواد غذایی و نهاده های دامی است.

کمبود گلخانه در استان از جمله کاستی هایی بود که در این سفر به آن توجه جدی شد.

در زمان حاضر زنجان فقط۳۰ هکتار گلخانه دارد در حالی که سطح گلخانه ها باید در این استان به  ۶۰۰ هکتار باید برسد که قرار شد برای توسعه این نوع پروژه ها در استان تسهیلات مناسب برای این حوزه انجام و سرمایه گذاران به آن هدایت شوند.

در جریان این سفر ۱۰۰ میلیارد تومان برای تکمیل سامانه های نوین آبیاری و ۱۵۰ میلیارد تومان نیز برای احداث ۱۰ سد معیشتی در استان اختصاص یافت.

همچنین دراین سفر به شکل نمادین خط انتقال و مجتمع آبرسانی به مناطق عشایری چوک علیا و قره اوغلانلو و گوک تپه با ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال توسط وزیر جهاد کشاورزی به بهره برداری رسید.

تسهیلات ۵۳۰۰ میلیارد تومانی برای برای تکمیل ۲۰ طرح نیمه تمام صنعتی  زنجان

وزیر صنعت، معدن و تجارت که رییس جمهوری را در زنجان همراهی می کرد با تاکید بر اینکه چهار حوزه صنعتی و معدنی در استان زنجان برجسته است، گفت: صنعت برق، نساجی، سلولزی و معدن با تمرکز سرب و روی، چهار حوزه مهم در این بخش است که قابلیتها و شایستگی های محوری استان محسوب می شوند.

گفتنی است اختصاص بیش از پنج هزارو ۳۰۰ میلیارد تومان تسهیلات برای تکمیل ۲۰ طرح نیمه تمام از جمله دستاوردهای سفر بود.

وزیر صمت بازدید از پسماند روی و دستور ویژه رییس جمهوری برای پیگیری رفع دغدغه مردم در این حوزه، را از دیگر نتایج سفر عنوان کرد.

فاطمی امین، با اشاره به قابلیت های شرکت ایران ترانسفو هم گفت: کارخانه ای که در سال ۹۷ اموالش در حال واگذاری بود امروز خیلی فعال و دارای سطح بسیار بالایی است که در حد افتخار ملی است و به همین دلیل از آنها خواستیم تا صادرات آن را توسعه دهند.

گفتنی است تامین ماشین آلات معادن،  مشکلات اکتشاف با محیط زیست و منابع طبیعی و تامین مواد اولیه هم از دیگر مسائل و دغدغه های فعالان حوزه معدن زنجان بود که در این سفر قول مساعد برای پیگیری حل آنها داده شد.

اختصاص ۸۰۰ میلیارد تومان برای تکمیل پروژه ۲ خطه کردن راه آهن زنجان – قزوین

وزیر راه و شهرسازی در این سفر از اختصاص ۸۰۰ میلیارد تومان به پروژه ۲ خطه کردن راه آهن زنجان به قزوین خبر  داد.

رستم قاسمی در بازدید از خطوط ریلی راه آهن زنجان – قزوین گفت: در گذشته این خطوط ریلی یک خطه بوده که برای اجرای پروژه ۲ خطه کردن راه آهن این منطقه اقداماتی در بخش های مختلف انجام شده است اما کار نواقص زیادی دارد.

باند دوم جاده زنجان – بیجار، سلطانیه به خدابنده – کبودرآهنگ به طول ۴۷ کیلومتر با حضور وزیر راه و شهرسازی افتتاح شد و زیر بار ترافیک جاده ای قرار گرفت.

به گفته وزیر راه و شهرسازی قرار است با تکمیل پروژه های راهسازی ظرف ۲ تا سه سال آینده همه جاده های اصلی زنجان بزرگراه شود.

میزان تخت های بیمارستانی طارم به ۲ برابر افزایش پیدا می کند

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در جریان دهمین سفر استانی رییس جمهوری به استان زنجان، روز پنجشنبه در جمع مردم شهرستان طارم حاضر شد.

پیگیری مسایل و مشکلات حوزه بهداشت و درمان شهرستان طارم از جمله برنامه های سفر یک روزه دکتر بهرام عین اللهی  به این شهرستان بود.

طبق تصمیم گیری اتخاذ شده در شورای اداری شهرستان طارم بیمارستان ۳۲ تختخوابی شهدای طارم به ۶۴ تخت افزایش می یابد و علاوه بر آن کمبود آمبولانس بحث سی تی اسکن و توسعه بخش اورژانس بیمارستان نیز رفع خواهد شد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در آخرین برنامه کاری خود در سفر به استان زنجان طی بازدید از پایگاه های واکسیناسیون در  جریان روند واکسیناسیون کرونا در این استان قرار گرفت.

دکتر بهرام عین اللهی گفت: تاکنون ۸۴ درصد گروه هدف کشور که جمعیتی بالغ بر ۶۷ میلیون نفر را شامل می شود یک دُز واکسن کرونا تزریق کرده اند گفت: ۶۸ درصد مردم نیز ۲ دُز واکسن تزریق کرده که امیدواریم در چند هفته آینده این رقم به بالای ۸۰ درصد برسد.

لزوم فراهم آوری زمینه دورکاری بانوان

معاون ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده دردهمین سفر استانی، رییس جمهور  را در زنجان همراهی کرد.

بازدید  از طرح‌های کارآفرینی و اشتغالزایی در روستای حسن‌ابدال زنجان و حضور در جمع بانوان فعال استان از جمله برنامه های انسیه خزعلی در زنجان بود.

معاون ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده  در دیدار با بانوان فعال استان به لزوم تقویت دولت الکترونیک به منظور ایجاد فرصت بیشتر دورکاری برای بانوان شاغل تاکید کرد و گفت: قوانین ما باید حمایتگر یکدیگر باشند که امیدواریم رشد و ترقی قوانین مربوطه در راستای اشتغال و سایر فعالیت های بانوان باشد.

 خزعلی یادآورشد: مساله فرزندآوری، فرزند پروری و رشد جمعیت همواره باید مورد توجه باشد تا جمعیت کشور جوان بماند و این سرزمین با تکیه بر نیروی انسانی خود بتواند پیشرفت کند.

مصوبات سفر رئیس جمهوری به  زنجان ظرف سه سال عملیاتی می شود

معاون اجرایی رئیس‌جمهوری گفت: اجرای مصوبات سفر رئیس جمهوری به استان زنجان از امسال آغاز و در سال آینده و ۱۴۰۲ به منصه ظهور خواهد رسید.

سیدصولت مرتضوی تاکید کرد: بخشی از این تصمیم ها از سوی وزیران حاضر در نشست و نماینده تام الاختیار اعزامی رئیس جمهوری به شهرستان ها اتخاذ شد.

معاون اجرایی رئیس‌جمهوری گفت: این مصوب ها بر اساس مزیت های استان زنجان در حوزه صنعت و معدن، کشاورزی، گردشگری اتخاذ شده است.  برای تامین زیر ساخت ها در حوزه های زیربنایی، صنعت و معدن، بهداشت و درمان، فرهنگی، آموزشی،  ورزشی، رفاه اجتماعی، آب، خاک، کشاورزی و اشتغال نیز تصمیم های خوبی برای استان زنجان گرفته شده است.

وی با بیان اینکه در سه بخش ایجاد زیرساخت ها و پروژه های عمرانی، تسهیلات کلان و اشتغال کوچک و زود بازده تامین اعتبار شده است ادامه داد: در حوزه مسکن تسهیلات مناسب و برای ازدواج جوانان نیز ۸۶۴ میلیارد تومان تسهیلات پیش بینی شد.

معاون اجرایی رئیس‌جمهوری با بیان اینکه برای سدهای استان زنجان اعتبار تکمیلی پیش بینی شده  گفت: برای گاز رسانی به ۳۸ روستا و تکمیل مصلای زنجان نیز اعتبار لازم لحاظ شده است.

مرتضوی خاطرنشان کرد: برای طرح های حمایتی از جمله کمیته امداد امام خمینی(ره)،  ستاد اجرایی فرمان امام راحل و بنیاد مستضعفان نیز طرح های بسیار خوبی در سطح استان زنجان به ویژه در پرداخت تسهیلات زود بازده در دست اجرا داریم که در مصوبات سفر لحاظ گردید.

وی در ادامه به نشست با نخبگان و جوانان استان زنجان اشاره کرد و گفت:یکی از سرمایه های استان زنجان داشتن جوانان مومن، خلاق و انقلابی است که باید از این ظرفیت استفاده مطلوب شود پیش بینی می شود زنجان در چند سال آینده در زمره استان های پیشرو در تحول قرار گیرد.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیاست

سیاسی بودن دانشجو به معنای سیاست زدگی نیست

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان با بیان اینکه سیاسی بودن دانشجو به معنای سیاست زده بودن نیست، گفت: در فضای دانشگاه باید امکان تضارب آرا و برگزاری کرسی های آزاد اندیشی فراهم شود و نباید نگرانی در این خصوص وجود داشته باشد.

منتشر شده

در

توسط

سیاسی بودن دانشجو به معنای سیاست زدگی نیست

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،ابوالفضل رفیعی در مراسم تکریم و معارفه رییس دانشگاه پیام نور استان زنجان که با  حضور حجت‌الاسلام حامد کریمی، مشاور پارلمانی دانشگاه پیام نور در امور مجلس و جمعی از مسئولین استان برگزار شد، با بیان اینکه تغییر و تحولات در مدیریت ها لازمه رشد و تعالی است، افزود: بودن در مسئولیت ها هیچ شأنی جز خدمت و پاسخگویی به خدا و مردم ندارد.

وی در سخنانی به اهمیت موضوع علم اشاره کرد و اظهار داشت: یکی از پایه های اصلی اقتدار، عزت، پیشرفت و تعالی هر کشوری، توجه به علم است چرا که علم زمینه ساز داشتن یک اقتصاد و جامعه خوب است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری زنجان بر تقویت روحیه خودباوری و امید بخشی در بین قشر نخبه جامعه تاکید کرد و گفت: باید در مدارس و دانشگاه‌ها در بحث تقویت خودباوری و ایجاد امید با جدیت کار شود و این موضوع نیاز کشور است که باید مورد توجه بیشتری قرار گیرد.

معاون استاندار زنجان با بیان اینکه توجه به مراکز علمی شامل آموزش و پرورش و مراکز آموزش عالی به واسطه اهمیت علم، بسیار مهم است، افزود: این توجه باید بیش از پیش باشد.

رفیعی خاطرنشان کرد: خیلی از توفیقات ملی و بین المللی ایران به دلیل دستیابی به فناوری های نوین در حوزه های مختلف همچون هسته ای، نانو و صنعت دفاعی است و این موارد باعث شده تا در مسیر استقلال پایدار و ثابت قدم باشیم و در حوزه دیپلماسی نیز دستمان پُر باشد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان در بخش دیگری از سخنان خود به بیانیه گام دوم انقلاب بعنوان یک سند مهم بالادستی و نیز یک چراغ راه اشاره کرد و گفت: یکی از مهم ترین مطالبه های رهبر معظم انقلاب در این بیانیه توجه به علم و پژوهش به عنوان یکی مولفه های زمینه ساز تمدن نوین اسلامی است.

رفیعی همچنین به لزوم توجه به کاربردی کردن علوم و ارتباط بین صنعت و دانشگاه اشاره کرد و اظهار داشت: این موضوع باید بیش از گذشته مورد اهتمام و در اولویت باشد.

گفتنی است در این مراسم با  حضور حجت‌الاسلام حامد کریمی، مشاور پارلمانی دانشگاه پیام نور در امور مجلس از خدمات ۶ ساله دکتر علی محمدی در کسوت ریاست دانشگاه پیام نور استان زنجان قدردانی و دکتر رویا کرمی به عنوان سرپرست جدید این دانشگاه معرفی شد.

ادامه مطلب

سیاست

تشکیل قرارگاه مردمی‌سازی و پرداخت عادلانه یارانه‌ها در زنجان

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان با اعلام اینکه قرارگاهی در استان تحت عنوان قرارگاه مردمی‌سازی و پرداخت عادلانه یارانه‌ها فعال شده و روزانه به رصد وضعیت و صحت اجرای طرح می پردازد، تصریح کرد: در این قرارگاه همه مواردی که مرتبط با نحوه اجرای این طرح عظیم است، بررسی و مورد به مورد برای حل موانع تدبیر اندیشیده می‌شود.

منتشر شده

در

توسط

تشکیل قرارگاه مردمی‌سازی و پرداخت عادلانه یارانه‌ها در زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،ابوالفضل رفیعی در نشست خبری با اصحاب رسانه و مطبوعات استان که با محوریت تشریح ابعاد مختلف اجرای طرح هدفمندی یارانه آرد و نان در استان زنجان برگزار شده بود، با بیان اینکه در همه جوامع رسانه‌ها رکن اصلی نظام‌های مردم‌سالار به شمار می‌آیند، اظهار کرد: رسانه‌ها به عنوان واسطه بین حاکمیت و مردم نقش تاثیرگذاری در پیشرفت، توسعه، رفع مشکلات و ایجاد اتحاد و همدلی در جوامع دارند.

وی با اشاره به اجرای طرح عادلانه‌سازی یارانه‌ها که بحث اصلی این روزهای کشور است، ادامه داد: بسیاری از مردم و مسئولان در حال حاضر به دنبال اجرای مطلوب این طرح هستند و باید اطلاع رسانی مناسبی از اقدامات صورت گیرد.

معاون استاندار زنجان با اشاره به تخصیص ارز 4200 تومانی در دولت قبل برای تامین برخی از کالاهای اساسی علیرغم تحریم ها، اظهار داشت: تهیه این کالاها توسط شرکت‌های مختلفی انجام می‌شد که همین مسئله سبب به وجود آمدن مشکلات مختلفی در این حوزه شد که باعث شد این مسئله از هدف اصلی خود دور شود.

وی با بیان اینکه به تدریج و با انحرافات ایجاد شده در ورود کالاهایی که اصلاً مورد نیاز کشور نبود از تعداد اقلام اختصاص داده شده برای ارز ترجیحی کم شد، عنوان کرد: اجرای طرح عادلانه‌سازی یارانه‌ها از سال ۱۴۰۰ نیز مورد توجه قرار گرفت تا یارانه اختصاص داده شده به دست صاحبان اصلی آن یعنی مردم برسد.

رفیعی با اشاره به اینکه در اجرای این طرح در دو حوزه اصلی دغدغه‌هایی داشتیم که یکی از این دغدغه‌ها بحث تولیدکنندگان بود که بایستی شاهد استمر تولید می‌بودیم، بیان کرد: باید مواد اولیه در اختیار تولیدکنندگان قرار می‌گرفت که مدیریت نشدن این موضوع می‌تواند مشکلاتی برای تولیدکنندگان ایجاد کنند.

وی با یادآوری اینکه همه ارکان نظام در اصل اجرای این طرح اتفاق‌ نظر داشته اما در جزئیات اجرا ممکن است اختلاف نظرهایی وجود داشته باشد، ادامه داد: این اختلاف نظرها نیز طبیعی است و تلاش شده تا راهکاری متناسب با خواست مردم و تامین مطالبات عمومی اتخاذ شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان با بیان اینکه یکی دیگر از دغدغه‌ها در اجرای این طرح در رابطه با مصرف‌کنندگان بود، افزود: با اجرای این طرح علاوه بر تامین مواد اولیه تولید، باید حواس‌مان باشد که هم هدف اصلی پرداخت یارانه به مردم محقق و از اجرای آن سوء استفاده نشود و هم از تسری افزایش قیمت‌ها به کالاهای غیرمرتبط جلوگیری به عمل آید.

رفیعی با اعلام اینکه قرارگاهی در استان تحت عنوان قرارگاه مردمی‌ سازی و پرداخت عادلانه یارانه‌ها فعال شده و روزانه به رصد وضعیت و صحت اجرای طرح می پردازد، تصریح کرد: در این قرارگاه همه مواردی که مرتبط با نحوه اجرای این طرح عظیم است، بررسی و مورد به مورد برای حل موانع تدبیر اندیشیده می‌شود.

وی با اشاره به اینکه قشری هم با عنوان توزیع کننده حلقه اتصال تولید کننده به مصرف کننده هستند که برای آن‌ها نیز تدابیر لازم اندیشیده شده است، تاکید کرد: موضوع خاصی که در استان به صورت پایلوت مطرح شد، بحث نان است که نیازمند اهتمام جدی برای تبیین و نحوه اجرای صحیح این طرح وجود دارد.

این مقام مسئول با اعلام این خبر که هم اکنون بیش از 300 دستگاه کارتخوان هوشمند در نانوایی‌های استان نصب شده و مردم در حال خرید نان با آن هستند، متذکر شد: علی‌رغم همه جنجال ها و شایعاتی که در این حوزه مطرح می شد و موجب ایجاد التهاب در بین مردم شده بود، خوشبختانه تاکنون مشکل جدی در حوزه خرید نان با این دستگاه ها پیش نیامده و حتی قیمت آن نیز تغییر نکرده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان با تاکید بر اینکه نان و دارو خط قرمز دولت است، ادامه داد: این اقدام نمادی از حمایت دولت از همه اقشار جامعه است و در این زمینه غنی و فقیر هم اصلاً مطرح نیست.

وی با اشاره به موضوع بازرسی‌ها و نظارت بر بازار در سطح استان، خاطر نشان کرد: در برخی نانوایی‌ها شاهد کاهش ساعات پخت بودیم که به صورت ویژه با افراد متخلف در این زمینه برخورد قضایی صورت خواهد گرفت.

این مسئول با تاکید بر ضرورت اقناع افکار عمومی برای اجرای مطلوب این طرح، خاطرنشان کرد: اقناع افکار عمومی، مردم را با اجرای طرح همراه خواهد کرد.

وی از اصحاب رسانه استان خواست تا اطلاع رسانی صحیح و جامعی از روند اجرای طرح در استان داشته باشند تا استان زنجان بعنوان استان پایلوت بتواند طرح را با موفقیت اجرا نموده و نمونه موفقی برای کل کشور باشد.

گفتنی است در ادامه این نشست؛ مدیران کل صمت و جهاد کشاورزی استان نیز همراه با معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار به تمامی سوالات مطرح شده از سوی خبرنگاران و اصحاب رسانه که اغلب به انعکاس مطالبات و ابهامات عمومی در سطح جامعه می پرداختند پاسخ دادند.

همچنین مقرر شد با همکاری جهاد کشاورزی استان، خبرنگاران در یکی از روزهای آتی همراه با تیم های بازرسی اصناف در سطح شهر حضور داشته باشند و از نزدیک در جریان روند اجرای طرح هدفمندی یارانه ها و وضعیت کنترل و نظارت بازار و اقلام اساسی در استان قرار گیرند.

ادامه مطلب

سیاست

تقدیر شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان زنجان از حضور حماسی مردم در راهپیمایی روز قدس

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان زنجان در اطلاعیه ای بیان کرد: ملت مقاوم و همیشه در صحنه ایران اسلامی ، بار‌ها با حضور حماسی و انقلابی خود در مراسم و مناسبت‌های ملی همواره پشتیبان انقلاب و ولایت فقیه بوده و دشمنان این نظام را مأیوس کرده است.

منتشر شده

در

توسط

تقدیر شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان زنجان از حضور حماسی مردم در راهپیمایی روز قدس

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي استان زنجان با صدور اطلاعيه اي از تمامی اقشار مردم فهیم، شهید پرور و غيور استان زنجان كه همت والاي خود را بار ديگر به نمايش گذاشته و با حضور آگاهانه، گسترده و پرشور خود در راهپيمايي دشمن شكن يوم الله جهاني قدس شركت نموده و در دفاع از کرامت و شان انسانی و اسلامی و در پیروی از پیام رهبر معظم و فرزانه خود با اعلان انزجار و نفرت از رژيم سفاک اشغالگر قدس شریف و استکبار جهانی به سرکردگی آمریکای جهانخوار و دیگر حامیانش به پا خواستند و حمایت خود از آرمان های مقدس فلسطين اشغالی ، حزب ا… لبنان و جبهه مقاومت و میثاق مجدد با امام راحل(ره) و خون شهدا و بیعت مجدد با مقام معظم رهبری ( مدظله العالی)را در جای جای استان زنجان فریاد زدند،نهايت امتنان و تشكر و سپاس را بعمل مي آورد.

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها