فرهنگی

تاسیس و توسعه مدارس علمیه ویژه خواهران از برکات انقلاب است

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،حجت‌الاسلام حسن صادقی در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت:ثبت نام حوزه‌ علمیه خواهران استان زنجان امسال همزمان با سراسر کشور از ۱۵ فروردین ماه آغاز شده و پایان اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت و زمان برگزاری آزمون نیز ۱۷ تیر ماه جاری خواهد بود.

وی افزود: هویت‌ بخشی به زن مسلمان در عرصه‌های مختلف خانوادگی، فردی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی را از آثار و برکات فعالیت حوزه‌های علمیه است

این مقام مسئول گفت: به برکت انقلاب اسلامی هویت بانوان در همه حوزه‌ها احیا شده و حوزه‌های علمیه خواهران طبق راهبردهای ترسیم شده توسط مقام معظم رهبری، تبیین، ترویج و تبلیغ دین مبتنی بر فهم از قرآن سنت نبوی و مکتب اهل‌بیت (ع) را در دستور کار قرار داده است.

مدیر حوزه‌ علمیه خواهران استان زنجان گفت: حوزه علمیه خواهران به دنبال ترویج دین و تثبیت فرهنگ دینی و معارف اسلامی هم در سطح ملی و هم در سطح فراملی با محوریت زن و خانواده است تا زمینه برای تحقق تمدن‌ نوین اسلامی را فراهم کند و در حال حاضر شاهدیم بانوان در سطوح نظریه‌پردازی در علوم اسلامی پیش رفتند و پا به پای مردان نقش‌آفرینی می‌کنند.

حجت‌الاسلام صادقی با اشاره به اینکه جایگاه حوزه‌های علمیه خواهران بر کسی پوشیده نیست و بانوان فرهیخته را در جامعه تربیت می‌کند،خاطر نشان کرد: تبیین روش‌مند در تعمیق باورهای دینی و فرهنگ اسلامی از دیگر برکات فعالیت حوزه‌های علمیه خواهران است و امیدواریم روز به روز این جایگاه ارتقا یابد.

در ادامه معاون آموزشی مدیریت حوزه علمیه خواهران استان زنجان خاطر نشان کرد: تغییراتی امسال در فرایند ثبت‌نام متقاضیان اعمال شده از جمله ارتقای سطح معدل دیپلم افراد متقاضی از ۱۲ به ۱۴ و حداکثر سن ۴۰ سال و نیز تخفیفات سنی که سال‌های گذشته اعمال می‌شد، امسال منسوخ شده است.

زینب صالحی گفت: پذیرش در حوزه‌های علمیه از طریق انجام مصاحبه و آزمون صورت می‌گیرد و آزمون ورودی متقاضیان جمعه ۱۷ تیرماه ۱۴۰۱ برگزار خواهد شد. البته برخی داوطلبان حائز شرایط و امتیازات ویزه مانند معدل ۱۸ دیپلم و افرادی که حافظ کل قرآن‌کریم هستند. همچنین دارندگان مقام‌های المپیاد کشوری از آزمون ورودی معاف می‌شوند.

وی با بیان اینکه خوشبختانه استقبال خواهران برای ورود به حوزه علمیه بالا است عنوان کرد: سال گذشته بیش از ۳۱۰ نفر از علاقه‌مندان به آموزش حوزوی ثبت نام داشتند که قریب به نصف ثبت نامی ها پس از آزمون در حوزه های علمیه مشغول به کار شدند. که نسبت به سال‌های گذشته ۲۳ درصد رشد داشت.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا