اقتصاد

بیش از 71 هزار تن کالاهای اساسی در زنجان توزیع شد

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان از توزیع بیش از 71 هزار و 625 تن کالاهای اساسی در سه ماهه اول سال جاری در استان زنجان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،ولی اله زمانی، اظهار کرد: بیش از 71 هزار و 625 تن انواع کالاهای اساسی شامل گندم، برنج، شکر و آرد در راستای ماموریت‌های اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان با هماهنگی کارگروه تنظیم بازار توزیع شده است.

وی در رابطه با نحوه توزیع کالاهای اساسی، افزود: بیش از 28 هزار تن گندم بین کارخانجات آردسازی و بیش از 27 هزار تن آرد جهت مصارف واحدهای خبازی، آرد خام روستایی، صنف و صنعت توزیع شده است.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان ادامه داد: بیش از 6 هزار و 345 تن شکر سفید در بسته‌بندی‌های مختلف با قیمت 18 هزار تومان برای هر کیلوگرم در اختیار بخش خانوار و صنف و صنعت در استان زنجان قرار گرفته است.

زمانی خاطرنشان کرد: بیش از 9 هزار و 12 تن برنج از انواع تایلندی، پاکستانی و هندی برای مصرف خانوارها، صنف و صنعت از محل ذخایر استان، متناسب با موجودی انبارها و با قیمت درب انبار به منظور عرضه در سطح استان زنجان توزیع شده است.

وی بیان کرد: برنج تایلندی رده “ب” در بسته‌بندی‌ های 10 ، 40 و 50 کیلویی با قیمت هر کیلوگرم 11 هزار تومان و برنج پاکستانی با قیمت هر کیلوگرم 19 هزار تومان و برنج هندی “1121” با قیمت هر کیلوگرم 17 هزار تومان برای مصرف‌کنندگان در سطح استان زنجان عرضه شده است.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان در رابطه با موجودی انبارهای استان زنجان، گفت: اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان در حال رایزنی برای افزایش ذخایر استراتژیک استان بوده و میزان موجودی کالاهای اساسی استان در حد قابل قبول است.

وی عنوان کرد: در انبار کالاهای اساسی این اداره کل به مقدار مورد نیاز استان انواع کالاهای اساسی شامل گندم، برنج و شکر ذخیره و نگهداری شده تا در موقع نیاز و بر اساس هماهنگی ستاد تنظیم بازار به بازار تزریق شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا