فرهنگیاجتماعی

بیش از 700 جلد کتاب به مراکز فرهنگی اهداء شد

ر راستای ترویج کتاب و کتابخوانی، از ابتدای امسال بیش از 700 جلد کتاب با موضوعات قرآن و معارف اسلامی ، فرهنگی ، تربیتی و سیره علما و شهدا در میان مراکز فرهنگی، موسسات قرآنی، کانون های فرهنگی تبلیغی و آموزشی و مدارس اهداء شد.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،مدیر کل تبلیغات اسلامی استان زنجان با اعلام این خبر و با اشاره به اهداف این کار فرهنگی اظهار داشت: دین اسلام و کلام‌‌الله مجید برای مطالعه و کتابخوانی و کسب علم ارزش و اعتبار خاصی قائل شده است. اهمیت کتابخوانی در اسلام به‌ قدری است که معجزه پیامبر اکرم(ص) از نوع کتاب است و در این کتاب مقدس هم اولین آیاتی که بر پیامبر(ص) نازل شده با امر به خواندن و کلماتی از قبیل کتاب، قلم و علم همراه شده است و بدین ترتیب نقطه‌ آغاز رسالت و دعوت اسلامی بر مبنای خواندن و مطالعه شکل گرفت.

سعید احمدی با بیان اینکه کتاب نقش اساسی در گسترش فرهنگ مطالعه و بالا بردن سواد اطلاعاتی همه مردم دارد، افزود: بنابراین باید از همه ظرفیت ها در جهت ترویج و نهادینه کردن این فرهنگ نهایت تلاش را به کار بگیریم.

حجت الاسلام احمدی در ادامه تصریح کرد : باید فرهنگ کتابخوانی در حوزه فرهنگ دینی در جامعه تقویت شود چرا که جامعه در این برهه زمانی نیاز مبرم به آشنایی و تبیین ارزشهای دینی دارد.

وی افزود : اداره کل تبلیغات اسلامی استان دارای ظرفیت‌ها و ارتباطات گسترده‌ای با اقشار مختلف مردم است و از این ظرفیت می‌توان برای معرفی کتاب و ترویج کتاب خوانی در جامعه استفاده کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا