با ما همراه باشید

اجتماعی

بیش از 30 هزار جریمه مواصلاتی بین استانی اعمال شد

فرمانده انتظامی استان زنجان با بیان اینکه در اعمال محدودیت با کسی تعارف نداریم،تصریح کرد: امسال بیش از 30 هزار جریمه مواصلاتی بین استانی اعمال شده است.

منتشر شده

در

بیش از 30 هزار جریمه مواصلاتی بین استانی اعمال شد

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،سردار رحیم جهانبخش در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به اینکه سالروز فتح خرمشهر نقطه عطفی در تاریخ ملت ایران است؛اظهار داشت:آزادسازی خرمشهر از اهداف مهم و استراتژیک اقتصادی و نظامی بود که با فتح آن، معادلات دشمن به هم ریخت.

وی با اشاره به اینکه امروز یکی از مهمترین کارهای پلیس آماده شدن برای انتخابات است، خاطر نشان کرد: پلیس از همان ابتدا درگیر انتخابات بوده است چرا که نیروی انتظامی یکی از مراجع چهارگانه در استعلام افراد است.

فرمانده انتظامی استان زنجان با بیان اینکه برخی از فعالیت‌های پلیس از شش ماه قبل آغاز شده است، تصریح کرد: در حال حاضر تبلیغات در فضای مجازی، نظارت بر جلوگیری از انتشار شایعات، حفاظت از شعب اخذ رأی، تأمین امنیت بسترهای انتخاباتی از جمله اقداماتی است که در حوزه انتخابات انجام می‌شود.

سردار جهانبخش از فعالیت شش هزار نیروی پلیس در بحث انتخابات خبر داد و اظهار کرد: همزمان بیش از دو برابر این ظرفیت از نیروهای پلیس و سایر نیروهای امنیتی آماده‌باش برای جلوگیری از ایجاد اختلال هستند.

وی با بیان اینکه امسال شاهد افزایش تعداد شعبات اخذ رأی در استان زنجان هستیم و این موضوع جلوی تجمعات افراد را در شعبات می‌گیرد و فاصله‌گذاری اجتماعی نیز رعایت می‌شود تصریح کرد: تعداد شعبات اخذ رأی در استان زنجان ۱۵ درصد افزایش یافته است.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه اقدامات حفاظتی نیروها تا اتمام شمارش آرا در شعبات انجام انجام می شود عنوان کرد: نیروهایی نیز در استان آماده باش خواهند بود و با افرادی که به دنبال غرض ورزی و ایجاد ناامنی باشند، برخورد خواهد شد.

فرمانده انتظامی استان زنجان گفت:مشارکت در انتخابات یک اصل است چرا که حضور در صحنه انتخابات قدرت و اقتدار ملی کشور را نشان می‌دهد.

جهانبخش با بیان اینکه رگه‌های امید در بین مردم برای دولت بعد مشاهده می‌شود عنوان کرد: مردم به دولت جوان، انقلابی و مومن آینده امید دارند.

وی با بیان اينکه دولت در جامعه بسیار موثر است و بدنه دولت در سرنوشت کشور بسیار اهمیت دارد تصریح کرد : یکی از رسالت‌های مهم رسانه این است که اهمیت دولت را به مردم اعلام کنند.

این مقام مسئول افزود: مدیریت اهمیت ویژه‌ای دارد برای نمونه سال گذشته با ورود و مدیریت دادگستری استان واحدهای بزرگ و مصیبت زده استان نجات یافتند و اگر دادگستری استان به موقع ورود نمی‌کرد بیش از پنج هزار نفر در این بنگاه بزرگ اقتصادی دچار چالش می‌شدند.

فرمانده انتظامی استان زنجان تصریح کرد:مجموع کشفیات استان بیش از یک تن و ۶۰۶ کیلوگرم در سطح استان است ودر همین راستا دو هزار و ۳۷ معتاد جمع‌آوری شده است.

سردار جهانبخش با اشاره به اینکه در اعمال محدودیت‌ها زنجان رتبه اول کشوری را دارد، بیان کرد: زنجان استان مواصلاتی است به خاطر همین تعداد جرایم استان ما زیاد است.

وی با اشاره به اینکه در بحث قاچاق نیز بیش از ۳۲ میلیارد تومان کشفیات کالای قاچاق را داشتیم، خاطر نشان کرد: این میزان ۱۷۰ درصد نسبت به سال قبل افزایش داشت.

فرمانده انتظامی استان زنجان با اشاره به اینکه در حوزه سرقت نیز ۱۸۰ درصد افزایش را داریم، بیان کرد: دستگیری‌های متعددی در این حوزه داشته‌ایم.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ثبت بیش از 10هزار واقعه ولادت در زنجان

مدیرکل ثبت احوال استان زنجان، به آمار واقعه ولادت استان از ابتدای امسال تاکنون اشاره کرد و گفت : تعداد۱۰ هزار و ۱۵۵ واقعه ولادت در هشت ماهه امسال و تعداد یک هزار و ۲۲۷ مورد ولادت در آبان ماه سالجاری ثبت شده است.

منتشر شده

در

توسط

ثبت بیش از 10هزار واقعه ولادت در زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،سید علی شفیعی ضمن تشریح آمار  وقایع حیاتی ثبت شده استان طی هشت ماهه امسال، تعداد ولادت به تفکیک در نقاط شهری و روستایی را اعلام کرد و اظهار داشت: در نقاط شهری سه هزارو ۴۷۵ پسر و سه هزارو ۲۷۹دخترمتولد شده اند.

وی این آمار را در نقاط روستایی، یک هزار و ۷۷۵ پسر و تعداد یک هزار و ۶۲۶ مورد دختر بیان کرد.

 مدیرکل ثبت احوال استان زنجان همچنین، میانگین سنی مادران در ثبت ولادت هشت ماه ۱۴۰۰ را ۲۹.۵ سال عنوان کرد و افزود: بیشترین گروه سنی مادران در ثبت  ولادت ۳۰ تا ۳۴ سال بود.

شفیعی در ادامه با اشاره به فراوانی نام‌های انتخاب شده برای فرزندان از سوی خانواده ها افزود: در این مدت پنج نام اول منتخب در استان برای دختران  به ترتیب فاطمه، زهرا، رستا، حلما و سلنا  پیشتاز بوده و اسامی  امیرعلی، امیرحسین، ابوالفضل، امیرعباس و علی در میان نوزادان پسر، گوی سبقت را از دیگر نام‌ها ربوده اند

 به گفته وی نسبت جنسی ولادت ثبت شده در استان  طی این مدت به ازای هر ۱۰۰ دختر ، ۱۰۷ پسر بوده است.

 مدیرکل ثبت احوال استان زنجان  البته به ولادت های حاصل از چندقلو زایی  در استان، در این مدت هم اشاره کرد و گفت: دوقلوزایی ۱۸۸ مورد، سه‌قلو ۶ مورد و چهارقلو هم یک مورد ثبت شده است.

 شفیعی در ادامه گریزی هم به عملکرد ثبت احوال استان در بخش صدور کارت هوشمند ملی از ابتدای طرح تا پایان آبان ۱۴۰۰ زد و افزود: تعداد واجدین شرایط دریافت کارت هوشمند ملی ۸۶۰ هزارو ۳۹  نفر و درصد تحقق ۹۳.۳۱ درصد بوده است.

 وی تعداد جمعیت باقیمانده را ۵۷ هزار و ۵۰۳ نفر و تعداد درخواست های اخذ شده تاکنون را ۸۰۲ هزارو ۵۳۶ نفر عنوان کرد.

ادامه مطلب

اجتماعی

تامین مستمر انرژی در سایه رعایت الگوی مصرف بهینه گاز

مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان با تاکید بر اهمیت رعایت الگوی مصرف بهینه گاز؛ از تامین مستمر انرژی در سایه رعایت الگوی مصرف بهینه گاز طبیعی توسط مشترکین زنجانی خبر داد.

منتشر شده

در

توسط

تامین مستمر انرژی در سایه رعایت الگوی مصرف بهینه گاز

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،موسی احمدلو با اشاره به کاهش دمای هوا و افزایش۲۶ درصدی مصرف گاز در استان از مشترکین زنجانی خواست: همچون همیشه با صرفه‌جویی در مصرف گاز و رعایت دمای رفاه ۱۸ تا ۲۱ درجه سانتیگراد؛ موجبات پایداری شبکه گاز استان و البته کشور را فراهم کنند.

وی با اشاره به آمادگی همه جانبه نیروهای امدادی و عملیاتی گاز زنجان برای حفظ پایداری جریان گاز؛ افزود: مجموعه این تلاش ها با کمک و همراهی مردم در مدیریت مصرف گاز طبیعی نتیجه بخش بوده و زمینه ساز حفظ تعادل و تأمین مستمر جریان گاز در اقصی نقاط کشور خواهد بود.

مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان با اعلام اینکه در حال حاضر ۳۷۴ هزار و ۳۸۸ مشترک در استان تحت پوشش گاز طبیعی قرار گرفته اند؛ ابراز داشت: هر مشترک گاز تنها با کاهش یک درجه سانتی گراد دمای محیط می تواند تا ۶ درصد در کاهش میزان مصرف گاز نقش داشته و صرفه جویی قابل توجهی در مصرف کل که زمینه ساز تأمین پایدار گاز و عدم افت فشار در استان خواهد بود را فراهم کند.

احمدلو با بیان اینکه حفظ پایداری گاز طبیعی، اساسی ترین مسئولیت شرکت گاز و استفاده ایمن و بهینه از این نعمت الهی توسط مشترکین، مهم ترین همکاری ایشان، علی الخصوص در فصول سرد سال است؛ اظهار داشت: تمامی الزامات در حوزه تجهیز و آماده سازی تأسیسات گازرسانی طبق برنامه های پیش بینی شده، انجام گرفته و هم اکنون زمان همراهی و همیاری مشترکین عزیز در به ثمر رسیدن تلاش های شبانه روزی کارکنان شرکت گاز، در بهره مندی همه مشترکین از مزایای رفاهی و اقتصادی نعمت گاز طبیعی با توجه جدّی به استانداردهای فنی و رعایت نکات ایمنی و البته مدیریت مصرف گاز است.

وی با بیان اینکه هر قدر صرفه‌جویی از سوی مردم انجام و دمای منازل در حد دمای رفاه کنترل شود؛ به همان مقدار به پایداری شبکه کمک می‌شود، افزود: در این شرایط می‌توان افزون بر منازل در سراسر کشور شرایط لازم برای سوخت‌رسانی به صنایع بزرگ و کوچک و پتروشیمی‌ها در کشور فراهم کرده و مانع از تعطیلی آنها و ضرر اقتصادی به کشور شد.

مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان از کلیه مصرف کنندگانِ بخش های مختلف اعم از مشترکین خانگی، تجاری، تولیدی و صنایع جزء و عمده خواست تا با اعمال صرفه جویی در مصرف گاز، این شرکت را در تامین جریان پایدار گاز یاری کنند.

ادامه مطلب

اجتماعی

مشکلی در خصوص مشاورین حقوقی برای پروژه های مسکن در استان وجود ندارد

معاون مسکن و ساختمان راه و شهرسازی استان زنجان با بیان اینکه در حال حاضر مشکلی در خصوص مشاورین حقوقی برای پروژه های مسکن در استان وجود ندارد، افزود: برای چهار سال آینده برای ساخت پروژه های مسکن به تشکیل گروه های حقوقی بیشتری نیاز داریم.

منتشر شده

در

توسط

مشکلی در خصوص مشاورین حقوقی برای پروژه های مسکن در استان وجود ندارد

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،سعید شاهین فر به نظارت پروژه های نهضت ملی مسکن در استان زنجان اشاره کرد و اظهار داشت:روند نظارت مشکلی ندارد.

وی با بیان اینکه حدود ۶ هزار واحد مسکونی در شمال و شرق زنجان پیمان سپاری شده است،گفت: حدود ۷ هزار واحد مسکونی هم در غرب زنجان در حال پیمان سپاری است و درمجموع بیش از ۲۱ هزار واحد مسکن در طرح اقدام ملی و نهضت ملی مسکن در استان شروع شده است.

معاون مسکن و ساختمان راه و شهرسازی استان زنجان با بیان اینکه نظارت مقیم پروژه های اجرا شده بر عهده سازمان نظام مهندسی ساختمان است، گفت: نظارت عالیه این پروژه ها بر عهده اداره کل راه و شهرسازی استان بوده که در راستای کیفیت افزایی پروژه‌ها، نظارت عالیه برون سپاری شده و از ظرفیت مشاورین ذی صلاح و با سابقه برای نظارت عالیه استفاده می شود.

شاهین فر تاکید کرد: برای پروژه های شروع شده در استان زنجان مشکلی از بابت نظارت، اجرا و ارجاع نظارت تاکنون نداشتیم و از ظرفیت مشاورین حقوقی موجود در سطح استان استفاده شده است و پروژه ها ناظر مقیم دارند و کارها را با قوت بیشتری نظارت می کنند.

وی با بیان این مطلب که در طراحی پروژه ها هم مشکل نداریم، متذکر شد: مشاورین حقوقی که در حال حاضر با آنها کار می شود ظرفیت طراحی را دارا بوده تا پاسخی برای دغدغه طراحی باکیفیت این پروژه‌ها باشد.

مشکلی در خصوص مشاورین حقوقی برای پروژه های مسکن در استان وجود ندارد

معاون مسکن و ساختمان راه و شهرسازی استان زنجان با اشاره به طرح نهضت ملی مسکن، افزود: خلاء مشاورین حقوقی شاید برای تقاضای مسکن با توجه به ثبت نام‌ها برای چهار سال آینده خود را نشان دهد که در این میان سازمان نظام مهندسی ساختمان در استان، با ظرفیت بیش از ۶ هزار مهندس که در این بین حدود ۳ هزار و ۸۰۰ مهندس دارای پروانه ساخت هستند، باید نظارت از پروژه ها را تقویت کنند.

شاهین فر با بیان اینکه در حال حاضر مشکلی در خصوص مشاورین حقوقی برای پروژه های مسکن در استان وجود ندارد، افزود: برای چهار سال آینده برای ساخت پروژه های مسکن به تشکیل گروه های حقوقی بیشتری نیاز داریم.

وی با بیان اینکه ۱۳ مشاور حقوقی در سطح استان داریم،ادامه داد: با این تعداد قرار داد بسته شده و کار نظارت و طراحی را انجام می دهند.

ادامه مطلب

برترین ها