با ما همراه باشید

اجتماعی

بیش از ۲۲۰ میلیون تومان زکات فطره زنجانی ها به دست جامعه هدف بهزیستی رسید

مدیرکل بهزیستی استان زنجان از توزیع 220 میلیون تومان زکات در بین مددجویان بهزیستی خبر داد و گفت: در همین راستا 2 هزار و 100 بسته معیشتی نیز توزیع شد.

منتشر شده

در

بیش از ۲۲۰ میلیون تومان زکات فطره زنجانی ها به دست جامعه هدف بهزیستی رسید

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،محمد محمدی با اشاره به وجود هیأت نظارت بر جمع‌آوری و توزیع مبالغ جمع‌آوری شده در زکات فطره اظهار کرد: خوشبختانه سالانه مبالغ زکات فطره و نذورات جمع‌آوری شده با اولویت نیاز افراد و شرایط مددجویان در اسرع وقت توزیع و واریز به حساب جامعه هدف انجام می‌شود.

مدیرکل بهزیستی استان زنجان از جمع‌آوری بیش از ۲۲۰ میلیون تومان زکات فطره از ۵۹ صندوق ثابت، ۳۴ صندوق سیار و حدود ۱۰ موسسه خیریه که از بهزیستی استان مجوز دریافت کرده‌اند، در روز عید فطر خبر داد و گفت: همزمان با پویش ایران همدل در ماه ضیافت الهی بیش از یک میلیارد تومان به صورت نقدی و ۲ هزار و ۱۰۰ بسته‌ معیشتی توسط موسسات خیریه و مراکز دولتی و غیر دولتی تحت نظارت بهزیستی جمع‌آوری و در بین خانواده‌های دارای معلول، زنان سرپرست خانوار، کودکان کار و خیابان بهزیستی توزیع شده است.

وی با تقدیر از خیرین در کمک به مددجویان بهزیستی تصریح کرد: خیرین شهرستان زنجان توانستند با اهدای بیش از ۱۴۰ میلیون تومان بیشترین حمایت را از مددجویان بهزیستی داشته باشند و این در حالی است که در برگزاری پویش پازل همدلی برای یاری دانش‌آموزان نیازمند، خیرین ادب دوست شهرستان زنجان گامی بزرگ در حمایت از کودکان و ادامه تحصیل تحت پوشش بهزیستی برداشتند.

محمدی قیداری با اشاره به برگزاری پویش همدلی در ماه مبارک رمضان افزود: در این پویش، خیرین با تهیه تعداد بیش از ۲ هزار و ۱۰۰ بسته معیشتی و نزدیک به یک هزار بسته بهداشتی میان جامعه هدف بهزیستی در این نیت خیر سهیم شدند و کمک‌های غیرنقدی از طریق موسسات خیریه، مراکز مثبت زندگی، مراکز دولتی و غیردولتی تحت نظارت بهزیستی با بهره‌مندی از مشارکت ارزشمند خیرین در میان جامعه هدف توزیع شد.

محمدی گفت: کمک‌های جمع‌آوری شده با حفظ شأن و کرامت انسانی در سریع‌ترین زمان برای برطرف کردن مشکلات معیشتی، درمان، ازدواج، اشتغال و… افراد زیرپوشش توزیع خواهد شد.

مدیر کل بهزیستی استان زنجان با بیان اینکه یکی از رویکردهای بهزیستی حمایت از کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست است، گفت: در حال حاضر ۲۵۰ فرزند به صورت امداد بگیر و با دریافت مبلغ ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال بصورت ماهیانه در خانواده نگهداری می‌شوند و بیش از ۶۳۲ کودک نیز در طرح حامی توسط ۵۲۰ خیر تحت حمایت قرار گرفتند.

وی با تاکید بر این‌که در طرح حامی، اگر خیران تمایل داشته باشند می‌توانند مشارکت‌های خود را بدون واسطه به دست جامعه هدف برسانند، افزود: به عنوان مثال، خانواده‌هایی هستند که چند فرزند مستعد برای ادامه تحصیل دارند ولی سرپرست خانوار به دلایلی نمی‌تواند از پس مخارج تحصیل فرزندانش بربیاید. در چنین شرایطی، خیران وارد عمل می‌شوند و با بررسی شرایط، با واسطه و یا به صورت مستقیم، مخارج تحصیل این کودکان را تقبل می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه در راستای شفاف سازی نحوه توزیع مشارکت‌های مردمی، تمامی اقلام توزیع شده در بین مددجویان در سامانه ارمغان بهزیستی ثبت می‌شود، یادآور شد: موسسه‌های خیریه همواره در کنار بهزیستی بوده و همکاری خوبی نیز داشته‌اند و تمامی پویش‌های همدلی با همکاری موسسه‌های خیریه تحت نظارت بهزیستی اجرا می‌شود و امیدواریم مردم نیز اعتماد کرده و همکاری خوبی در این راستا داشته‌ باشند.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اجتماعی

شناسایی کاغذ توالت فاقد علامت استاندارد از سطح بازار استان زنجان

روابط عمومی اداره کل استاندارد استان زنجان اعلام کرد: فرآورده کاغذ توالت با نام تجاری پینک واش فاقد علامت استاندارد و کد ده رقمی است.

منتشر شده

در

توسط

شناسایی کاغذ توالت فاقد علامت استاندارد از سطح بازار استان زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،در ادامه بازرسی های میدانی از واحدهای صنفی استان که توسط بازرسان استاندارد استان صورت می پذیرد، فرآورده کاغذ توالت با نام تجارتی پینک واش، شناسایی شد که فاقد علامت استاندارد و کد ده رقمی است.

روابط عمومی اداره کل استاندارد استان زنجان به اطلاع کلیه شهروندان محترم می رساند: كليه محصولات توليد داخل مشمول مقررات استاندارد اجباري، ملزم به درج كد ده رقمي در زير نشان استاندارد بوده و همشهریان محترم با ارسال اين كد به سامانه ۱۰۰۰۱۵۱۷ می توانند اطلاعات لازم در خصوص واحد توليدي، نام محصول، وضعيت پروانه كاربرد علامت استاندارد و تاريخ انقضاي محصول را کسب نمایند و در صورت مشاهده محصولات غیر استاندارد و فاقد کیفیت موارد را از طریق تلفن گویای 1517 سامانه پاسخگویی و رسیدگی به شکایات اداره کل استاندارد استان، اطلاع رسانی و پیگیری کنند.

ادامه مطلب

اجتماعی

منابع طبیعی باید در قالب ثروت عمومی حفظ شود

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان گفت:منابع طبیعی باید در قالب ثروت عمومی حفظ شود و برای نسل‌های بعدی هم بماند که با توجه به اهمیت موضوع حفظ، احیا، توسعه و بهره‌برداری اصولی از این منابع ارزشمند به عنوان اقدامی استراتژیک به جدیت دنبال می‌شود تا همه مردم از این منابع منتفع شوند.

منتشر شده

در

توسط

منابع طبیعی باید در قالب ثروت عمومی حفظ شود

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،خلیل آقاجانلو با بیان اینکه منابع‌ طبیعی جزو انفال محسوب می‌شود، اظهار داشت: با توجه به اهمیت موضوع و اینکه اداره انفال تشکیلاتی قوی می‌طلبد، به همین خاطر جلساتی در این خصوص در این اداره‌ کل برگزار می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه پرداختن به مسئله کشاورزی و منابع‌طبیعی امری اجتناب‌ناپذیر است، گفت: احادیث بسیاری در رابطه با چگونگی بهره‌برداری از منابع خدادادی نقل شده و رهنمودهای امام و رهبری نیز در این ارتباط روشنگر است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان گفت: هدف ما مشارکت دادن مردم در حفاظت و نگهداری از منابع طبیعی و ایجاد تولید ثروت برای مردم است و هر قانونی باید در جهت منفعت عمومی مردم است.

ادامه مطلب

اجتماعی

آزمون کتبی جذب و تربیت مدرس کانون زبان ایران در زنجان

همزمان با سراسر کشور آزمون جذب و تربیت مدرس حرفه‌ای زبان انگلیسی در کانون زبان ایران شعبه استان زنجان برگزار شد.

منتشر شده

در

توسط

آزمون کتبی جذب و تربیت مدرس کانون زبان ایران در زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،آزمون کتبی دوره جذب و تربیت مدرس حرفه‌ای زبان انگلیسی کانون زبان از ساعت ۱۰صبح روز جمعه ۲۳ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱همزمان با سراسر کشور در کانون زبان ایران شعبه زنجان برگزار شد.

گفتنی است؛ ۳۰ نفر در این آزمون کتبی به منظور جذب در سه سطح کودکان، نوجوانان و بزرگسالان شرکت کرده‌اند و پذیرفته شدگان در چهار مرحله بعدی شامل فعالیت‌های مکتوب ارزشیابانه دوره‌های آکادمیک-تربیتی، ارزشیابی مکتوب دروس کلاس محور، مصاحبه و ارائه درس عملی کانون محور (دمو) مورد ارزشیابی قرار می‌گیرند.

شرکت کنندگان در این آزمون می‌توانند از تاریخ چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت جهت مشاهده نتایج به آدرس www.register.ili.ir مراجعه کنند.

کانون زبان ایران در حال حاضر  سه شعبه در شهر زنجان و یک شعبه در شهرستان ابهر دارد که  به مخاطبان خود خدمات رسانی می‌کند.

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها