اجتماعی

بیش از هشت هزار نفر از آموزش های هلال احمر در استان زنجان بهره مند شدند

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: در 6 ماهه نخست سالجاری هشت هزار و 854 نفر از دوره های آموزش همگانی آمادگی در برابر مخاطرات، کمک های اولیه و تخصصی بهره مند شده اند.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،سید قاسم موسوی در گفتگو  با خبرنگاران اظهار داشت: ارائه آموزش همگانی یکی از مسئولیت های اصلی جمعیت هلال احمر به شمار می رود که برای تحقق این مهم درصدد بهره مندی شهروندان از آموزش های مورد نیاز هستیم.

وی یادآوری کرد: از ابتدای سالجاری تا پایان شهریور ماه امسال 361 دوره آموزش همگانی، کمک های اولیه و تخصصی به منظور ارتقای سطح آگاهی شهروندان در سطح شهرها و روستاها، دستگاه های اجرایی و واحدهای تولیدی این استان در برابر حوادث احتمالی ارائه شده و این روند همچنان ادامه دارد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: یکهزار و 864 نفر از اعضای خانه های هلال درگروه های سنی کودکان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان در 68 دوره آموزش همگانی آمادگی در برابر مخاطرات شرکت کرده و از این آموزش ها بهره مند شده اند.

موسوی تاکید کرد: علاوه بر این آموزش های بیان شده در 6 ماهه گذشته از سالجاری،32 دوره تخصصی برای 833 نفر از امدادگران و نجاتگران فعال در جمعیت هلال احمر استان زنجان ارائه شده است.

وی از برگزاری 43 دوره آموزش پایه داوطلبی خبرداد و یادآوری کرد: در این دوره ها نیز 788 نفر شرکت داشته و از این آموزش ها بهره مند شده اند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: فراگیران آموزش در جمعیت هلال احمر پس از گذراندن دوره آموزش کمک های اولیه 22 ساعته و آموزش همگانی هشت ساعته برای دوره پایه داوطلبی و سپس تخصصی هدایت می شوند تا از آموزش های تخصصی 80 ساعته پایه امداد و پایه نجات نیز بهره مند شوند.

موسوی خاطرنشان کرد: هدف از ارائه این آموزش ها ارتقای فرهنگ خود امدادی و ترویج فعالیت های آموزشی برای مخاطبان است.

وی با بیان اینکه برای همه این فراگیران گواهینامه ارائه می شود، اظهارداشت: این آموزش ها در شهرستان های زنجان، ابهر، خدابنده، طارم، خرمدره، ایجرود و ماهنشان در حال برگزاری است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا