با ما همراه باشید

اقتصاد

به سرانجام رساندن پروژه های شهری از مطالبات عمده شهروندان است

رییس شورای اسلامی شهر زنجان در بازدید از پروژه های شهرداری گفت: به سرانجام رساندن پروژه های شهری از مطالبات عمده شهروندان است و البته پیگیری این پروژه ها نیز جزو وظایف ذاتی شورا محسوب می شود.

منتشر شده

در

به سرانجام رساندن پروژه های شهری از مطالبات عمده شهروندان است

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،تور خبری اصحاب رسانه جهت بازدید از پروژه های شاخص شهری با محوریت پروژه های سبزه میدان،دور برگردان پل امام حسن مجتبی (ع)،بازگشایی محور پادگان،تجاری و ادراری مهدوی انجام شد.

منصور مرادلو رییس شورای اسلامی شهر زنجان با بیان اینکه از شروع دوره ششم شورا قراردادهای پیمانکاری و سطح پیمانکاران پروژه های شهری را رصد میکنیم اظهار داشت: در تلاشیم تا مشکلات مختلف حقوقی و مالی پیش پای اجرای پروژه ها را بر طرف کنیم.

وی به ۸۲۹ میلیارد تومان بودجه سال جاری شهرداری زنجان اشاره کرد و گفت:اعضای شورا باید بر بند بند بودجه اشراف و کنترل داشته باشند تا به صورت درست و به جا هزینه شود.

رییس شورای اسلامی شهر زنجان از انعقاد قرارداد با قرارگاه خاتم الانبیا برای اجرای پروژه های شهری خبر داد و تصریح کرد:  اصل و متن قرارداد در چند روز آینده به شهروندان اطلاع رسانی خواهد شد.

۱۳۰ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل مابقی پروژه ی سبزه میدان نیاز است

سبزه‌میدان منطقه‌ای در بافت مرکزی شهر زنجان و در کنار بازار تاریخی شهر، مسجد جامع و خانه‌های خاطره‌انگیز ذوالفقاری واقع‌ شده است و به عنوان بخش مهمی از هویت زنجان شناخته می‌شود.

این پروژه‌ی عظیم، ۳۳ سال قبل در سال ۶۷ و با تصمیم مدیران وقت شهرداری تصویب شد، اما هیچ اقدام عملی برای ساخت آن صورت نگرفت و به‌ عنوان محلی مخروبه رها شد .

سرانجام سال ۹۳ با تصمیم شهرداری پروژه به پیمانکار واگذار شد و در مرحله ساخت قرار گرفت.با طولانی شدن روند ساخت سبزه میدان، این پروژه مشکلات زیادی برای شهروندان ایجاد کرده است

خبرنگاران در اولین بازدید تور خبری از پروژه سبزه میدان با مدیر پروژه سبزه میدان دیدار و گفت و گو کردند.

احمد صفا با بیان اینکه پروژه سبزه‌میدان از طرح‌هایی است که طی ادوار مختلف کارهایی برای آن صورت گرفته است اظهار داشت:از سال ۹۸ پروژه ی سبزه میدان با طرحی جدید آغاز به کار کرده است؛ در ابتدا با چالش‌هایی مواجه بودیم که به مرور زمان با همراهی ارگان‌های مختلف مشکلات تا حدودی برطرف شد.

وی افزود:با تغییراتی که در طراحی جدید پروژه ایجاد شده پیش بینی ما این است که حداکثر تا آبان سال آینده شاهد بهره برداری از این پروژه باشیم.

مدیر پروژه سبزه میدان با بیان اینکه بزرگترین عامل کند شدن اجرا، وجود معارضات در بخش تملک زمین ها و نیز بخش تاسیسات بود؛عنوان کرد:این طرح تا کنون ۶۷ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

صفا با بیان اینکه پروژه سبزه‌میدان جزو طرح‌های خاص در کشور به‌شمار می‌آید، خاطرنشان کرد: با توجه به گستردگی کار در ۶.۶ هکتار از اراضی واقع در مرکز شهر و نیز حجم کار جزو طرح‌های در نوع خود کم‌نظیر کشور به‌شمار می‌آید.

وی با اشاره به اینکه تا کنون به ارزش ۵۰ میلیارد تومان زمین پیرامون پروژه سبزه میدان را تملک کره ایم،تصریح کرد: ۹۳ میلیارد تومان بابت پرداخت صورت وضعیت پیمانکار هزینه شده و برای تکمیل مابقی پروژه نیز ۱۳۰ میلیارد تومان نیاز داریم.

مدیر پروژه سبزه میدان با بیان اینکه در تامین اعتبارات پروژه سبزه میدان مشکل خاصی وجود ندارد،گفت: طی دو سه ماه گذشته با نظر مساعد شورای شهر و نیز عنایت ویژه استاندار زنجان، شتاب اجرای طرح سرعت بیشتری گرفته و اگر حمایت ها را داشته باشیم، کیفیت پروژه نیز بالا خواهد رفت.

صفا با بیان اینکه در این طرح ۳۷۰۰ مترمربع زیربنای تجاری در نظر گرفته شده است، عنوان کرد: این مغازه‌ها برای فروش صنایع‌دستی در نظر گرفته شده است و در معماری محل نیز تلاش داریم منطبق با فرهنگ و جغرافیای منطقه باشد.

وی با تاکید بر اینکه صاحبان اصلی طرح شهروندان هستند، تصریح کرد: توجه به احداث تالار شهر، محل مناسب برای استراحت و پیاده‌روی، تعبیه بیش از ۳۰ چشمه سرویس بهداشتی و نیز سرویس‌های مخصوص معلولان و مناسب‌سازی از جمله ویژگی‌های اصلی طرح است.

گفتنی است در بخش شمالی پروژه تالار شهر با ابعاد هفت هزار متر مربع در حال ساخت است که کاربرد فرهنگی خواهد داشت.

محدوده میانی این پروژه نیز عرصه ای به وسعت ۲ هکتار را شامل می شود که قرار است مکانی برای اجرای برنامه های فرهنگی و آیینی باشد.

بهره برداری از پروژه تجاری اداری مهدوی در سال 1401

مقصد بعدی اصحاب رسانه پس از پروژه سبزه میدان ، پروژه تجاری اداری مهدوی واقع در خیابان مهدوی شهرک کارمندان زنجان بود.

رییس سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شهرداری زنجان گفت:پروژه تجاری اداری مهدوی در سال۹۵ با سرمایه گذاری اولیه برای اجرای آن ۹۶ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان در آن مقطع بود که به صورت ۲۷ درصد آورده شهرداری و ۷۳ درصد جذب سرمایه گذاری از بخش خصوصی انجام می شد.

داود نوری با بیان اینکه این مجموعه شامل ۱۰ طبقه با زیربنای ۳۵ هزار مترمربع است که ۱۵ هزار مترمربع آن تجاری، چهارهزار و ۸۰۰ مترمربع آن فرهنگی و همچنین سه طبقه به عنوان پارکینگ تعریف شده است ؛تصریح کرد:ارزش کنونی این پروژه که اوایل سال آینده به بهره برداری خواهد رسید، بالاغ بر ۸۰۰ میلیارد تومان است.

کارگران مشغول کارند

سرپرست امور زیربنایی و حمل‌ونقل شهری شهرداری زنجان نیز در ادامه بازدیدها در رابطه با آخرین وضعیت پل امام حسن مجتبی (ع) زنجان، اظهار داشت: این طرح در سال ۹۷ کلنگ‌زنی ولی در ادامه با مشکلاتی مواجه شد که در چند ماه گذشته این موارد برطرف و کار با سرعت در حال پیگیری است.

علیرضا انصاری با بیان اینکه اتمام دور برگردان غیر همسطح پل امام حسن مجتبی(ع) ۱۰ میلیارد تومان هزینه می برد؛گفت:مشکل عمده در احداث این دوربرگردان مساله معارضات شهری و همچنین مسائلی مربط به دستگاههای خدمات رسان بود که البته با همکاری های صورت گرفته این مسائل حل شد و پروژه با سرعت در حال اجرا است و تا اوایل سال آینده زیر بار ترافیک می رود.

بهره برداری از محور پادگان ارتش به سال بعد موکول شد

سرپرست امور زیربنایی و حمل‌ونقل شهری شهرداری زنجان گفت:با توجه به برودت هوا بازگشایی بلوار شهید سلیمانی که بخشی از آن از داخل پادگان ارتش می گذرد، امکان آسفالت ریزی مقدور نیست.

انصاری با اشاره به اینکه طول این مسیر یک کیلومتر است که شامل ۲ باند اصلی ۱۲ متری و ۲ باند ۶.۵ متری کندرو است؛خاطر نشان کرد:عملیات زیرسازی، جدول کشی، دیوار کشی اطراف محور به دلیل عبور آن از میان پادگان، همگی انجام شده و پی گیری ها برای نورپردازی مسیر از شرکت توزیع نیروی برق نیز در دستور کار است.

خبرنگار و عکاس:نرگس رسولی

 

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اقتصاد

یک هزار تُن میوه شب عید برای زنجانی ها تامین می‌شود

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان با بیان اینکه خریداری یک هزار تُن میوه شب عید برای استان زنجان به تصویب رسیده است، گفت: 100 تُن سیب قرمز، 300 تُن سیب زرد و 600 تُن پرتقال خریداری شده که در آینده حمل می‌شود و سردخانه محل نگهداری این میوه‌ها نیز مشخص شده است.

منتشر شده

در

توسط

یک هزار تُن میوه شب عید برای زنجانی ها تامین می‌شود

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،جواد تاراسی در جلسه کارگروه تنظیم بازار استان زنجان اظهار داشت: ظرفیت لازم برای 80 هزار تُن کالا در استان آماده شده و قرارداد 20 هزار تُن کالا نیز منعقد شده است.

وی با اشاره به اینکه نهاده‌های دامی تا پایان بهمن به استان حمل می‌شود، تصریح کرد: این نهاده‌ها شامل 26 هزار تُن کنجاله سویا و 52 هزار تُن جو و ذرت است و تامین نهاده‌های دامی، خیال تولیدکنندگان برای تامین گوشت قرمز و سفید مورد نیاز استان را راحت می‌کند.

تاراسی با بیان اینکه در حال توزیع 900 تُن برنج و 250 تُن شکر مورد نیاز با اولویت مناطق کم‌برخوردار هستیم، افزود: این اقلام برای روستاها نیز با استفاده از سازمان تعاون روستایی توزیع می‌شود.

وی با بیان اینکه وضعیت جوجه‌ریزی در استان زنجان خوب بوده و هیچ مشکلی برای روزهای آینده و شب عید نخواهیم داشت، اظهار داشت: امسال تا پایان دی 2 میلیون و 500 هزار قطعه جوجه‌ریزی شده که این میزان در مدت مشابه در 2 سال گذشته 2 میلیون و 300 هزار قطعه بود که امسال 10 درصد نسبت به سال‌های 1398 و 1399 افزایش یافته است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان با بیان اینکه خریداری یک هزار تُن میوه شب عید برای استان زنجان به تصویب رسیده است، گفت: 100 تُن سیب قرمز، 300 تُن سیب زرد و 600 تُن پرتقال خریداری شده که در آینده حمل می‌شود و سردخانه محل نگهداری این میوه‌ها نیز مشخص شده است.

در ادامه رئیس پلیس نظارت بر اماکن عمومی فرماندهی انتظامی استان زنجان در خصوص صدور مجوز تاسیس فروشگاه‌های زنجیره‌ای گفت: مجوز این فروشگاه‌ها توسط اتحادیه کشوری و تحت نظارت وزارت صنعت، معدن و تجارت صادر می‌شود.

وی با بیان اینکه اداره نظارت بر اماکن عمومی نیروی انتظامی، یکی از مراکزی است که استعلام برای تاسیس این فروشگاه‌ها صورت می‌پذیرد، اظهار داشت: دست ما در این مورد بسته است.

کریمی با بیان اینکه استعلام‌ها در 3 محور انجام و بررسی می‌شود، خاطرنشان کرد: این 3 محور شامل ترافیکی، انتظامی و صلاحیت فردی است که همین را هم برای استان ها محدود کرده‌اند و ما فقط صلاحیت فردی از بابت نصب دوربین مداربسته و… را استعلام می‌کنیم و بقیه استعلامات از مرکز انجام می‌شود و ما نیز به جز این، جواب دیگری نمی‌توانیم بدهیم.

رئیس پلیس نظارت بر اماکن عمومی فرماندهی انتظامی استان زنجان با بیان اینکه از طریق استان می‌توان با وزارت صمت مکاتبه کرد که یا مجوزی برای تاسیس این فروشگاه‌ها ندهند و یا مجوزها را برای تاسیس فروشگاه در شهرک‌های اقماری صادر کنند.

وی با بیان اینکه 86 فروشگاه زنجیره‌ای در استان زنجان فعالیت می‌کنند، بیان کرد: این میزان در استان‌های مشابه زنجان یعنی قزوین، سمنان و اردبیل به ترتیب 175 ، 131 و 143 فروشگاه است.

کریمی خاطرنشان کرد: بالا رفتن اجاره‌بها، تغییر قیمت و وزن کالاها به دلیل خرید مستقیم از تولیدکننده و… تبعات تاسیس چنین فروشگاه‌هایی است.

ادامه مطلب

اقتصاد

سرویس احراز نشانی خدمتی از شرکت ملی پست

مدیرکل پست استان زنجان با بیان اینکه سرویس احراز نشانی، خدمتی است برای احراز یا عدم احراز اقامت اشخاص حقیقی یا حقوقی در مکانی که به پست اعلام نموده‌اند،تصریح کرد: تمامی فرایندهای مربوط به احراز نشانی الکترونیکی بوده و مستند فیزیکی ارائه و یا اخذ نمی گردد و تنها لازم است موزع برای احراز اقامت افراد در مکان اعلام‌شده، به آنجا مراجعه نماید.

منتشر شده

در

توسط

سرویس احراز نشانی خدمتی از شرکت ملی پست

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،جواد رسولی اظهار داشت: عموماً آن دسته از شرکت ها و سازمان هایی که درستی نشانی اقامت مشتریان یا مخاطبانشان برایشان اهمیت زیادی دارد، از مخاطبین خود تأییدیه احراز نشانی اقامت را مطالبه می کنند. 

وی  با بیان اینکه سرویس احراز نشانی، خدمتی است برای احراز یا عدم احراز اقامت اشخاص حقیقی یا حقوقی در مکانی که به پست اعلام نموده‌اند،تصریح کرد: تمامی فرایندهای مربوط به احراز نشانی الکترونیکی بوده و مستند فیزیکی ارائه و یا اخذ نمی گردد و تنها لازم است موزع برای احراز اقامت افراد در مکان اعلام‌شده، به آنجا مراجعه نماید.

مدیرکل پست استان زنجان افزود:در این خدمت، پس از ثبت درخواست الکترونیکی در تارنمای خدمات الکترونیک به آدرس GNAF.POST.IR و پرداخت هزینه توسط درخواست کننده، علاوه بر ارسال پیامکی کد شناسه مخصوص (رمز) برای مشتری، اطلاعات مکانی که شخص به همراه اطلاعات هویتی خود ثبت نموده برای نامه رسان مربوطه در محل مشتری ارسال می شود.

رسولی گفت:احراز مکان مشتری، از طریق مراجعه موزع در بازه زمانی 48ساعت کاری به آدرس متقاضی و با رویت شخص و تطابق مدارک هویتی وی و نهایتا ثبت کدشناسه (رمز) پیامک شده برای مشتری در اپلیکیشن همراه نامه رسان به صورت برخط تأیید یا رد می شود. 

وی با بیان اینکه این سرویس بر اساس درخواست سازمان‌ها و شرکت ها با توجه به فرآیندهای کاری و اجرایی آنها طراحی و پیاده سازی گردیده است،خاطرنشان کرد: به‌طور مثال بانک‌ها یا مؤسسات اعتباری برای اطمینان از درستی نشانی فردی که متقاضی دریافت دسته‌چک یا تسهیلات اعتباری است، وزارت آموزش‌ و پرورش برای تأیید محل اقامت دانش‌آموزان به‌منظور ثبت‌نام در مدارس محدوده محل زندگی خود و بسیاری از سازمان‌ها و شرکت‌های دیگر با فرآیندهای مشابه می‌توانند از این خدمت استفاده نمایند.

مدیرکل پست استان زنجان برای ارسال اطلاعات ثبت‌شده در سیستم (احراز یا عدم احراز اقامت فرد در مکان اعلام‌شده) به سازمان‌های متقاضی، لازم است وب‌سرویس برخط استعلام نیز بعد از عقد تفاهم نامه در اختیار آن سازمان قرار داده ‌شود، عنوان کرد: سازمان یا شرکت مذکور می‌تواند از طریق وب‌سرویس، با ارسال کد ملی اشخاص حقیقی و یا شناسه ملی اشخاص حقوقی نسبت به احراز اقامت ایشان در مکان ادعا شده توسط مشترکین از شرکت ملی پست استعلام بگیرند.

ادامه مطلب

اقتصاد

سامانه جامع آبادی های کشور درحال تکمیل اطلاعات است

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری زنجان از فرایند تکمیل اطلاعات در سامانه جامع اطلاعات آبادی های کشور خبر داد و گقت: در راستای توسعه نرم افزارها و سیستم های نوین ارتباطی و دولت الکترونیک، به منظور پیشبرد اهداف دولت در حوزه روستایی، سامانه جامع اطلاعات آبادی های کشور با همکاری معاونت محترم توسعه روستایی و مناطق محروم کشور راه اندازی و در مرحله تکمیل و ثبت اطلاعات روستاهای تابعه استان جهت دسترسی آسان و بروز به آنها می باشد.

منتشر شده

در

توسط

سامانه جامع آبادی های کشور درحال تکمیل اطلاعات است

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،سید محمد شعاعی، استقرار مرکز بازیافت پسماندهای شهری و روستایی در استان و جلب همکاری شهرداریها برای پیگیری مسائل حوزه روستایی از قبیل ساماندهی  زباله ها و پسماندها و تامین آب شرب را از مهمترین برنامه های حوزه معاونت عمرانی برای سال آتی برشمرد و اظهار کرد: با توجه به عدم اجرای کامل زیرساخت های ارتباطی و اینترنتی در سطح روستاها در راستای توسعه نرم افزارها و سیستم های نوین ارتباطی و دولت الکترونیک، به منظور پیشبرد اهداف دولت در حوزه روستایی، سامانه جامع اطلاعات آبادی های کشور با همکاری معاونت محترم توسعه روستایی و مناطق محروم کشور راه اندازی و در مرحله  تکمیل و ثبت  اطلاعات روستاهای تابعه استان جهت دسترسی آسان و بروز به آنها می باشد.

وی بر ضرورت تامین و توسعه نیروی انسانی و تجهیزات لازم بویژه در حوزه امور روستایی تاکید کرد و افزود: در حوزه عمران شهری نیز با چالش هایی از قبیل: عدم تعریف درآمدهای پایدار شهری برای کاهش وابستگی شهرداری ها به وصول عوارضات ساخت و ساز و تاثیر پذیری این موضوع از تحولات اقتصادی ، فرسودگی بخشی از تجهیزات و ناوگان ایمنی، مشکلات مربوط به دفع و بازیافت پسماندهای شهری و عدم استقرار کامل دولت الکترونیک در شهرداری ها در زمینه راه اندازی میز خدمت الکترونیکی-راه اندازی سامانه های GIS و پلاک کوپی معابر در استان روبرو هستیم که باید با راهکارهای مناسب آنها را حل کرد.

معاون عمرانی استاندار زنجان در ادامه با اشاره به اینکه مجموع هزینه های پیش بینی شده در بودجه مصوب سال 1400 شهرداری های استان زنجان بالغ بر 1175 میلیارد تومان بوده، خاطر نشان کرد: از این مبلغ سهم اعتبارات هزینه ای (جاری)548.9 میلیارد تومان، سهم اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای (عمرانی) 573.7 میلیارد تومان، سهم اعتبارات تملک داراییهای مالی (بازپرداخت اقساط تسهیلات دریافتی) 2.1 میلیارد تومان و سهم پرداخت تعهدات قطعی سنواتی 50.3 میلیارد تومان پیش بینی شده است و تلاش بر این است که تاپایان سالجاری تراز عملکرد عمرانی شهرداری های استان  مثبت گردد.

وی پروژه سبزه میدان شهر زنجان را از بزرگترین طرح های نیمه تمام شهری در استان برشمرد و تصریح کرد: تلاش می شود با توجه به نقش حیاتی این پروژه در توسعه شهری، کارگروهی مجزا با حضور دستگاههای اجرایی و نظارتی تشکیل و نسبت به بررسی مشکلات و موانع پیشرفت فیزیکی کُند آن تصمیم گیری شودکه در اسرع وقت نتایج اقدامات به اطلاع شهروندان عزیز خواهد رسید.

شعاعی همچنین از وصول ابلاغیه جدید شیوه نامه سرمایه گذاری در شهرداری ها خبر داد و گفت: با این دستورالعمل بستر مناسبی برای جذب سرمایه گذاری در حوزه عمران شهری فراهم می شود که برای اجرای آن باید ابتدا هیات های عالی سرمایه گذاری شهرداری های استان فعال و سپس پتانسیل های سرمایه گذاری در شهرداری های استان با رویکرد تامین درآمدهای پایدار شهری شناسایی شود تا با تسهیل و تشویق سرمایه گذاران و بهره مندسازی آنان از حمایت ها و تسهیلات بانکی، از مشارکت عمومی در زمینه توسعه و عمران شهرها و روستاهای استان استفاده بهینه صورت گیرد.

ادامه مطلب

برترین ها