سیاست

به زودی شاهد پیروزی مردم فلسطین و آزادی قدس خواهیم بود

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،حجت الاسلام علی خاتمی در خطبه‌های نماز جمعه زنجان، با بیان اینکه به دست آوردن تقوا بهترین دستاورد ماه مبارک رمضان است، اظهار کرد: در نامه ۴۷ نهج‌البلاغه حضرت علی (ع)  می‌فرماید: “در زندگی همیشه باید دشمن ظالم و ستمگر و حامی و دلسوز مظلومان شد”  که ریشه این بیان، قرآن‌کریم است.

امام جمعه زنجان ادامه داد: امام علی (ع) منشور بزرگ حقوق بشر جهانی را ۱۴۰۰ سال قبل در نامه ۵۳ به مالک اشتر نخعی نوشت که به عنوان فرماندار مصر باید توجه کند در مصر همه مسلمان نیستند؛ مسلمانان با او برادر و غیرمسلمانان انسان هستند و در جامعه‌ای که اسلام بر آن سایه انداخته، باید حقوق همه در آن رعایت شود.

وی گفت: کمک به ظالم دو جور است کسی که زیر پرچم ظالم می‌رود و کسی که زیر پرچم ظالم نیست، ولی با سکوت خود جنایت ظالم را تایید می‌کند.

آیت‌الله خاتمی بیان کرد: مسلمانان و مؤمنان مانند دانه‌های زنجیر به هم متصل هستند و روشن و واضح است و به گفته پیامبر اکرم (ص) اگر کسی در زندگی خود اهتمامی برای امور مسلمین نداشته باشد، در زمره مومنان نیست.

امام جمعه زنجان گفت: اشغال فلسطین توسط رژیم غاصب صهیونیستی مقدمه است که همه کشورهای عربی و اسلامی را غصب کنند.

وی با اشاره به اینکه نخستین نخست وزیر رژیم غاصب صهیونیست یعنی ۷۴ سال پیش یک جمله گفت و آن این بود که این سرزمین وطن یهودیان خواهد شد، گفت: در آن روز بنا نبود که فقط به قدس شریف تعرض کنند، بلکه اهداف بسیار دیگری هم داشتند.

آیت‌الله خاتمی گفت: راهپیمایی در حمایت از قدس باعث می‌شود که ۱۳ میلیون فلسطینی آواره امیدوار شوند.

امام جمعه زنجان با بیان اینکه حضور مردم باعث شده که فلسطینیان متحد شوند، گفت: مسلمانان امروز در قالب یک استراتژی مشخص و حساب شده پیش می‌روند.

وی با بیان اینکه پیش‌بینی مقام معظم رهبری محقق شده و ایستادگی نتیجه داده است، گفت: امیدواریم به زودی شاهد پیروزی مردم فلسطین و آزادی قدس باشیم.

آیت‌الله خاتمی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی توسط مردم به وقوع پیوست،گفت: دفاع مقدس، جمهوری اسلامی، انتخاب نمایندگان توسط مردم انجام شده است.

خاتمی با اشاره به روز ملی خلیج همیشه فارس، اظهار کرد: با وجود تلاش دشمنان این خلیج، همیشه فارس بوده و خواهد بود. روز جهانی کار و کارگر نیز در پیش‌رو است؛ چرخ اقتصادی کشور توسط کارگران به حرکت درمی‌آید و برکت سفره از آنان است. احترام به کارگر را خدا و پیامبر (ص) به ما آموخته و این نه یک تعارف بلکه یک وظیفه است.

وی با اشاره به روز معلم، عنوان کرد: نیروی انسانی ارزشمندترین سرمایه یک کشور است و مربیان بر نیروی انسانی بیشترین تاثیر را دارد. معلمان مسئولیت بزرگی دارند که همان مسئولیت انبیا است. اگر کشوری می‌خواهد به موفقیت برسد و ملتی خردمند داشته باشد، باید زیر ساحت اصلی را که آموزش شان معلم است، درست کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا