اجتماعی

بهسازی و روکش آسفالت 11 کیلومتر از راه‌های روستایی استان زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،عبدالحسین علی‌ اکبری اظهار داشت: طی سال گذشته ۸۵ میلیارد تومان اعتبار برای اجرای طرح ابرار در استان اخذ شد و با این میزان اعتبار برای بهسازی و روکش آسفالت ۲۴۵ کیلومتر راه روستایی برنامه‌ریزی شد.

وی افزود: اولویت اول اجرای این طرح روستاهای بالای ۵۰ خانوار در استان زنجان است و در قدم بعدی اجرای این طرح در روستاهای بالای ۲۰ خانوار انجام می‌شود.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان زنجان ادامه داد: در سالجاری انجام عملیات آسفالت راه‌های روستایی گونای به طول 1 کیلومتر و اعتبار 3 میلیارد و 300 میلیون تومان، قلیچ قلعه به جمعه لو به طول 4 کیلومتر و اعتبار 4 میلیارد و 500 میلیون تومان در شهرستان خدابنده و بهسازی و روکش آسفالت راه روستایی دایدار به طول 3 کیلومتر و اعتبار 4 میلیارد و 500 میلیون تومان تکمیل‌شده است و بهسازی راه روستایی لهنه و زرده به طول 3 کیلومتر در شهرستان طارم نیز به اتمام رسیده است و آسفالت‌ریزی آن نیز در حال انجام است.

علی‌اکبری تأکید کرد: طرح ابرار یک طرح ملی بوده و تنها هدف راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استانداردسازی و ارتقای ایمنی راه‌های روستایی است و اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای زنجان بر آسفالته کردن راه‌های روستایی هم بسیار تأکید دارد و اجرای این طرح باعث رضایتمندی روستاییان شده است.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای زنجان تصریح کرد: استان زنجان دارای 3 هزار و 949 کیلومتر راه روستایی است که از این مقدار 3 هزار و 19 کیلومتر آن آسفالت شده است و 96 درصد از روستاهای بالای 20 خانوار استان زنجان برخوردار از راه روستایی آسفالت هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا