فناوری اطلاعات

بهره گیری از توان شرکتهای زنجانی برای پیشبرد پروژه های دولت الکترونیک

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان مهم ترین هدفی که تبادل این تفاهم‌نامه دنبال می‌کند، بهره گیری از توان و ظرفیت بخش خصوصی استان زنجان در راستای پیشبرد برنامه‌های سازمان فناوری اطلاعات ایران است که در شش محور تهیه و تنظیم شده است.

وی در این خصوص به حمایت از توسعه خدمات دولت الکترونیک در سطح استان زنجان، ارائه خدمات الکترونیک ملی و محلی دستگاه های اجرایی در قالب پنجره واحد خدمات دولت هوشمند، بهره گیری از توان شرکت های مستقر در استان برای توسعه سکوهای نرم افزاری ملی و استانی حوزه دولت الکترونیک، حمایت از راه اندازی مرکز داده استان زنجان، توسعه خدمات امنیت سایبری، و ارائه خدمات عمومی بر بستر پیام رسان های بومی، اشاره کرد.

سرایی گفت: تلفیق خدمات دولت الکترونیکی با سرویس‌های محلی، باعث می‌شود مردم استان زنجان بتوانند با بلوغ بهتری خدمات را دریافت نمایند.

وی همچنین از برنامه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای ارائه خدمات الکترونیک ملی و محلی دستگاه های اجرایی در قالب پنجره واحد خدمات دولت هوشمند، جهت بهره مندی مردم استان‌ها از خدمات محلی بر حسب موقعیت اشخاص در سراسر کشور سخن گفت.

سرایی ادامه داد: همانطور که استاندار زنجان در مراسم تبادل این تفاهم نامه فرمود، استان زنجان، خوش آمدگوی هر فعالیتی که چرخ‌های کارکرد استان را روان‌تر بچرخاند است. در همین راستا، تمام تلاش خود را برای توسعه خدمات دولت الکترونیک و مشارکت در توسعه پروژه های پنجره واحد مدیریت زمین و SDI در استان زنجان به کار می‌بندیم.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان، لزوم توجه به پتانسیل های قوی و با تجربه استان را یکی از برتری های زنجان در حوزه صنعت تولید نرم افزار عنوان کرد و افزود بکارگیری توان بخش خصوصی استان زنجان، ما را در دسترسی هرچه بیشتر و بهتر به اهداف کلان سطح استان و سطح کشور در توسعه دولت الکترونیک یاری خواهد کرد.

سرایی در ادامه با اشاره به آمادگی استان زنجان برای اجرای پایلوت استانی پروژه های ملی دولت الکترونیک، از اجرای موفق پایلوت پروژه پنجره واحد خدمات سرمایه گذاری در طی سالهای گذشته خبر داد.

سرایی در پایان با اشاره به اینکه استان زنجان یکی از چهار استان منتخب کشور در پایلوت پروژه پنجره واحد مدیریت زمین است، اضافه کرد اجرای پروژه ملی درگاه واحد مدیریت مجوزهای کسب و کار کشور نیز توسط یکی از شرکتهای بومی استان زنجان در سطح ملی انجام شده است. 

در ادامه استاندار زنجان، گفت: در اقتصاد سال آینده، رشد ۸/۷ درصدی پیش‌بینی شده است که سهم هفت درصدی این میزان به بخش خدمات تعلق دارد و اقتصاد دیجیتال نیز در همین بخش دیده شده است،

محمد خوانساری، معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران در مراسم امضای تفاهم نامه گفت: سازمان فناوری اطلاعات ایران، آمادگی خود را جهت هم‌راستا سازی ظرفیت‌های ملی با توانمندی‌های استانی اعلام می‌کند تا ضمن تلفیق خدمات دولت الکترونیکی با سرویس‌های محلی، مردم استان زنجان بتوانند با بلوغ بهتری خدمات را دریافت نمایند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا