با ما همراه باشید

اجتماعی

بهره‌برداری از ۸ پروژه عمرانی در هفته قوه قضائیه

رئیس کل دادگستری استان زنجان از افتتاح پروژه‌های عمرانی در هفته قوه قضائیه خبرداد و بیان کرد: ۸ پروژه عمرانی در این هفته به بهره‌برداری می‌رسد.

منتشر شده

در

بهره‌برداری از ۸ پروژه عمرانی در هفته قوه قضائیه

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،حجت‌الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت هفته قوه قضائیه  اظهار داشت:حضور پرشور مردم در انتخابات رای عالی دیگری به نظام جمهوری اسلامی رقم زد.

وی با بیان اینکه آیت الله رئیسی در سمت ریاست قوه قضائیه نیز عملکرد قابل قبولی داشته و مردم این اقدامات را عینا مشاهده کردند،خاطر نشان کرد:این توفیقات مورد توجه مردم بود و مردم بار دیگر اعتماد کرده و رئیسی را به عنوان رئیس جمهور انتخاب کردند.

رئیس کل دادگستری استان زنجان با اشاره به هفته قوه قضائیه تصریح کرد:طبق سنوات گذشته برنامه‌های مختلفی به همین مناسبت اجرایی خواهد شد.

این مقام مسئول با بیان اینکه دادگستری استان به ۲۶۲ هزار و ۱۳۰ پرونده رسیدگی کرده است،خاطرنشان کرد: دادگستری زنجان در ۱۳ حوزه قضایی، هشت پرونده در حوزه دادگستری‌، چهار پرونده در دادسرا و پنج پرونده در دادگاه و بخش فعالیت دارد.

حجت‌الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی از کاهش پرونده‌های قضائی در استان خبر داد و افزود: در حال حاضر موجودی پرونده‌ها کاهش ۹ درصدی و با احتساب شوراهای حل اختلاف کاهش ۱۴درصدی دارد.

وی با اشاره به اینکه در بحث ابلاغ الکترونیک هم نیز پرونده‌ها با افزایش ۵ درصدی از ۸۵ درصد به ۹۳ درصد رسیده است، بیان کرد: این امر در راستای حفظ کرامات انسانی افراد صورت گرفته است.

رئیس کل دادگستری استان زنجان با بیان اینکه در این هفته ۱۸۶ برنامه اجرایی در سراسر استان زنجان اجرا خواهد شد ابراز کرد: حضور در مزار شهدا، دیدار با جامعه نخبگان و بسیج حقوق‌دانان، دیدار با خانواده شهدا، تکریم قضات استان، دیدار با مقام معظم رهبری از برنامه‌های هفته قوه قضائیه در استان زنجان است.

حجت‌الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی از رسیدگی به پرونده قاچاق سوخت به مبلغ ۱۱ میلیون لیتر به ارزش ۴۰۰ میلیارد تومان اشاره کرد و خاطر نشان کرد: همچنین به پرونده دو فقره ترک فعل قانونی مدیران رسیدگی شده است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه درباره پرونده شهرداری نیز جلسات در سالن آمفی تئاتر برگزار شد، گفت: البته اعلان عمومی نمی‌شود، چون هدف نیز این نیست.

رئیس کل دادگستری استان زنجان با اشاره به اینکه تاکید ما این بود که هرکس مراجعه کرد نباید ممانعت میشد، افزود: اما اگر کسی شرکت کرد مانع نمی‌شدیم.

صادقی نیارکی با بیان اینکه دادگاه علنی برگزار شد، افزود: رای هم صادر شده است و در مرحله تجدید نظر است و رأی بازدارنده است از حبس‌های طولانی مدت مصادره اموال از برگشت اموال شامل آپارتمان‌های کیش و … است.

رئیس کل دادگستری استان زنجان با اشاره به اینکه رای پس از قطعی شدن اعلان عمومی خواهد شد، افزود: حتی احکام پس از قطعی شدن در جراید هم منتشر خواهد شد.

وی افزود: در حوزه فساد با مدیریت شهری اقدامات خوبی صورت گرفته و حتی در برخی از شهرها به سراغ شهرداران سابق نیز رفتیم.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

صادرات 600 هزار دلاری صادرات صنایع‌دستی در زنجان

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان گفت: در شش‌ماهه اول سال 600 هزار دلار صنایع‌دستی این استان صادر شد.

منتشر شده

در

توسط

صادرات 600 هزار دلاری صادرات صنایع‌دستی در زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،امیر ارجمند اظهار داشت: در شش‌ماهه اول سال 568 هزار دلار صنایع‌دستی این استان به‌صورت چمدانی و 14 هزار دلار از طریق گمرک به‌صورت رسمی صادر شد که  حمایت از هنرمندان صنایع‌دستی و ارتقای فعالیت‌ها در این حوزه یکی از اولویت‌های میراث‌فرهنگی استان محسوب می‌شود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان تصریح کرد:صادرات صنایع‌دستی استان زنجان از مبادی گمرکی مختلف انجام می‌شود که باید این آمار ثبت و ضبط شود. کشورهای مقصد صنایع‌دستی استان، کویت، قطر، عمان، آذربایجان و برخی کشورهای اروپایی است.

وی با بیان اینکه بیشترین صادرات صنایع‌دستی استان به کشور عراق است و مس بیشترین صادرات صنایع‌دستی زنجان را دارد خاطر نشان کرد: چاقو و ملیله هم در رتبه‌های بعدی قرار دارند، کشورهای حاشیه جنوب خلیج‌فارس و اروپا مقاصد بعدی صادرات استان زنجان در حوزه صنایع‌دستی است.»

 ارجمند گفت: امروزه دیگر فروش سنتی صنایع‌دستی پاسخگو نیست و باید از تجارت الکترونیک و شبکه‌های اجتماعی بهره برد. در دوران پساکرونا، کشورها و جوامعی برنده هستند که از تجارت الکترونیک برای فروش محصولات صنایع‌دستی خود استفاده کنند. تلاش می‌کنیم تا با مشارکت فعالان این حوزه، محصولات و صنایع‌دستی استان را از طریق فضای مجازی به بازارهای جهانی معرفی کنیم.

ادامه مطلب

اجتماعی

پرداخت وام یک میلیاردی به زندانیان آزاد شده زنجان

سرپرست زندان‌های استان زنجان گفت: طی ۶ ماه امسال برای ۳۳ نفر که از زندان های زنجان آزاد شدند یک میلیارد و ۶۵۰ میلیون تومان بدون بهره پرداخت شده است.

منتشر شده

در

توسط

پرداخت وام یک میلیاردی به زندانیان آزاد شده زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،حجت الاسلام حسین بنیادی با اشاره بر لزوم آموزش مهارت‌های زندگی برای زندانیان در استان زنجان افزود: آموزش‌های روانشناختی و روان‌درمانی ، در زندان‌های استان با جدیت دنبال می‌شود.

وی با بیان اینکه مهارت آموزش و توانمند سازی زندانیان در استان با مدیریت درست انجام می‌شود ، گفت: این استان در توانمند سازی و اشتغال زندانیان در سطح کشور پیشرو است.
 
سرپرست زندان‌های استان زنجان با بیان اینکه برای زندانیان مرکز خدمات اجتماعی و مراقبت پس از خروج در استان وجود دارد ، گفت: در این مراکز کارآموزی و اشتغال زندانیان در دستور کار است و زندانیان که از زندان آزاد می‌شوند با داشتن گواهی مهارت می‌توانند وام دریافت کرده و کسب و کار برای خود فراهم کنند.
 
بنیادی تاکید کرد: طی ۶ ماه امسال برای ۳۳ نفر که از زندان آزاد شدند یک میلیارد و ۶۵۰ میلیون تومان وام بدون بهره پرداخت شده است.
 
وی افزود: در سال گذشته هم برای ۴۳ نفر بیش از یک میلیارد و ۸۶۰ میلیون تومان وام پرداخت شده است.

ادامه مطلب

اجتماعی

خادم، یکی از پیشروترین سایت های آموزش همگانی برای آحاد مردم در جامعه

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: خادم، یکی از پیشروترین سایت‌ها در کشور است و هر سال هم به امکانات سایت افزوده می‌شود.

منتشر شده

در

توسط

خادم، یکی از پیشروترین سایت های آموزش همگانی برای آحاد مردم در جامعه

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،سید قاسم موسوی در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت گرامیداشت هفته جهانی کاهش اثرات بلایای طبیعی اظهار داشت:هدف اصلی 21مهر (13اکتبر) بیشتر به حوادث و بلایای طبیعی است اما با توجه به شرایط جامعه، تمام بلایا را در نظر گرفته ایم و باید برای همه حوادث و بلایا برنامه داشته باشیم.

وی افزود: تمام سازمان ها اعم از دولتی، خصوصی، عمومی و خیریه ها باید برای کاهش اثرات بلایای طبیعی،برنامه داشته باشند و چک لیست هایی برای این منظور آماده شده که جمعیت هلال احمر چند سال قبل بر روی آنها کار کرده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان با اشاره به ارائه آموزش های مورد نیاز در حوزه درک خطر که از وظایف هلال احمر محسوب می شود ، عنوان کرد:بیش از 9 هزار نفر در این مورد از آموزش های هلال احمر بهره مند شده اند.

موسوی با بیان اینکه کوچک ترین بی احتیاطی و عادی انگاری می تواند به یک حادثه جبران ناپذیر تبدیل شود ،خاطر نشان کرد:در شش ماهه نخست سالجاری ،337مورد حادثه در استان زنجان رخ داده که از این تعداد 11مورد آن سیل و آب گرفتگی ،14مورد حوادث کوهستان ،276مورد حوادث جاده ای و 7 مورد هم غرق شدگی بوده است.

وی تصریح کرد:سایت خادمhttps://khadem.ir یکی از پیشروترین سایت ها در کشور است و هرسال هم به امکانات سایت افزوده می شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان با بیان اینکه آموزش در هلال احمر منحصر به یک روز یا هفته نیست و در طول سال ادامه دارد، خاطرنشان کرد: برنامه‌های آموزشی فشرده‌ای در تمام شهرستان‌ها انجام می‌شود و سایت خادم نیز برنامه خاصی برای این روز دارد ضمن اینکه برای امادگی نیروهای امدادی، چند مانور پناهگیری انجام می‌شود.

موسوی با اشاره به اینکه باید قبل از استفاده از وسایل گرمایشی، دودکش‌ها را برای پیشگیری از وقوع حادثه چک نمود،عنوان کرد: متاسفانه استان زنجان جزو استان‌های دارای وضعیت قرمز در تلفات مسمومیت با گاز منوکسیدکربن (گاز گرفتگی) است.

وی کمک به بهبود فرهنگ مقابله با بلایای طبیعی و غیر طبیعی را از وظایف عمومی خطاب کرد و اظهار داشت: ابتدا افراد باید خود درک از خطر داشته باشند تا از وقوع حوادث ناگوار جلوگیری کنند.

ادامه مطلب

برترین ها