با ما همراه باشید

اجتماعی

برگزاری گنگره ۳۵۳۵ شهید استان زنجان باید دلی باشد نه اداری

استاندار زنجان با اظهار گله‌مندی از انجام نشدن برخی از اقدامات کنگره ۳۵۳۵ شهید استان در وقت مقرر، گفت در همان سال اول ابلاغ برگزاری کنگره اعلام کردیم که برگزاری کنگره با کار دلی امکان‌پذیر است نه با کار اداری.

منتشر شده

در

برگزاری گنگره ۳۵۳۵ شهید استان زنجان باید دلی باشد نه اداری

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،فتح الله حقیقی در جلسه هماهنگی کنگره  ۳۵۳۵ شهید استان زنجان، با تاکید بر لزوم تسریع در جمع‌بندی اقدامات انجام شده برای کنگره و ارائه گزارش به دبیرخانه، افزود: در نخستین روز ابلاغ برنامه ها به کمیته های برگزار کننده کنگره، به همه مدیران متولی به صراحت اعلام و تاکید کردم که هر کس به هر دلیلی نمی تواند با کنگره همکاری کند، همان شروع اعلام و کناره گیری کند.

وی با اشاره به اینکه اعلام عدم همکاری در روزهای آغازین عملیات اجرایی کنگره هیچ ایرادی نداشت و قابل قبول هم بود، اظهار داشت: امروز اما در شرایطی که زمان زیادی تا برگزاری کنگره نداریم، کوتاهی و عدم همکاری در این خصوص، به هیچ وجه قابل قبول نیست و از کسی هم پذیرفته نمی شود.

 استاندار زنجان تصریح کرد: برنامه های ابلاغی توسط کمیته ها و فرمانداران، اگر تا ۲ هفته دیگر جمع‌بندی نشود، عملا هیچ فایده ای ندارد.

 وی با تاکید بر اینکه در این کار دلی، هر کس تلاش به موقع داشته، ماموریت و کار خود را حتی با کمترین اعتبار مالی  به نحو شایسته، انجام داده است گفت: پذیرفتنی نیست که با انداختن کوتاهی ها به  گردن دیگران خود را توجیه کنیم و لازم است که در فرصت باقی مانده، همه کمیته‌ها و فرمانداران،  به طور مصداقی گزارش اقدامات انجام شده را اعلام کنند تا در جمع بندی اقدامات، اضافه شود.

مصوبات جلسه هماهنگی کنگره ۳۵۳۵ شهید استان باید در کوتاهترین زمان ممکن عملیاتی شود

 استاندار زنجان در پایان، با اشاره به برخی از مصوبات این جلسه، پیرامون برگزاری کنگره ۳۵۳۵ شهید استان، بر عملیاتی شدن آنها تاکید کرد و افزود: آماده سازی ملزومات لازم برای نشان دادن سیمای شهری با مضامین کنگره و استفاده به موقع از آن، مد نظر فرمانداران باشد.

 وی با بیان اینکه ۹ کمیته هنوز گزارش اقدامات خود را به دبیرخانه کنگره ارائه نکرده اند، گفت کمیته مداحان با مدیریت سازمان تبلیغات اسلامی، کمیته نظارت و بازرسی، کمیته بانوان و کمیته گنجینه شهرداران از آن جمله هستند.

حقیقی لزوم ارائه گزارش اقدامات انجام شده همراه با مستندات، از دیگر  مصوبات این جلسه عنوان کرد و افزود: گزارش شفاهی اقدامات قابل قبول نیست و باید  همراه با عکس، کلیپ و.. باشد.

 درج بیانات مصداقی از امام (ره) درباره شهدا با تعمیم به کنگره ۳۵۳۵ شهید استان، (مانند “شهدا چشم و چراغ ما هستند (کنگره ۳۵۳۵ شهید استان زنجان)” در سر برگ ادارات و سازمانها، با حفظ آرم مربوطه، در هفته های منتهی به برگزاری کنگره، از دیگر مصوبات این جلسه بود که استاندار زنجان بر عملیاتی شدن آن تاکید کرد.

پخش کلیپ های تهیه شده درباره کنگره کنگره ۳۵۳۵ شهید استان، از تلویزیون های شهری،  ساماندهی ۱۰۰ درصدی گلزارهای شهدا در استان، از دیگر مصوبات این جلسه بود که توسط حقیقی اعلام شد.

  تاکید  استاندار زنجان بر لزوم تزریق اعتبار ۱۰ میلیارد تومانی اختصاص یافته از سوی شهرداری زنجان به کنگره، از دیگر مصوبات این جلسه بود که عملیاتی شدن آن را خواستار شد و افزود:  حتی اگر تمایلی به تزریق نقدی اعتبار ندارند، می توانند امور محوله از سوی کنگره را تاسقف همان میزان اعتبار مالی  اختصاص یافته، انجام دهند.

انجام دیدارهای تکمیلی با خانواده های معظم شهدا، از دیگر مصوباتی بود که حقیقی با اشاره  بر لزوم انجام آن و  ارائه گزارش مربوط به آن، در دیدار با رهبری که قبل از برگزاری کنگره انجام می شود، گفت:  به منظور تسریع و تسهیل در انجام دیدار با خانواده های شهدا، به تعداد مدیران استان که بیش از ۱۰۰ مدیر هستند، تیم‌های دیدار، تا ۴۸ ساعت آینده تشکیل و بلافاصله طبق جدول بندی و برنامه ریزی، دیدارها انجام شود.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

مسئولان آموزشی باید به دنبال عدالت‌محوری و انقلابی‌گری باشند

رئیس مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش‌وپرورش با بیان اینکه مسئولان آموزشی باید در کنار همه نیروها بوده و به دنبال عدالت‌محوری و انقلابی‌گری باشند، تصریح کرد: پاکدستی و فسادستیزی نیز باید در سرلوحه کار قرار گیرد.

منتشر شده

در

توسط

مسئولان آموزشی باید به دنبال عدالت‌محوری و انقلابی‌گری باشند

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،مهدی فیاضی در آیین تودیع و معارفه مدیرکل آموزش‌وپرورش استان زنجان، اظهار کرد: یکی از موارد مورد توجه در مدیریت آموزش‌وپرورش، نگاه جامع به بیانیه گام دوم انقلاب است؛ چراکه چشم‌انداز آینده فرزندان‌مان در آن ترسیم شده است.

وی با بیان اینکه فرهنگیان قشری هستند که آینده‌سازان را تربیت می‌کنند، تصریح کرد: فرهنگیان باید مرجع الگوگیری در جامعه باشند؛ چراکه این قشر در تعامل مستقیم با کودکان و نوجوانان ما هستند و می‌توانند در شکل‌گیری شخصیتی آن‌ها نقش تاثیرگذاری داشته باشند.

این مسئول در ادامه به ضرورت تقویت شورای آموزش‌وپرورش در استان اشاره کرد و یادآور شد: جلب مشارکت نخبگان در راستای پیشبرد اهداف در آموزش‌وپرورش حائز اهمیت است و انتظار داریم در استان از این ظرفیت استفاده شود؛ در کنار آن ایجاد حلقه مدیریتی جدید و بهره‌مندی از توان فرهنگیان جوان در سمت‌های مختلف نیز کارگشا بوده و از انتظارات وزارتخانه به‌شمار می‌آید.

فیاضی همچنین با بیان اینکه مسئولان آموزشی باید در کنار همه نیروها بوده و به دنبال عدالت‌محوری و انقلابی‌گری باشند، تصریح کرد: پاکدستی و فسادستیزی نیز باید در سرلوحه کار قرار گیرد.

رئیس مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش‌وپرورش به اهمیت ساماندهی هدایت تحصیلی برای رشته‌های متوازن اشاره و خاطرنشان کرد: این موضوع حائز اهمیت است باید به رشته‌های فنی‌وحرفه‌ای توجه کنیم، بزرگ‌ترین مشکل ازدواج دیرهنگام، کارآفرین نبودن فرزندان ما است.

ادامه مطلب

اجتماعی

آغاز مرمت دو هزار سکه تاریخی دوره ایلخانی و تیموری در زنجان

مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان گفت:دو هزار سکه تاریخی دوره ایلخانی و تیموری در آزمایشگاه موزه ذوالفقاری این استان برای ثبت در سامانه جام در حال مرمت است.

منتشر شده

در

توسط

آغاز مرمت دو هزار سکه تاریخی دوره ایلخانی و تیموری در زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،امیر ارجمند اظهار داشت: دو هزار سکه تاریخی دوره ایلخانی و تیموری حاصل کاوش­های پیشین در پایگاه میراث جهانی گنبد سلطانیه در حال مرمت، پاک‌سازی و تثبیت برای ثبت در سامانه جام است.

مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان اضافه کرد: این اموال فرهنگی و تاریخی طی ۶ ماه کار پژوهشی و علمی و با تشخیص لایه‌های مختلف خوردگی، برداشت لایه‌های اضافی، زدودن محصولات خوردگی و مستند نگاری در آزمایشگاه تخصصی موزه ذوالفقاری توسط متخصصین در حال مرمت است.

وی با بیان اینکه یکی از اولویت‌های اداره‌کل میراث‌فرهنگی استان زنجان است، افزود:عملیات انجام‌شده بر روی این سکه‌ها شامل پاک‌سازی سطحی، رفع گرد و غبار، پاک‌سازی شیمیایی، مکانیکی و تثبیت است.

ارجمند بیان کرد: فلزات از آن دسته آثاری هستند که وقتی از خاک خارج شوند تحت تأثیر شرایط محیطی جدید، روند خوردگی مجدد در آنها آغاز گذشته و در صورتی‌ که اقدامات مرمتی و حفاظتی انجام نگردد ممکن است دچار آسیب‌دیدگی جدید شود به همین دلیل نیاز است اقدامات حفاظت و مرمتی بر روی این آثار صورت می‌گیرد.

مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان گفت:در صورت درخواست مالکان اشیای تاریخی، امکان انجام اقدامات مرمتی و حفاظتی برای این آثار در کارگاه‌های مرمتی زیر نظر اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی فراهم است.

ادامه مطلب

اجتماعی

جشن انقلاب در کانون های پرورش فکری استان زنجان برگزار می شود

سرپرست کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان زنجان اجرای جشن انقلاب در کانون های پرورش فکری استان زنجان خبر داد.

منتشر شده

در

توسط

جشن انقلاب در کانون های پرورش فکری استان زنجان برگزار می شود

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان، سرپرست کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان زنجان و مسئول کمیته کودک و نوجوان چهل و سومین ستاد دهه مبارک در جمع خبرنگاران با تشریح برنامه های کانون در این دهه گفت: فضا سازی، معرفی شخصیت، معرفی وقایع و سرزمین، معرفی کتاب، حفظ سوره ی فجر، نشریه نگاری، قصه گویی، سرود، شعرخوانی، شعار نویسی و چالش بهترین شعار برای دهه ی فجر سال جاری بخشی از برنامه های این دهه است.

شیرین دارایی افزود: بازدید مجازی از جمازان و مرقد مطهر بنیانگزار جمهوری اسلامی، پخش کلیپ و نمایش و جشن و جنگ های متعدد در مراکز به صورت مشارکتی با سازمانهای دیگر در۱۷ مرکز فرهنگی هنری و ۱۳ کتابخانه سیار و پستی پیش بینی شده است.

وی اظهار داشت: اجرای نمایش عروسکی کتابخانه ای کتاب نمایش در مدارس شهری و روستایی مهد کودک ها و مدارس استثنایی توسط کتابرسانان سیار شهرستان اجرا خواهد شد.

این مسئول با اشاره به قصه گویی توسط مربیان کانون پرورش فکری استان با موضوع دهه فجر تصریح کرد: ضبط قصه های رادیویی در صورت موافقت و همکاری صدای زنجان و اجرای جشن انقلاب به صورت مشارکتی توسط مراکز شماره یک ، دو و سه زنجان برای این دهه پیش بینی شده است.

دارایی خاطرنشان کرد: غبار روبی مزار شهدا و تجلیل از خانواده معزز شهدا ی انقلاب (حداقل ۲ خانواده ی معظم)، برگزاری ویژه برنامه روز فناوری فضایی در مرکز علوم و نجوم و افتتاح انجمن نجوم و مسابقات لیگ فوتبال دستی در ۳ مرکز در صورت مساعد بودن شرایط حضور اعضا و برگزاری جلسات نقد کتاب در مراکز دارای مربی ادبی با عنوان فجرانه از دیگر برنامه های این ایام است.

شیرین دارایی افزود: ویژه برنامه روز فناوری فضایی در مرکز علوم و نجوم و افتتاح انجمن نجوم برای کودکان و نوجوانان در طول دهه فجر برگزاری می شود .

وی اظهار داشت: از کتاب سپیدار( در صورت صدور مجوز و انتشار کتاب) با حضور اعضای انجمن رونمایی و تجلیل از اعضای فعال انجمن و اعضای برگزیده مهرواره ها ( همراه با جشن ۱۶ مین سالگرد انجمن ادبی سپیدار) صورت می گیرید.

ادامه مطلب

برترین ها