اجتماعی

برگزاری همزمان ۲ رویداد ملی در زنجان برگ برنده‌ای برای توسعه استان است

معاون صنایع‌دستی کشور در دیدار با استاندار زنجان گفت: برگزاری همزمان ۲ رویداد ملی به میزبانی استان زنجان برگ برنده‌ای برای توسعه صنایع‌دستی و گردشگری این استان به شمار می‌رود.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،مریم جلالی در دیدار با استاندار زنجان، با اشاره به حمایت وزارتخانه از هنرمندان صنایع‌دستی، اظهار داشت: نگاه وزارتخانه به حوزه صنایع‌دستی و گردشگری نگاهی حمایتی است و در تلاش هستیم تا هنرمندان صنایع‌دستی را به زمینه ارزی متصل کنیم تا از صفر تاصد تولید و فروش صنایع‌دستی تکمیل شود و در این راستا بانوان نقش به سزایی را برعهده دارند و محوریت موضوع را تشکیل می‌دهند.

معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی کشور با بیان لزوم حمایت از شرکت شهرک‌های صنعتی در بخش بازارچه‌های صنایع‌‌دستی، افزود: شرکت شهرک‌های صنعتی نیز باید در قسمت بازارچه‌ها فعال شود و به نحوی مانند ورزشگاه که از وزارت تربیت بدنی استعلام می‌گیرد، افرادی که در بازارچه‌های شرکت شهرک‌های صنعتی نیز به مرحله بهره‌برداری می‌رسند، فعالیت داشته باشند.

جلالی، اظهار کرد: ما باید محدوده دید خود را از مرحله درون‌گرا بودن به برون‌گرایی ارتقا دهیم به طور مثال تمام استان‌ها در مجموعه تاریخی گنبد سلطانیه مستقر شوند و صنایع‌دستی خود را به نمایش و فروش بگذارند و این ایده باید در استان‌های دیگر نیز اجرا شود و به نوعی در هر استان یک «ایران کوچک» داشته باشیم و یک شبکه سازی اتفاق بیافتد.

این مسئول با اشاره به لزوم آموزش جوانان و نوجوانان در حوزه صنایع‌دستی، تصریح کرد: فعال‌سازی نوجوانان و جوانان در بخش آموزش بسیار مهم است یعنی نسل‌های پیشین باید دانش و تخصص خود را در زمینه کاری خود به نسل‌های جوان و امروز منتقل کنند تا مانع فراموشی این صنایع شوند، از سوی دیگر حوزه آموزش نیز باید به ارزش افزوده متصل شود و استان زنجان می‌تواند در این بخش سرآمد استان‌های دیگر باشد.

معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی کشور خاطرنشان کرد: برگزاری همزمان ۲ رویداد ملی به میزبانی استان زنجان برگ برنده‌ای برای توسعه صنایع‌دستی و گردشگری این استان به شمار می‌رود که باید از این فرصت به خوبی برای ارتقای استان در سطح کشور در حوزه گردشگری و صنایع‌دستی استفاده کرد.

ایجاد نشاط با استفاده از گردشگری‌ و صنایع‌دستی 

محسن افشارچی استاندار زنجان نیز در این دیدار، اظهار کرد: به حوزه گردشگری استان زنجان امیدوار هستیم،‌ اما در نشان دادن خودمان چندان موفق عمل نکرده‌ایم. باید در راستای شعار زنجان میزبان مهربان، خود را نشان دهیم و زنجان را به کشور معرفی کنیم.

استاندار زنجان افزود: زنجان ظرفیت خوبی در حوزه گردشگری دارد. از محل گردشگری و صنایع‌دستی می‌توانیم نشاط را فراهم کنید. گردشگری می‌تواند اقتصاد استان زنجان را متحول کند.

افشارچی با با بیان اینکه باید زیرساخت‌های گردشگری را در استان فراهم کنیم، بیان کرد: محور همه تلاش‌ها و اقدامات در راستای حرکت رو به جلو اقتصاد است.

مقام عالی دولت در استان زنجان با اشاره به اینکه باید در زمینه گردشگری به ایده‌های نو و فرم‌های تازه فکر کنیم، خاطرنشان کرد: کارهای خوبی در شهر در حال انجام است و عمده تمرکز این فعالیت‌ها در حوزه عمران شهری است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا