اقتصاد

برگزاری نمایشگاه توانمندی های برق و الکترونیک

مدیر کل صنعت ، معدن و تجارت استان زنجان با اشاره به برگزاری نمایشگاه توانمندی های برق و الکترونیک گفت: هر یک از شرکت های دانش بنیان و فناور که در حوزه الکترونیکی و مکانیکی فعالیت می کنند می توانند در راستای تولید قطعات مورد نیاز واحدهای تولیدی در این نمایشگاه حضور یابند.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،ناصر فغفوری با اشاره به لزوم حضور شرکت های دانش بنیان در نمایشگاه های تخصصی حوزه تولید اظهار داشت: با حضور شرکت های دانش بنیان و فناور در نمایشگاه های حوزه تولید می توان از پتانسیل ها و ظرفیت های این بخش در بخش تولید استان بیش از پیش بهره برد.

وی با اشاره به برگزاری نمایشگاه توانمندی های برق و الکترونیک عنوان کرد: هر یک از شرکت های دانش بنیان و فناور که در حوزه الکترونیکی و مکانیکی فعالیت می کنند می توانند در راستای تولید قطعات مورد نیاز واحدهای تولیدی در این نمایشگاه حضور یابند.

این مقام مسئول یادآور شد: واحدهای متقاضی می توانند از طریق اداره صمت جهت معرفی به پارس سوییچ به منظور حضور در نمایشگاه اقدام نمایند.

مدیر کل صمت استان در خصوص یکی از مشوق های صورت گرفته برای شرکت های دانش بنیان افزود: شرکت ها و موسسات دانش بنیان در مناقصات قراردادهای پژوهشی ، فناوری و تجاری سازی و عرضه کالاهای دانش بنیان ساخت داخل دستگاه های اجرایی حائز اولویت می باشند.

وی تصریح کرد: در این راستا دستگاه ها پس از دریافت تاییدیه صلاحیت شرکت ها و موسسات دانش بنیان ، امتیاز ارزیابی کیفی و فنی آن ها را با ضریب 2/1 (120 درصد )محاسبه می نماید و برای شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری و مناطق ویژه علم و فناوری و مناطق ویژه اقتصادی تا ضریب 5/1 (150 درصد) قابل افزایش است.

فغفوری عنوان کرد: شرکت ها و موسسات دانش بنیان برای ارائه و فروش محصولات و خدمات دانش بنیان خود در مناقصات دولتی مشمول تخفیف 50 درصدی در مبلغ سپرده شرکت در مناقصه می گردند.

در ادامه این جلسه مدیران شرکت های دانش بنیان و فناور استان بخشی از مسائل و موارد خود را از قبیل درخواست اختصاص زمین ، برگزاری دوره های آموزشی تخصصی و … مطرح و مورد بررسی قرار گرفت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا