اجتماعی

برگزاری نخستین دوره مسابقات ملی مهارت کارگران ایران ویژه شاغلین بنگاه‌های اقتصادی

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان زنجان گفت: نخستین دوره مسابقات ملی مهارت کارگران ایران ویژه شاغلین بنگاه‌های اقتصادی توسط سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان، محمدرضا انصاری در جمع خبرنگاران اظهار داشت:نخستین دوره مسابقات ملی مهارت کارگران ایران ویژه شاغلین بنگاه‌های اقتصادی توسط سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور برگزار می شود.

وی تصریح کرد: برگزاری مسابقات مهارت میان شاغلین کارخانجات و بنگاه های اقتصادی در زمینه های مختلف تخصصی و حرفه ای ضمن ایجاد نشاط در جامعه کارگری و تغییرات مثبت رفتاری، مزایای دیگری از جمله افزایش بهره‌وری و کارایی تحرک اجتماعی، پیشرفت شغلی،گسترش خلاقیت و نوآوری ،کسب و انتقال تجربه و آشنایی با استاندارد های جدید مهارت را دارد و موجب شناسایی و کشف استعدادهای برتر و نخبگان مهارتی نیز می شود.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان زنجان با بیان اینکه این رویدادها همچنین فرصت را برای معرفی بنگاه های اقتصادی متعهد به مهارت آموزی فراهم می کند و موجب توسعه برند و گسترش بازار در سطح ملی و بین المللی می گردد؛گفت: سازمان آموزش فنی و حرفه ای با باور به قدرت و توان مهارت کارگران در ایجاد تحول اقتصادی و ارتقای بهره‌وری، مسابقات ملی مهارت کارگران ایران را بر اساس استانداردهای بین‌المللی بصورت ساالانه برگزار می نماید و از مشارکت بنگاه‌های اقتصادی در برگزاری نخستین دوره مسابقات ملی مهارت کارگران استقبال می‌کند.

رشته های مسابقات:
1-گروه ماشین‌کاری صنعتی (تراشکاری یونیورسال، فرزکاری یونیورسال، تراشکار CNC و فرزکار CNC)
2-گروه جوشکاری ( جوشکار SMAW ، جوشکاری با گاز محافظ CO2 . و جوشکاری با گاز محافظ آرگون )
3-گروه مهندس (طراحی قطعات صنعتی به کمک نرم افزارSOLIDWORKS، طراحی قطعات صنعتی به کمک نرم افزاررCATIA وبرنامه نویسی PLC )
زمان برگزاری مسابقات: چهارشنبه لغایت جمعه 12 لغایت 14 بهمن ماه 1401
زمان و نحوه معرفی تیم ها: معرفی تیم و ثبت نام بصورت آنلاین از تاریخ 15/09/1401 لغایت 10/10/1401 و از طریق وبسایت www.worldskills.ir  انجام می شود.

هیچگونه محدودیتی برای معرفی تیم در 10 رشته مسابقات برای هر بنگاه اقتصادی وجود ندارد. تیم ها بصورت یکنفره می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا