فرهنگی

برگزاری مسابقه کتابخوانی «فصل فیروزه» در زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،به مناسبت بیست و نهمین دوره هفته کتاب، مسابقه کتابخوانی با محوریت کتاب «فصل فیروزه» داستانی عاشقانه با محوریت حضرت معصومه (س)، به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان زنجان برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان جهت شرکت در این مسابقه می‌توانند از ۱۰ آبان ماه تا ۳۰ آذرماه سال ۱۴۰۰ با مراجعه به سامانه مسابقات کتابخوانی Samakpl.ir، ضمن دسترسی به فایل Pdf این کتاب، در این مسابقه شرکت کنند. در پایان به برگزیدگان جوایز ارزنده ای اهدا خواهد شد.

گفتنی است، کتاب «فصل فیروزه» داستانی عاشقانه است که ماجرایش در بستری تاریخی می گذرد. سیندخت، دختری زرتشتی اهل یزد است که همراه با پدر تاجرش و کاروان تجاری او به نقاط مختلف قلمرو خلافت عباسی سفر می کند. در جریان این سیر و سیاحت ها است که او با کیارش آشنا می شود؛ پسری زرتشتی اهل نیشابور که فیروزه تراش بسیار ماهری است. زندگی سیندخت که درگیر عشقی آتشین شده با رفتن ناگهانی کیارش یکباره از این رو به آن رو می شود.

ماجرا وقتی پیچیده تر می شود که کاروان تجاری پدر سیندخت در میانه صحرای مرکزی ایران، گرفتار حمله راهزنان می شود و پدرش کشته می شود.

اینجاست که او با کاروانی که سمت مرو در حرکت است، همراه می شود و این همراهی به نقطه عطفی در داستان و زندگی او تبدیل می شود. این کاروان، کاروان حضرت معصومه (س) است که می خواهد به دیدار برادر نامدارش برود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا