با ما همراه باشید

اجتماعی

برگزاری مانور ساعت صفر زلزله در هلال احمر استان زنجان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: مانور زلزله ۶ ریشتری ساعت6:46 دقیقه در ارمغانخانه با حضور مدیریت بحران استانداری از سوی هلال احمر این استان برگزار شد.

منتشر شده

در

برگزاری مانور ساعت صفر زلزله در هلال احمر استان زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،سید قاسم موسوی در حاشیه مانور ساعت صفر اظهار داشت: شرح وظایف همه کارکنان هلال احمر در کد 2 (برنامه عملیاتی کارکنان) تعریف و مشخص شده است که با توجه به تاکید رئیس جمعیت هلال احمر کشور در خصوص تقویت این کد، خوشبختانه این مهم در استان زنجان پیشرفت قابل توجهی دارد.

وی یادآوری کرد: معاونت امداد و نجات هلال احمر استان تیم های یک، 2 و سه برای برنامه عملیاتی کارکنان تعریف و فرمانده و جانشینان آن مشخص و فعال بوده و می توانند طبق ساختار ics به لحاظ اداری، مالی، برنامه ریزی، پشتیبانی و عملیاتی آماده بکار هستند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: پس از اعلام گزارش زلزله فرضی با قدرت 6 ریشتر ساعت 6:46 صبح پنجشنبه 23 دی ماه در شهر ارمغانخانه به وقوع پیوست و بلافاصله اعضای مدیریت بحران هلال احمر استان بلافاصله در مرکز کنترل هماهنگی و عملیات هلال احمر حضور یافتند پس از این مرحله به نیروهای عملیاتی، تیم های واکنش سریع، امدادگران برای امدادرسانی فراخوان داده شد.

موسوی اظهار داشت: این مانور به منظور تمرین آمادگی امدادی سرعت عمل و افزایش توان اعضای مدیریت بحران هلال احمر استان، با سناریویی از پیش طراحی شده و بدون اطلاع قبلی از مکان و زمان آن برگزار شد.

وی ادامه داد: علاوه بر این نیز تعداد خودروهای امدادی، خودروهای انتقال تیم های عملیاتی و خودروهای حمل چادر بررسی و تبیین شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان، از تلاش ها و حمایت های مدیریت بحران استانداری زنجان در حوادث و بلایا قدردانی کرد.

هلال احمر نسبت به گذشته رشد قابل توجهی یافته است

مدیر کل مدیریت بحران استانداری زنجان نیز در ادامه این مانور افزود: هلال احمر نسبت به گذشته رشد قابل توجهی یافته چرا که مدیریت این مجموعه با برخوداری از تجربیات ارزنده، همفکری، هم اندیشی و تعامل در مجموعه استان موجب پیشرفت این مجموعه شده است.

صفی اله کرامتی اظهار داشت: متاسفانه کرونا فرصت های لازم را از دست همه گرفته و مکشلاتی ایجاد کرده است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه زنجان معین منطقه 21 تهران در حوادث و بلایاست ، هفته جاری در به همراه هلال احمر استان زنجان این منطقه بودیم.

مدیر کل مدیریت بحران استانداری زنجان گفت: برنامه های طراحی شده به لحاظ وجود پتانسیل و امکانات قوی مطلوب بود.

کرامتی تاکید کرد: باید همین اقدامات انجام شده در منطقه 21 تهران در سایر استان ها نیز لحاظ شود.

وی ادامه داد: چنانچه حادثه ای در زنجان اتفاق افتد، بافت فرسوده و حاشیه نشینی مشکلاتی را به مشکلات ناشی از بلایا اضافه خواهد کرد.

مدیر کل مدیریت بحران استانداری زنجان گفت: این موارد می طلبد تا سناریوهای متفاوتی برای مقابله با چنین موارد در مناطقه مختلف شهر زنجان تعریف شود.

کرامتی ادامه داد: گسل سلطانیه که از زاکر عبور می کند منطقه شرقی زنجان تحت تاثیر از حادثه قرار می گیرد که باید سناریوهای عملیاتی ساعت صفر طراحی و اجرا شود.

وی افزود: باید سناریویی تعریف کنیم که همه عوامل و دستگاه های مربوط یکی 2 شب در منطقه ای ساکن شوند تا تمرین های لازم برای مقابله با بحران و امدادرسانی انجام شود.

معاونت امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان زنجان نیز در ادامه این جلسه افزود: برنامه عملیاتی کد 2 کارکنان از چند سال گذشته در استان شروع و مانورهای تمرینی آن انجام، چارت سازمانی نوشته شده و چندین مرحله شرح وظایف معاونت ها آماده شده است.

غفور آقاجانلو افزود: سه تیم عملیاتی بر اساس ساختار ics در زمان بحران تعیین و وظایف نیز به طور جداگانه مشخص شده است.

در ادامه این مانور هر کدام از معاونت های هلال احمر گزارشی از روند آمادگی خود در حوادث و بلایا ارائه دادند.

از ابتدای سالجاری تاکنون 6 مانور دور میزی در شهرستان های خرم دره، خدابنده و طارم، ایجرود، ابهر، زنجان با سناریوهای سیل، زلزله و برف و کولاک برگزار شده است.

پیش از این نیز مانور ساعت صفر با سناریوی زلزله در سلطانیه با مشارکت همه شهرستان های استان برگزار شده بود که در 23 دی ماه سالجاری نیز مانور ساعت صفر، زلزله در ارمغانخانه با مشارکت هلال احمر مرکز استان و شهرستان زنجان به منظور تمرین آمادگی امدادی و سرعت عمل بالا در مواقع بحرانی برگزار شد.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

نیروی انسانی گران‌بهاترین سرمایه اداری است

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری زنجان با اشاره به ضرورت ارتقاء و بهره گیری از توان و تجربه نیروهای فعال و کیفی هر سازمان، اظهار داشت: نیروی انسانی بزرگ‌ترین و گران‌بهاترین دارایی یک سازمان است و مدیران هر مجموعه‌ای باید برای حفظ و ارتقاء این دارایی مهم برنامه داشته باشند.

منتشر شده

در

توسط

نیروی انسانی گران‌بهاترین سرمایه اداری است

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،مرتضی شهامی با اشاره به ماموریت اصلی و نقش پشتیبانی معاونت توسعه استانداری از سایر واحدها، اظهار داشت: این معاونت با پشتیبانی مالی، اداری، تجهیزاتی و آموزشی متناسب با ظرفیتهای کارکنان، نقش مهمی در ارتقاء کارایی و قابلیت های فردی و گروهی کارکنان برای ایفای نقش بهتر و توانمندسازی استانداری در حرکت به سمت اهداف ترسیم شده دارد.

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری زنجان، پایین بودن سطح حقوق دریافتی کارکنان استانداری و واحدهای تابعه را از مهمترین چالش های موجود برشمرد و گفت: با توجه به شرایط اقتصادی سخت حاکم بر کل کشور و مشکلات معیشتی مردم، مهمترین چالش موجود پایین بودن سطح حقوق دریافتی کارکنان استانداری و واحدهای تابعه است که بایستی با پیگیری مستمر و تلاش شبانه روزی، راهکارهای مؤثری را برای بهبود کیفیت زندگی همکاران پیدا کرد.

این مقام مسئول ادامه داد: توزیع نامناسب نیروی انسانی، کمبود فضای اداری و فرسودگی تجهیزات اداری از دیگر مشکلات موجود هست که باید فکری برای آنها کرد.

وی قدیمی بودن زیرساختها و عدم توسعه کمی و کیفی در سال‌های اخیر را یکی از مشکلات نرم افزاری استانداری و بسیاری از واحدهای اداری استان دانست و گفت: تهیه برنامه‌های جامع اداری و ایجاد نرم‌افزارهای جدید برای بهبود و تسریع در انجام فرایندها در کنار توجه به اصلاح فرایندهای ناکارآمد، مهم‌ترین برنامه معاونت برای توسعه دولت الکترونیک در داخل استانداری خواهد بود و در سطح استان نیز توسعه زیرساخت‌های دسترسی پرسرعت مردم به شبکه ملی اطلاعات و همچنین تکمیل زنجیره‌های خدمات الکترونیک بین دستگاهی و ارائه خدمات الکترونیکی به مردم با همکاری بخش خصوصی مورد توجه و اهتمام ویژه قرار خواهد گرفت.

شهامی با اشاره به اینکه علاوه بر ظرفیت نیروی انسانی متخصص استان که توان بالقوه خوبی برای ایفای نقش در توسعه استان دارند، استفاده از ابزار فناوری اطلاعات یکی از بزرگ‌ترین ظرفیت ها و توانمندی‌های خوب استان است، گفت: ما در ساختاری اداری کشور متأسفانه از پیشرفتهای بزرگ فناوری اطلاعات استفاده لازم را نمی‌کنیم و در این حوزه از قابلیتها و ظرفیتهای خودمان عقب‌مانده‌ایم، لذا استفاده بیشتر و مؤثرتر از ابزار فناوری اطلاعات در کارهای داخلی ادارات، خدمات بین دستگاهی و در نهایت ارائه خدمات دولتی به مردم، موجب افزایش شتاب توسعه استان خواهد شد.

معاون استاندار زنجان با تاکید بر ضرورت و اهمیت استفاده صحیح از منابع انسانی و تجربه و توان نیروهای کیفی و فعال هر مجموعه، با توجه به انگیزه و علاقمندی کارکنان، اظهار داشت: استفاده از نیروها در پست‌های غیرتخصصی آنها، انتصاب بر اساس توصیه و سفارش و یا مغایر با علاقه‌مندی شخصی افراد باعث شده تا برخی از همکاران امکان عرضه تمامی توانمندی‌هایشان را نداشته باشند، بنابراین بررسی دقیق و کامل تمامی درخواست‌های جابه‌جایی نیروی انسانی و توانمندی‌های همه همکاران در استانداری و فرمانداری‌ها و جابه‌جایی بهینه نیروها بر اساس نیاز همه واحدها و برای ارتقاء کیفیت خدمات کل مجموعه، جزو اولین برنامه‌های کاری این معاونت قرار گرفته و در سطح استان نیز تلاش خواهد شد با استفاده از ظرفیت شورای اداری و سایر کارگروه‌های مربوطه، برنامه‌های توسعه ای مشابهی طراحی و اجرا شود.

ادامه مطلب

اجتماعی

صدور 2هشدار نارنجی در زنجان

مدیرکل هواشناسی استان زنجان گفت: وضعیت جوی این استان قبل از ظهر امروز/۳۰ دی/ تا پایان همین روز در حالت هشدار نارنجی قرار می‌گیرد.

منتشر شده

در

توسط

صدور 2هشدار نارنجی توسط هواشناسی زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،محمدرضا رحمن‌نیا از صدور ۲ هشدار هواشناسی در استان زنجان خبر داد و اظهار داشت: هشدارهای زرد و نارنجی ۳۲ و ۳۳ به منظور انجام اقدامات ضروری به دلیل احتمال خسارت‌های گسترده در سطح استان صادر شد.

وی افزود: بر اساس هشدار شماره ۳۲، بارش برف و باران همراه با رگبار باران و برف در ارتفاعات و احتمال وقوع رعد و برق در مناطق کم‌ارتفاع به ویژه در شهرستان طارم پیش‌بینی شده است.

این مسئول ادامه داد: اثر این مخاطره در شهرستان‌های ابهر، ماهنشان، طارم، خدابنده، ایجرود، خرم‌دره، زنجان، و سلطانیه موجب لغزندگی معابر و اختلال در تردد است.

رحمن‌نیا با اشاره به هشدار شماره ۳۳ هواشناسی استان زنجان، تصریح کرد: این هشدار  به منظور اقدام ضروری و احتمال خسارت‌های گسترده و زیاد از قبل از ظهر امروز (۳۰ دی) تا پایان همین روز صادر شده است.

مدیرکل هواشناسی استان زنجان یادآور شد: وزش باد شدید تا شدید، وقوع کولاک در همه مناطق استان و احتمال سقوط بهمن از مخاطرات ایت هشدار بوده و احتمال انسداد مسیرهای کوهستانی شهری وروستایی، سقوط بهمن، کاهش دید، آسیب به تاسیسات شهری و روستایی بر اثر وزش باد شدید وجود دارد.

وی عنوان کرد: توصیه می‌شود هموطنان از ترددهای غیرضروری در جاده‌های استان پرهیز و در صورت ضرورت تجهیزات ایمنی زمستانی، پوشش گرم همراه داشته باشند و آمادگی برای برف‌روبی و بازگشایی معابر را داشته باشند.

این مسئول از هموطنان خواست از صعودهای کوهنوردی، توقف در زیر درختان خشکیده، تاسیسات مرتفع شهری و ساختمان‌های نیمه‌تمام خودداری کنند.

رحمن‌نیا تصریح کرد: در ۲۴ ساعت گذشته خیرآباد و سجاس با منفی ۲۳ درجه سردترین و چورزق هم با ۸ درجه بالای صفر گرم‌ترین بود.

ادامه مطلب

اجتماعی

امدادرسانی هلال احمر زنجان به سرنشینان 250خودروی گرفتار در برف

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: تیم های هلال احمر از شهرستان های طارم و زنجان در عملیاتی سخت و نفس گیر برای 250 خودروی گرفتار در برف و کولاک شدید امدادرسانی کردند.

منتشر شده

در

توسط

امدادرسانی هلال احمر زنجان به سرنشینان 250خودروی گرفتار در برف

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان، سید قاسم موسوی در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: با وقوع کولاک شدید در جاده زنجان – طارم نخستین تیم عملیاتی هلال احمر از شهرستان طارم در ساعت 14 ظهر روز گذشته جهت امدادرسانی به خودروهای گرفتار در این مسیر اعزام شدند.

وی تاکید کرد: با شدت گرفتن کولاک و گرفتار شدن شمار زیادی از خودروها در کولاک برف 2 تیم عملیاتی دیگر از هلال احمر طارم و 9 تیم نیز از شهرستان زنجان جهت امداد رسانی به جاده شریانی زنجان – طارم اعزام شدند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: این خودروها با 300 سرنشین در این شرایط جوی سخت گرفتار شده بودند که 12 تیم عملیاتی هلال احمر اقدام به بستن زنجیر چرخ، رهاسازی به خودروها کردند.

موسوی خاطرنشان کرد: برای این تعداد در راه ماندگان خرما، نان و بیسکویت توزیع شد.

وی اظهار داشت: تعدادی از امدادگران هلال احمر جهت اسکان اضطراری اقدام به انتقال سرنشینان با آمبولانس به قهوه خانه بادامستان می کردند و تیم های دیگری نیز اقدام به بستن زنجیر چرخ و رهاسازی خودروها می کردند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: تعدادی از امداگران نیز سرنشینان را به سه راهی طارم منتقل سپس از طریق مینی بوس های هلال احمر به حسینیه اعظم زنجان هدایت و اسکان اضطراری یافتند.

موسوی یادآوری کرد: تعدادی دیگری از سرنشین این خودروهای گرفتار را نیز در قهوه خانه گردنه بادامستان اسکان دادیم.

وی ادامه داد: عملیات امدادرسانی تیم های هلال احمر در این مسیر ارتباطی از ساعت 14 ظهر روز چهارشنبه/29 دی/ تا ساعت 2 بامداد امروز ادامه داشت که پس از 12 ساعت به پایان رسید.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: در این عملیات ها با هماهنگی های انجام شده سپاه انصارالمهدی(عج) استان نیز 12 دستگاه خودروی کمک دار برای انتقال درراه ماندگان به حسینیه اعظم به کمک هلال احمر آمدند.

موسوی ادامه داد: با هماهنگی مدیریت بحران استانداری زنجان نفربرهای تیپ 216 زرهی زنجان آماده باش شدند تا در صورت نیاز از ظرفیت آنها برای امدارسانی استفاده شود.

وی تاکید کرد: با توجه به اینکه فوریت های پزشکی در جاده زنجان – طارم پایگاه فعالی دارد این تیم ها نیز خدمات درمانی و مراقبت از زنان باردار، افراد سالخورده و کودکان را انجام دادند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: این عملیات های سخت و نفس گیر با همکاری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان، نیروی انتظامی و پلیس راه استان انجام شد.

گفتنی است عملیات امدادرسانی و انتقال سرنشینان گرفتار در برف و کولاک جاده شریانی زنجان – طارم با حضور و مدیریت مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان در این مسیر ارتباطی انجام شد.

 

ادامه مطلب

برترین ها