فناوری اطلاعات

برگزاری رویداد ملی فناورانه «تا ثریا» با هدف حمایت از طرح‌های دانش‌بنیان

مسئول بسیج علمی استان زنجان از برگزاری رویداد ملی فناورانه «تا ثریا» در روز 10 آذرماه در دانشگاه زنجان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،علی رضاخانی در مصاحبه مطبوعاتی با اشاره به برگزاری رویداد ملی فناورانه تا ثریا در زنجان، اظهار کرد: این رویداد فناورانه 10 آذرماه در دانشگاه زنجان برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد:این رویداد فناورانه با هدف حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و حل نیازهای و مسائل فناورانه دستگاه‌ها صنایع و بخش‌های مختلف استانی و ملی پیش‌بینی‌شده است.

مسئول بسیج علمی استان زنجان با بیان اینکه اقتصاد مسئله اصلی کشور است و اقتصاد مقاومتی با شاخصه‌هایی که دارد و سیاست‌هایی که در این عرصه اعمال شده است نقش محوری را ایفا می‌کند، افزود:کشور مسائل و نیازمندی‌های گوناگونی در حوزه‌های مختلف دارد و از طرفی توانمندی‌ها و شبکه نخبگانی حل مسائل قوی نیز در حوزه‌های مختلف در دانشگاه‌ها، شرکت‌های دانش‌بنیان، فناوران و پژوهشکده‌ها دارد.

رضاخانی با بیان اینکه رویداد ملی فناورانه تا ثریا با همکاری قرارگاه علم و فناوری بسیج استان، ستاد توسعه دانش‌بنیان استان، شرکت پیشگامان برآیند دانش، برنامه‌ریزی‌شده است، ابراز کرد: این رویداد در زنجان با دو رویکرد برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه این رویداد با هدف حمایت از طرح‌های دانش‌بنیان و مسئله محوری برگزار می‌شود، تصریح کرد: با برگزاری این رویدادها به دنبال تحقق اقتصاد دانش بنان هستیم.

مسئول بسیج علمی استان زنجان با اشاره به دو رویکرد این رویداد، تصریح کرد: رویکرد اول این رویداد ارائه طرح‌های فناورانه برتر استانی به سرمایه گذران است که با عنوان DEMO DAY از آن یاد می‌شود صبح روز پنج‌شنبه برگزار می‌شود.

رضاخانی با بیان اینکه در این رویداد بخشی از سرمایه‌گذاران استانی و ملی دعوت‌شده‌اند، عنوان کرد: طرح‌های ارسال‌شده به دبیرخانه، در شورای سرمایه‌گذاری ارزیابی اولیه شده‌اند و تا به امروز 29 طرح به دبیرخانه این رویداد ارسال‌شده است.

وی عنوان کزد: از بین طرح‌های ارسالی ۱۲ طرح منتخب در رویداد جهت ارائه منتخب شدند و طرح‌هایی که امکان ارائه در این رویداد را ندارند می‌توانند با سرمایه‌گذاران مذاکره کنند.

مسئول بسیج علمی استان زنجان ابراز داشت: فرایند احصا مسائل اولویت‌دار صنایع کوچک و متوسط استان شروع شده و این رویداد با عنوان ریورس پیچ (Reverse pitch) برگزار می‌شود که و تمرکز ما در رویداد «تا ثریا» بر روی نیازمندی‌های صنایع استان بوده که بخشی از این نیازها احصا شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا