اقتصاد

برگزاری آیین کلنگ زنی آموزشگاه 8 کلاسه و افتتاح چمن مصنوعی در شهرستان ابهر

آیین کلنگ زنی آموزشگاه 8 کلاسه (ابن سینا) و افتتاح چمن مصنوعی آموزشگاه های شهید رضا سلیمانی و معلم (طرح شهید حاج قاسم سلیمانی) صبح امروز با حضور حجت الاسلام و المسلمین مرادپور امام جمعه شهر ابهر، رفیعی معاون سیاسی امنیتی استانداری زنجان، ذوالقدر فرماندار شهرستان ابهر، اسماعیلی مدیر کل آموزش و پرورش استان، اسلامی مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان، مرادی مدیر آموزش و پرورش ابهر، احمدی تبار فرمانده سپاه ناحیه ابهر روسای سابق آموزش و پرورش ابهر نجفلی مسئول دفتر نماینده مردم شریف ابهر و جمعی از مسؤولان استانی و شهرستانی انجام شد.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،رفیعی معاون سیاسی امنیتی استانداری زنجان ضمن تبریک هفته دولت ایجاد فضاهای ورزشی مناسب در مدارس را عامل اصلی ایجاد نشاط و شادابی در بین دانش آموزان و افزایش جذابیت مدارس دانست و اظهار داشت: با توجه به نقش و جایگاه ورزش و فعالیت های ورزشی در سلامت جسمی و روحی دانش آموزان باید بر توسعه و تجهیز فضاهای ورزشی در مدارس استان توجه ویژه شود.

ذوالقدر فرماندار ابهر در این مراسم نیز با گرامی داشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر ضمن تقدیر و تشکر از همه دست اندرکاران دخیل در احداث زمین چمن مصنوعی  آموزشگاه های معلم و شهید رضا سلیمانی گفت: هدف از گسترش فضای ورزشی ایجاد زمینه نشاط و شادابی بیشتر جوانان و ترویج آشتی با ورزش در جامعه است.

فرماندار ابهر در ادامه عنوان کرد: منابع لازم جهت احداث آموزشگاه 8 کلاسه (ابن سینا سابق) از محل اعتبارات کمیته برنامه ریزی شهرستان تامین شده است و با پیش بینی های صورت گرفته احداث این آموزشگاه در مدت زمان دو سال به اتمام خواهد رسید.

علی اسماعیلی مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان نیز در این آیین گفت: با توجه به سیاست های عدالت محور دولت سیزدهم در اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و جای دهی مناسب امکانات ورزشی در مدارس جهت سهل الوصول بودن دسترسی این امکانات برای دانش آموزان، طرح شهید سلیمانی در کل کشور اجرا شده است و در استان زنجان نیز در قالب این طرح 14 زمین چمن مصنوعی، 10 سالن ورزشی و 10 زمین والیبال ساحلی سهمیه استان زنجان بود که با نظارت اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان اجرای این طرح ها از خرداد ماه در مناطق مختلف استان آغاز شده است و در حال انجام است و امروز شاهد افتتاح چمن مصنوعی آموزشگاه های معلم و شهید سلیمانی شهرستان ابهر و یکی از مدارس روستایی زنجان رود هستیم و امیدواریم در آینده ای نزدیک شاهد افتتاح سایر پروژه ها در سطح مدارس استان باشیم.

مدیر کل آموزش و پرورش استان زنجان ادامه داد: چمن مصنوعی آموزشگاه های معلم و شهید رضا سلیمانی در قالب طرح شهید سلیمانی با هدف بهینه‌سازی فضاهای ورزشی دانش‌آموزی، ایجاد نشاط، شادابی و بالا بردن سواد حرکتی دانش آموزان شهرستان اجرا شده است.

مدیر کل آموزش و پرورش استان زنجان عنوان کرد: این طرح در زمینی به مساحت 645 متر مربع با اعتباری بالغ بر 4/500/000/000 ریال و با مشارکت بخش دولتی و خیرین گرامی احداث شده است.

اسماعیلی در ادامه به طرح شهید خرازی در راستای شعار عدالت اجتماعی دولت اشاره کرد و عنوان کرد: طرح آزادسازی و مردمی سازی مجموعه‌های ورزش منتخب در سطح استان انجام شده است.

وی با اشاره به فواید ورزش در سلامت جسم و روح دانش آموزان و کاهش بسزای آسیب‌های اجتماعی گفت: برای پیشگیری از بیماری‌های غیر واگیر و کاهش آسیب‌های اجتماعی برای نسل آینده طرح شهید خرازی  ایده بسیار مناسبی بوده است و رابطه  و حس رقابت ورزشی خوبی که بین پدر و مادر با فرزندان ایجاد می شود سبب سلامت روح و روان خانواده ها خواهد شد.

وی افزود: فضای ورزشی در روزهای پنج شنبه در اختیار دانش آموزان دختران و مادران آنها و روزهای جمعه در اختیار پسران و پدران آنها به صورت صد در صد رایگان قرار می‌گیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا