اجتماعی

برپایی موکب های دانش آموزی پیاده روی جاماندگان اربعین

معاونت پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان از برپایی موکب‌هایی در مسیر پیاده‌روی جاماندگان اربعین خبر داد و گفت: در مسیر پیاده‌روی روز اربعین موکب‌هایی با مشارکت دانش‌آموزان و تشکل‌های چهارگانه دانش آموزی برپا می‌شود تا به جاماندگان اربعین خدمات فرهنگی ارائه شود.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،حسین میرزایی، معاون پرورشی و تربیتی اداره کل آموزش و پرورش با اشاره به فرارسیدن  ایام اربعین حسینی اظهار داشت: اربعین حسینی بنا به فرموده مقام معظم رهبری رسانه پرقدرت عاشوراست که با تدبیر الهی در این روز خاندان پیامبر و نهضت حسینی برای همیشه جاودانه شد.

وی با بیان این نکته که انتقال فرهنگ ایثار،شهادت و جهاد و مقاومت به نسل حاضر پیام مجاهدت حضرت زینب سلام الله علیها و مجاهدت امام سجاد علیه السلام می باشد لزوم تبیین فرهنگ  ایثار و شهادت را برای انتقال به نسلهای آینده را تاکید نمود.

میرزایی ضمن تشکر از حضور تشکلهای دانش آموزی و کانونهای فرهنگی و تربیتی استان در اجرای مطلوب برنامه های غنی سازی اوقات فراغت و با اشاره به  دستور جلسه مبتنی بربرنامه های آموزش و پرورش در خصوص  پیاده روی روز اربعین حسینی گفت: مجموعه آموزش و پرورش استان در راستای تربیت اعتقادی دانش آموزان بنا دارد در روز اربعین حسینی حضور فعال دانش آموزان و مربیان را به نمایش بگذارد.

وی ضمن اشاره به برپایی موکب در مسیر پیاده روی جاماندگان اربعین در مسیر مزار شهدای گمنام بر برنامه ریزی و اجرای برنامه های فرهنگی برای دانش آموزان وبا محوریت تشکلهای دانش آموزی و کانونهای تربیتی تاکید نمود.

وی ادامه داد: در این راستا در روز اربعین حسینی ۳موکب با همکاری کانون‌های فرهنگی و تشکل‌های چهارگانه دانش آموزی بر پا می‌شود.

 وی همچنین با اشاره به رویکرد تحولی و رویداد محور بودن برنامه های کانونهای فرهنگی و تربیتی استان بر اجرای برنامه های مناسبتی در خصوص اربعین در سطح سایر کانونها تاکید کرد.

حسین  احمدی، رئیس اداره فرهنگی و هنری اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان به محل برپایی این موکب ها اشاره کرد و گفت: یکی از موکب ها در شهرستان ابهر و شهر هیدج برپا خواهد شد.

احمدی ادامه داد: با همکاری چهار تشکل سازمان دانش آموزی، بسیج دانش آموزی، تشکل انجمن های اسلامی و هلال احمر و همچنین کانون های فرهنگی سهروردی و معراج زنجان، در مسیر پیاده روی جاماندگان اربعین که به سمت مزار شهدای گمنام خواهد بود، دو موکب برای مردم عزیز خدمت رسانی می کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا