با ما همراه باشید

اجتماعی

برنامه‌ریزی در حوزه‌ی سلامت باید در عین واقع‌بینی، آرمان‌گرایانه باشد

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور گفت: باید با یک برنامه ریزی راهبردی جامع و مبتنی بر نظرات نخبگان و کارشناسان، یک برنامه‌ی عملیاتی تدوین شود که اهداف و چشم‌انداز آن، هم آرمان‌گرایانه و هم واقع‌بینانه باشد.

منتشر شده

در

برنامه‌ریزی در حوزه‌ی سلامت باید در عین واقع‌بینی، آرمان‌گرایانه باشد

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،دکتر عباس شیراوژن در آئین تکریم و معارفه‌ی رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان اظهار داشت: این برنامه عملیاتی باید به دور از هرگونه رویا‌پردازی و خیال‌بافی بوده و سیاست های کلی سلامت، نقشه‌ی جامع علمی کشور و سند دانشگاه اسلامی مبنای آن قرار گیرد.

وی با تاکید بر اینکه به تعبیر مقام معظم رهبری، بیماران نباید رنجی جز رنج بیماری داشته باشند، تصریح کرد: باید در مسیری حرکت کنیم که همه‌ی اقشار مردم، دانشگاه و بیمارستان و شبکه بهداشت را ملجأ و ماوا و پناهگاه خود بدانند و دانشجویان و اساتید بدون کمترین دغدغه و نگرانی به دنبال کسب علم و دانش و تجربه و فرهنگ و بصیرت و اخلاق و معنویت و پژوهش‌های کاربردی و تولید سودمند باشند.

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: در حوزه‌ی فرهنگی، همه‌ی عناصر دانشگاهی از جمله مدیران، اساتید و کارکنان حتماً باید به این موضوع توجه داشته باشند که مجموعه‌ی رفتارها، گفتارها، پوشش و تعاملاتی که با دانشجویان برقرار می کنند، در شکل گیری فرهنگ دانشگاه و دانشجو تاثیرگذار است.

وی تصریح کرد: اگر فرهنگ دانشگاه بر مبنای کرامت، تکریم و دلسوزی نهادینه شود، دانشجو نیز فرا می‌گیرد که با بیمار و مراجعه کننده‌ی خود، دلسوزانه برخورد کند. همچنین اگر دانشجو، عطش دانش‌پژوهی و یافتن جدیدترین راهکارهای حل مسائل علمی را در استاد خود ببیند، او نیز ثروت را بر دانش ترجیح نمی‌دهد و لحظه‌های با ارزش عمر خود را در خیالبافی و رویاپردازی، تلف نمیکند و اگر اشتیاق به پیشرفت را در مسئولان دانشگاه ببیند، سفر به ناکجاآبادها را بر حضور و خدمت در این سرزمین دانش و تمدن ترجیح نمی‌دهد.

دکتر شیراوژن نقش بیمارستان‌ها و سایر مراکز بهداشتی و درمانی در ترویج فضایل اخلاقی و معنوی در بین کارکنان، دانشجویان و اساتید را مهم توصیف کرد و افزود: این مراکز میتوانند عطر ایمان و معنویت را در میان مردم ، بیماران و همراهان بپراکَنَند و از نشاط و امیدی که از این ایمان و معنویت ایجاد می شود، پلی برای اثر بخشی بیشتر و بهتر در درمان بیماران بسازند.

وی مسئله‌ی رشد جمعیت و فرزندآوری را یکی از دغدغه‌های همه‌ی دوستداران ایران و تمدن ایرانی عنوان کرد و گفت: اگر در خصوص این مسئله، به موقع اقدام نکنیم، یک معضل جدی تمدنی و تاریخ تمدنی برای ملت ما رخ خواهد داد که وقت پیشگیری و علاج آن، در زمان وقوع بحران سالمندی جمعیت نیست و شبکه‌های بهداشت و معاونت‌های فرهنگی دانشگاه‌ها، نقش مهمی در این مسیر ایفا می‌کنند.

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت ضمن تشکر از زحمات دکتر پرویز قزلباش، رئیس سابق دانشگاه علوم پزشکی زنجان در دوره مسولیتی خود و مدیریت بحران کرونا در استان، اظهار کرد: توجه به بخش سلامت و درمان، به ویژه تقویت شبکه‌های بهداشت، عزم ملی همه دستگاه‌ها را می‌طلبد و در این برش استانی، از همه‌ی دستگاههای اجرایی استان انتظار می‌رود رئیس جدید دانشگاه علوم پزشکی زنجان و کل مجموعه‌ی دانشگاه را به صورت ویژه‌تری نسبت به قبل،کمک کنند تا بتوانیم در میان مدت و بلند مدت، از رنج ها و آلام مردم استان بکاهیم و شاهد شکوفایی استعدادها و ظرفیتها باشیم.    

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

فراخوان مسابقه آزاد مهارت ملیله سازی

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان از برگزاری فراخوان مسابقه آزاد مهارت ملیله سازی به میزبانی استان زنجان خبر داد؛

منتشر شده

در

توسط

فراخوان مسابقه آزاد مهارت ملیله سازی

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،محمد رضا انصاری اظهار داشت: با عنایت به جایگاه و اهمیت مسابقات آزاد مهارت و تاکیدات ریاست محترم سازمان مبنی بر ارج نهادن هرچه بیشتر به این مسابقات، با در نظر گرفتن ارزش والای مهارت و آموزش‌های مهارتی در میان جامعه در شناسایی استعدادهای برتر و معرفی ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های استان در بخش صنعت می باشد.

وی با توجه به این‌که استان زنجان به عنوان شهر جهانی ملیله از سوی یونسکو معرفی گردیده و یکی از قطب‌های تولید ملیله در کشور شناخته می‌شود،تصریح کرد: اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان با هماهنگی دفتر مسابقات ملی و بین المللی مهارت سازمان متبوع به منظور شناسایی نخبگان مهارتی و هدایت آن‌ها به سوی اشتغال و بازار تولید با همکاری اداره‌کل میراث فرهنگی و گردشگری، اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، استانداری زنجان، شورای اسلامی و شهرداری زنجان، اتاق تعاون، اتاق اصناف، اتاق بازرگانی، شرکت فرتاک و صدای و سیمای مرکز زنجان در نظر دارد اولین مسابقات مهارت آزاد در رشته ملیله سازی را در سطح کشوری با هدف شناسایی استاد کاران و نخبگان ملیله سازی برگزار نماید.

 ثبت نام مسابقات از تاریخ 1400/11/04 الی 1400/11/12 از طریق سایت اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان به آدرس www.zntvto.ir/olympiad خواهد بود.

نحوه برگزاری و شرح فنی مسابقات و لیست ابزار همراه در سایت اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان به آدرسwww.zntvto.ir   بارگزاری گردیده است

مسابقات ملیله سازی به صورت حضوری و آزمون عملی پروژه در روز پنج‌شنبه تاریخ 1400/11/28 در مدت زمان 8 ساعته برگزار خواهد شد.

 مراسم اختتامیه و تجلیل از نخبگان مهارتی رشته ملیله سازی روز جمعه تاریخ 400/11/29 با حضور مسؤولین محترم استانی و کشوری برگزار خواهد شد.

 به نفرات برتر در رتبه های اول تا سوم مرحله کشوری جوایز نفیسی اهداء خواهد شد.

لازم به ذکر است جهت کسب اطلاعات بیشتر با آقای علی ملکی مسئول امور مسابقات استان با شماره های 02433036325 و 09123423698 تماس حاصل فرمایند.

ادامه مطلب

اجتماعی

سامانه بارشی از فردا شب وارد زنجان می شود

کارشناس هواشناسی استان زنجان با بیان اینکه از فردا شب سامانه جدید بارشی با بارش‌های پراکنده در استان فعالیت خواهد کرد گفت: در حال حاضر آسمان صاف و وضعیت جوی استان پایدار است که گاهی با وزش باد همراه خواهد شد.

منتشر شده

در

توسط

سامانه بارشی از فردا شب وارد زنجان می شود

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،سلطانی اظهار داشت: روز پنج شنبه وزش باد نسبتا شدید را همراه با بارش پراکنده برف خواهیم داشت که در گردنه‌های استان احتمال کولاک برف نیز خواهد بود.

وی با اعلام اینکه این سامانه بارشی از روز جمعه استان را ترک می‌کند و شرایط پایدار می‌شود گفت: دمای هوا نیز طی دو روز آینده افزایش نسبی خواهد داشت و پیش بینی می‌شود این افزایش ۶ تا ۸ درجه باشد.

کارشناس هواشناسی استان با اشاره به اینکه هوا از روز جمعه مجددا سرد خواهد شد افزود: در شبانه روز گذشته زنجان با دمای ۱۲ درجه زیر صفر دومین مرکز سرد کشور و خیرآباد با دمای ۲۱ درجه زیر صفر دومین ایستگاه سرد کشور بود.

در همین مدت چورزق با دمای ۱۳ درجه بالای صفر گرمترین ایستگاه هواشناسی استان بوده است.
دمای فعلی زنجان هم ۱۱ درجه زیر صفر است که نسبت به دیروز یک درجه کاهش دارد.

ادامه مطلب

اجتماعی

15 هزار قرص نان رایگان در استان زنجان توزیع شد

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان گفت: توزیع رایگان 15 هزار قرص نان در سطح شهر و روستاهای صعب العبور استان انجام شد.

منتشر شده

در

توسط

15 هزار قرص نان رایگان در استان زنجان توزیع شد

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،ولی‌الله زمانی، اظهار داشت: با توجه به بارندگی برف در روزهای اخیر و یخبندان و نیز عدم امکان تردد در مسیرهای شهری و همچنین جاده‌های مواصلاتی شهر به روستا، این اداره کل در راستای رفاه حال هم استانی‌های عزیز و دسترسی سریع به نان توزیع رایگان 15 هزار قرص نان از طریق اصناف منتخب و روستاهای تابعه استان اقدام کرده است.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان تصریح کرد: با تمهیدات به عمل آمده و هماهنگی‌های صورت گرفته با اتحادیه نانوایان و اتحادیه خواربارفروشان این مقدار قرص نان در سطح شهر زنجان بین 14 واحد منتخب از قبیل خوار و بار فروش و فروشگاه‌های مواد غذایی و همچنین در روستای های صعب العبور توزیع شد.

وی در پایان وی تاکید کرد: هیچگونه مشکلی در تامین زنجیره غذایی نان در استان نبوده و این اداره کل نسبت به پیگیری اموارات محوله بصورت شبانه‌روزی در راستای ارائه خدمات به هم استانی‌های عزیز در حال انجام وظیفه است.

ادامه مطلب

برترین ها