اجتماعی

برخی دستگاه‌ها از اجرای قانون تبدیل وضعیت ایثارگران استنکاف می‌کنند

مدیرکل بازرسی، ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات و پاسخگویی بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور گفت: برخی دستگاه‌ها ناخواسته در اجرای قانون تبدیل وضعیت ایثارگران وارد استنکاف می شوند و البته بنیاد شهید پیگیر حل مساله در این دستگاه‌ها است.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان ،سعید حقیقی در جمع خبرنگاران زنجانی با بیان اینکه موضوع استنکاف برخی دستگاه‌ها در اجرای قانون تبدیل وضعیت استخدامی ایثارگران، به مجلس هم کشیده شده است، اظهار کرد: نامه‌نگاری‌ها و مکاتباتی با دستگاه‌های اجرایی صورت گرفت و برخی دستگاه‌ها و سازمان‌ها در این خصوص پای کار آمدند.

وی ادامه داد: در صورت ادامه استنکاف دستگاه‌ها در خصوص اجرای این قانون، مراتب امر به مراجع ذیصلاح اطلاع‌رسانی و اسامی دستگاه‌ها به مجلس و سایر نهادها اعلام خواهد شد.

مدیرکل بازرسی ارزیابی عملکرد رسیدگی و پاسخگویی به شکایات بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه بیشترین مورد شکایات و درخواست‌های جامعه هدف این نهاد مربوط به حوزه‌های درمان، مسکن، اشتغال و آموزش است، گفت: در بنیاد شهید به شکل هوشمند مسیرهایی برای انعکاس درخواست‌ها و شکایات مخاطبان تعبیه شده است و این موضوع به شکل حضوری نیز انجام می‌شود.

حقیقی با بیان اینکه جامعه هدف ما بسیار ویژه و عزیز هستند، افزود: به طور مسلم ایثارگران و خانواده‌های شهدا و جانبازان و آزادگان مطالبات به حقی دارند و تلاش ما خدمت‌رسانی هر چه مطلوب به این عزیران است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برگزاری گردهمایی بازرسین منطقه شمال و شمال غرب بنیاد شهید و امور ایثارگران به میزبانی استان زنجان، اظهار کرد:  هدف ما از گردهمایی منطقه ای بازرسی و ارزیابی عملکرد رسیدگی و پاسخگویی به شکایات، انسجام بین استان‌ها و ستاد مرکز، هم افزایی و ارائه تجارب تخصصی به موضوع نظارت، بررسی آسيب‌های موجود در جامعه هدف بنیاد شهید و مساله‌شناسی در اجرای ماموریت‌های محوله و بررسی ساز و کارهای پیشنهادی در راستای حل معضلات است.

مدیرکل بازرسی ارزیابی عملکرد رسیدگی و پاسخگویی به شکایات بنیاد شهید و امور ایثارگران اضافه کرد: از هشت استان یک استان به عنوان دبیر استان مشخص شد و مقرر شد یک همایش سراسری با حضور مشاور رییس جمهور در بنیاد برگزار شود.

وی خاطرنشان کرد: بزرگترین دستاورد این همایش الفت و دوستی کاری بین همکاران و تمرکز بر نظارت و بازرسی و ایجاد ارتباط و تعامل بین ستاد و استان‌ها است.

حقیقی خاطرنشان کرد: بیشترین دغدغه ما حضور در کنار مدیران اجرایی و رصد مواردی است که از چشم مدیران پنهان می‌ماند، در هر دستگاهی امکان بروز تخلف است، رسیدگی به شکایات از دیگر وظایف ما است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا