با ما همراه باشید

اجتماعی

برخورد قانونی با هیئت های مذهبی که پروتکل های بهداشتی را رعایت نکردند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان با بیان اینکه بسیاری از عزاداران حسینی و هیئت های مذهبی، پروتکل های بهداشتی را رعایت کردند، گفت: در این میان هیئت هایی هم بودند که به مصوبات ستاد ملی کرونا ، توصیه های بهداشتی و پروتکل‌های اعلامی، اصلا پایبند نبودند و آنرا زیرپا گذاشتند که برخوردهای قانونی با آنان صورت گرفته و تحت پیگیری جدی حقوقی و قضایی هستند.

منتشر شده

در

برخورد قانونی با هیئت های مذهبی که پروتکل های بهداشتی را رعایت نکردند

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،دکتر پرویز قزلباش با اشاره به عدم رعایت پروتکل‌ها طی روزهای گذشته اظهار کرد: در حال حاضر روند ابتلا به بیماری کرونا همچنان افزایشی است و در روزهای آتی نیز در خطر طغیان مضاعف این بیماری قرار داریم.

وی در نشست خبری خود که ظهر امروز یک شنبه ۳۱ مرداد به صورت مجازی برگزار شد، تصریح کرد: علیرغم این که ما و کلیه‌ی دست اندرکاران، تلاش می‌کنیم تا جلوی روند افزایشی ابتلا به کرونا را بگیریم ولی بر اساس گزارش‌هایی که از عدم رعایت پروتکل ها طی روزهای گذشته داشتیم، پیش بینی می شود این روند افزایشی طی دو هفته‌ی آینده، سرعت بیشتری به خود بگیرد.

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان میزان رعایت پروتکل ها در استان زنجان را حدود ۵۲ درصد اعلام کرد و افزود: تا زمانی که این میزان به بالای ۹۰ درصد ارتقا نیابد، نمی توان از گسترش بیماری کرونا جلوگیری کرد.

 قزلباش با بیان اینکه بسیاری از عزاداران حسینی و هیئت های مذهبی، پروتکل های بهداشتی را رعایت کردند، گفت: در این میان هیئت هایی هم بودند که به مصوبات ستاد ملی کرونا ، توصیه های بهداشتی و پروتکل‌های اعلامی، اصلا پایبند نبودند و آنرا زیرپا گذاشتند که برخوردهای قانونی با آنان صورت گرفته و تحت پیگیری جدی حقوقی و قضایی هستند.

وی با اشاره به پایین بودن رعایت پروتکل‌ها در کل کشور، اظهار کرد: این پروتکل‌شکنی‌ها سلامت مردم را به شدت تحت تاثیر قرار می‌دهد و با ادامه‌ی این روند، در روزها و هفته‌های آتی باید شاهد افزایش آمار ابتلا به کرونا هم در بخش بستری و هم در بخش سرپایی باشیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان به انتشار آماری در فضای مجازی در خصوص مقایسهی فوتی‌های ناشی از کرونا در چند ماهه اول سال ۱۴۰۰ نسبت به مدت مشابه سال ۹۸ اشاره کرد و گفت: از آنجایی که  بیماری کرونا از اواخر بهمن و اوایل اسفند ۹۸ در کشور گزارش شده است چنین مقایسه‌ای کاملا بی معنی بنظر می‌رسد.

وی با بیان اینکه ثبت احوال، دستگاه مسول اعلام علل مرگ و میر نیست و فقط آمار کلی در خصوص تعداد فوت شدگان در بازه‌های زمانی مشخص را ارائه می‌دهد، اظهار کرد: علل مرگ و میر، در کمیته‌های تخصصی وزارت بهداشت مورد بررسی قرار می‌گیرد و بر اساس آن، به هیچ‌وجه زنجان جزو استان‌های با موارد فوت بالا نیست.

 قزلباش با اشاره به انتشار مقاله‌ای در سایت معتبر علمی BNC در خصوص مرگ و میرهای بیمارستانی کوید ۱۹ در ایران، اظهار کرد: طبق این تحقیق که بسیار ساختارمند و بر اساس متاآنالیز، صورت گرفته است، زنجان و آذربایجان غربی، دو استان دارای پایین‌ترین میزان مرگ و میر بیمارستانی کوید۱۹ می‌باشد.

وی با تاکید بر رعایت اخلاق حرفه‌ای و ضوابط علمی در هنگام ارائه‌ی آمار، تصریح کرد: انتشار آمار نادرست، هم در حق کسانی‌ که برای سلامت مردم تلاش می‌کنند و هم در حق مردمی که به دلایل مختلف از جمله بیماری کرونا، تحت فشار قرار دارند، ظلم بزرگی است و نباید با آمار و گزارشات غیر دقیق، غیر علمی و غیر مستند، موجبات اضطراب و فشار بیشتر به جامعه را فراهم آورد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان با بیان اینکه در حال حاضر واکسیناسیون علیه کوید ۱۹ با سرعت و آهنگ مناسبی در استان انجام می‌شود، اظهار کرد:  هم‌اکنون واکسیناسیون گروه‌های سنی بالای ۴۵ سال در سطح استان در حال انجام است و تا کنون حدود ۵۰ در صد از جمعیت ۴۵ الی ۵۰ سال واکسینه شده‌اند.
دکتر قزلباش قسمت عمده‌ی ویروس در گردش در سطح کشور را ویروس دلتا عنوان کرد و افزود: در حال حاضر ویروس دلتا به حدی در کشور غالب شده است که کلیه‌ی بیماران کرونا، بعنوان آلوده به ویروس دلتا تحت درمان قرار می‌گیرند.

وی تعداد واکسن برکت وارد شده به استان از ابتدا تا کنون را ۵۱هزار دوز اعلام کرد و گفت: این واکسن‌ها در نواحی مختلف استان به گروه‌های هدف تزریق شده است

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

اجرای میدانی دو نمایش «آب در آتش» و «زخم به یادگار» به مناسبت هفته دفاع مقدس

رییس حوزه هنری استان زنجان از تولید و اجرای میدانی دو نمایش «آب در آتش» و «زخم به یادگار» با موضوع غواصان دریادل زنجانی به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس خبر داد.

منتشر شده

در

توسط

اجرای میدانی دو نمایش «آب در آتش» و «زخم به یادگار» به مناسبت هفته دفاع مقدس

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان، به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس تولیدات و برنامه‌های متنوع فرهنگی هنری از سی‌ام شهریور ماه لغایت هشتم مهر ماه 1400 توسط این نهاد فرهنگی برگزار خواهد شد.

امیر نعمتی با اشاره به اینکه شعار محوری چهل و یکمین سالگرد هفته دفاع مقدس «ما مقتدریم» است، اظهار داشت: حوزه هنری استان زنجان در راستای گرامیداشت هفته دفاع مقدس برنامه‌های فرهنگی هنری متعددی برنامه‌ریزی کرده است و تلاش بر آن است تا بتوانیم بهترین تولیدات آثار هنری و برنامه‌ها را برای بزرگداشت هشت سال ایثار و فداکاری شهدا و رزمندگان و جانبازان استان تهیه و تدارک ببنیم.

وی به برگزاری ویژه برنامه‌هایی در راستای گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و جانبازان و رزمندگان اشاره کرد و یادآور شد: رونمایی از کتاب «اندکی بنشین که باران بگذرد» به روایت شمسی فلاحتی، همسر شهید سید امیرحسین فلاحتی به قلم لیلا داورزنی و برگزاری شب خاطره‌گویی روستایی«اسارت در تنگه ابوغریب» در روستای یامچی با حضور شاعران آئینی، فعالان فرهنگی و راویان هشت سال دفاع مقدس، از ویژه برنامه‌هایی است که به جهت اهمیت دادن به احیای فرهنگ ایثار و شهادت در بین نسل جوان امروز برنامه‌ریزی شده است که جانبازان و رزمندگان و آزادگان این روستا به بازگویی خاطرات خود از دوران هشت سال دفاع مقدس خواهند پرداخت.

رییس حوزه هنری استان زنجان به تولید نهایی 5 عنوان مستند «مادران آفتاب»، «کودک و کرونا»، یک مورد فیلم مستند «بچه‌های کوچه بینش» و ساخت کلیپ نما آهنگ با موضوع واقعه بمباران مدارس کوچه بینش که برگرفته از شعر استاد ولی‌الله کلامی زنجانی است، اشاره کرد و اظهار داشت: تولید اثر نقاشی با مضمون رشادت‌ها و فداکاری‌های شهدا و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس به همراه المان‌ و نمادهای ملی و جهانی استان توسط حسن ترخوانه و تولید دو اثر پوستر بر اساس عناصر بومی استان توسط هنرمندان کارگاه تخصصی طراحی پوستر از دیگر برنامه‎های این ایام است که با توجه به رویکرد جدید حوزه هنری استان زنجان در خصوص تدوین سند تحول براساس مزیت‌ها و قابلیت‌های شاخص مبتنی بر زیست بوم استان بعنوان نقشه راه برنامه‌های عملیاتی برنامه‌ریزی شده است.

این مقام مسئول، تولید و اجرای میدانی دو نمایش «آب در آتش» و «زخم به یادگار» با موضوع غواصان دریادل زنجانی را از دیگر برنامه‌های تدارک دیده شده به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس عنوان کرد و با تأکید بر لزوم فضاسازی شهری با استفاده از نصب بنرهای موضوعی مرتبط بر اساس رویدادها و وقایع شاخص بومی استان در دوران هشت سال دفاع مقدس گفت: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده و در صورت همکاری و مشارکت نهادها و ارگان‌های فرهنگی هنری استان سعی بر این است تا برخی برنامه‌ها از قبیل اجرای نمایش و برپایی نمایشگاه خیابانی از آثار تجسمی هنرمندان استان با موضوع دفاع مقدس در مساجد و فضای پارکها و میادین سطح شهر برگزار گردد.

نعمتی با بیان اینکه طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته برخی از برنامه‌های حوزه هنری زنجان با تعامل و مشارکت دستگاه‌ها و ارگان‌های فرهنگی استان برگزار خواهد شد و تصریح کرد: برگزاری کارگاه نقد کتاب «راز زندگی بقا» زندگی‌نامه داستانی شهید بقاء ثمین‌تاب به قلم مسعود بابازاده از جمله برنامه‌های در نظر گرفته شده است که با همکاری و مشارکت کنگره 3535 شهید استان و سازمان بهزیستی برگزار خواهد شد.

وی برگزاری دومین پاتوق عکاسی با موضوع مروری بر آثار ناصر گیوه‌ای عکاس دفاع مقدس، برگزاری نمایشگاه مجازی در موضوعات اربعین و هفته دفاع مقدس، برگزاری کارگاه نقد فیلم و تولید کلیپ از خاطرات رزمندگان و انتشار در فضای مجازی و آغاز نگارش و ثبت و ضبط خاطرات حسن ترخوانه از هنرمندان پیشکسوت استان را از جمله برنامه‌های فرهنگی هنری حوزه هنری استان زنجان در این ایام نام برد.

نعمتی در پایان، در خصوص مدیریت اجرایی برنامه‌های این ایام گفت: با توجه به شرایط کنونی کشور و استان در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، تمام سعی این مجموعه بر این است که از تمام بسترهای موجود، از جمله فضای مجازی بهره‌وری لازم به عمل آید تا برنامه‌ها جهت استفاده بهینه در اختیار همشهریان انقلابی و ولایت‌مدار استان قرار گیرد و همچنین برنامه‌های حضوری نیز با رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی اصول فاصله گذاری اجتماعی با دقت اعمال خواهد شد.

ادامه مطلب

اجتماعی

توزیع ۳۷۰ بسته لوازم التحریر در بین دانش آموزان کم برخوردار بهزیستی

مدیر اداره بهزیستی شهرستان زنجان از توزیع ۳۷۰ بسته لوازم التحریربه ارزش بیش از ۱۰۰ میلیون تومان شامل هفت قلم لوازم التحریر و یک عدد کوله مدرسه به دانش آموزان تحت پوشش این اداره خبر داد وگفت : بهزیستی آماده دریافت کمکهای مردمی در جهت تامین لوازم التحریرو تبلت برای دانش آموزان نیازمند و کودکان کار است.

منتشر شده

در

توسط

توزیع ۳۷۰ بسته لوازم التحریر در بین دانش آموزان کم برخوردار بهزیستی

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،رزاق منافی اظهار داشت: در حال حاضر نزدیک به ۹۸۴ دانش آموز و  ۱۱۲  دانشجو تحت پوشش بهزیستی شهرستان زنجان هستند که شهریه کلیه دانشجویان در ترم بهار پرداخت شده است و ۳۵ دانش آموز بی سرپرست و بد سرپرست هم در مراکز بهزیستی نگهداری می شوند .

این مسئول با اشاره به اینکه کمکهای نقدی و غیر نقدی جمع آوری شده خیرین در سریع ترین زمان ممکن به دست نیازمندان می رسد، یادآور شد: با توجه به کاهش درآمد خانواده های کم برخوردار متاثر از کرونا و هزینه‌های بسیار بالای تهیه لوازم‌التحریر و تبلت جهت آموزش مجازی دانش آموزان، امسال اهتمام جدی تری برای تهیه لوازم تحصیلی صورت گرفته است.

منافی خاطرنشان کرد: خیرین نیکوکار می‌توانند کمک‌های نقدی خود را به شماره کارت ۵۰۲۹۰۸۱۰۱۹۱۵۶۴۵۰ و شماره حساب  ۲۱۰۰۹۱۴۳۴۵۲۵۰۱۱ نزد بانک توسعه تعاون حساب مشارکتهای مردمی بهزیستی شهرستان زنجان واریز کنند.

ادامه مطلب

اجتماعی

فراهم شدن امکان پرداخت صدقه با استفاده از کد QR در زنجان

با اقدامات انجام شده در راستای توسعه روش های نوین در دریافت کمک های مردمی و صدقات امکان پرداخت صدقه از طریق QR کد در استان زنجان فراهم شده است.

منتشر شده

در

توسط

فراهم شدن امکان پرداخت صدقه با استفاده از کد QR در زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،هدایت صفری با ارائه گزارشی از رویکردهای این نهاد در حوزه توسعه مشارکتهای مردمی، گفت: توسعه روش های نوین در جذب و جمع آوری کمک های مردمی از اولویت های اصلی کمیته امداد استان زنجان در حوزه مشارکتهای مردمی است.

وی اضافه کرد: بر همین اساس تلاش می کنیم با طراحی و اجرای روش های نوین و متنوع الکترونیکی زمینه افزایش مشارکت غیر حضوری خیران را در برنامه های اجرایی این نهاد فراهم کنیم.

صفری با اشاره به اینکه الکترونیکی کردن دریافت صدقات از برنامه های راهبردی و مهم کمیته امداد است، افزود: در حال حاضر بیش از 130 هزار مشترک طرح صدقات کمیته امداد در استان زنجان وجود دارد و به منظور سهولت در پرداخت و استفاده از روش‌های نوین برای تمامی این مشترکان کد QR منحصر به فرد تهیه و ارسال می‌شود.

وی با اشاره به اینکه با اقدامات انجام شده در راستای توسعه روش های نوین در دریافت کمک های مردمی و صدقات امکان پرداخت صدقه از طریق QR کد در استان زنجان فراهم شده است، ادامه داد: کاهش هزینه‌های جمع آوری، اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی سریع به مشترکان، حذف قبوض کاغذی و ارائه رسید الکترونیکی از مزایای اجرای این طرح بوده و خیران زنجانی می توانند با استفاده از QR اختصاصی خود و با استفاده از گوشی همراه به‌آسانی اقدام به پرداخت صدقه نمایند.

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها