با ما همراه باشید

اجتماعی

برخورد قانونی با هیئت های مذهبی که پروتکل های بهداشتی را رعایت نکردند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان با بیان اینکه بسیاری از عزاداران حسینی و هیئت های مذهبی، پروتکل های بهداشتی را رعایت کردند، گفت: در این میان هیئت هایی هم بودند که به مصوبات ستاد ملی کرونا ، توصیه های بهداشتی و پروتکل‌های اعلامی، اصلا پایبند نبودند و آنرا زیرپا گذاشتند که برخوردهای قانونی با آنان صورت گرفته و تحت پیگیری جدی حقوقی و قضایی هستند.

منتشر شده

در

برخورد قانونی با هیئت های مذهبی که پروتکل های بهداشتی را رعایت نکردند

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،دکتر پرویز قزلباش با اشاره به عدم رعایت پروتکل‌ها طی روزهای گذشته اظهار کرد: در حال حاضر روند ابتلا به بیماری کرونا همچنان افزایشی است و در روزهای آتی نیز در خطر طغیان مضاعف این بیماری قرار داریم.

وی در نشست خبری خود که ظهر امروز یک شنبه ۳۱ مرداد به صورت مجازی برگزار شد، تصریح کرد: علیرغم این که ما و کلیه‌ی دست اندرکاران، تلاش می‌کنیم تا جلوی روند افزایشی ابتلا به کرونا را بگیریم ولی بر اساس گزارش‌هایی که از عدم رعایت پروتکل ها طی روزهای گذشته داشتیم، پیش بینی می شود این روند افزایشی طی دو هفته‌ی آینده، سرعت بیشتری به خود بگیرد.

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان میزان رعایت پروتکل ها در استان زنجان را حدود ۵۲ درصد اعلام کرد و افزود: تا زمانی که این میزان به بالای ۹۰ درصد ارتقا نیابد، نمی توان از گسترش بیماری کرونا جلوگیری کرد.

 قزلباش با بیان اینکه بسیاری از عزاداران حسینی و هیئت های مذهبی، پروتکل های بهداشتی را رعایت کردند، گفت: در این میان هیئت هایی هم بودند که به مصوبات ستاد ملی کرونا ، توصیه های بهداشتی و پروتکل‌های اعلامی، اصلا پایبند نبودند و آنرا زیرپا گذاشتند که برخوردهای قانونی با آنان صورت گرفته و تحت پیگیری جدی حقوقی و قضایی هستند.

وی با اشاره به پایین بودن رعایت پروتکل‌ها در کل کشور، اظهار کرد: این پروتکل‌شکنی‌ها سلامت مردم را به شدت تحت تاثیر قرار می‌دهد و با ادامه‌ی این روند، در روزها و هفته‌های آتی باید شاهد افزایش آمار ابتلا به کرونا هم در بخش بستری و هم در بخش سرپایی باشیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان به انتشار آماری در فضای مجازی در خصوص مقایسهی فوتی‌های ناشی از کرونا در چند ماهه اول سال ۱۴۰۰ نسبت به مدت مشابه سال ۹۸ اشاره کرد و گفت: از آنجایی که  بیماری کرونا از اواخر بهمن و اوایل اسفند ۹۸ در کشور گزارش شده است چنین مقایسه‌ای کاملا بی معنی بنظر می‌رسد.

وی با بیان اینکه ثبت احوال، دستگاه مسول اعلام علل مرگ و میر نیست و فقط آمار کلی در خصوص تعداد فوت شدگان در بازه‌های زمانی مشخص را ارائه می‌دهد، اظهار کرد: علل مرگ و میر، در کمیته‌های تخصصی وزارت بهداشت مورد بررسی قرار می‌گیرد و بر اساس آن، به هیچ‌وجه زنجان جزو استان‌های با موارد فوت بالا نیست.

 قزلباش با اشاره به انتشار مقاله‌ای در سایت معتبر علمی BNC در خصوص مرگ و میرهای بیمارستانی کوید ۱۹ در ایران، اظهار کرد: طبق این تحقیق که بسیار ساختارمند و بر اساس متاآنالیز، صورت گرفته است، زنجان و آذربایجان غربی، دو استان دارای پایین‌ترین میزان مرگ و میر بیمارستانی کوید۱۹ می‌باشد.

وی با تاکید بر رعایت اخلاق حرفه‌ای و ضوابط علمی در هنگام ارائه‌ی آمار، تصریح کرد: انتشار آمار نادرست، هم در حق کسانی‌ که برای سلامت مردم تلاش می‌کنند و هم در حق مردمی که به دلایل مختلف از جمله بیماری کرونا، تحت فشار قرار دارند، ظلم بزرگی است و نباید با آمار و گزارشات غیر دقیق، غیر علمی و غیر مستند، موجبات اضطراب و فشار بیشتر به جامعه را فراهم آورد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان با بیان اینکه در حال حاضر واکسیناسیون علیه کوید ۱۹ با سرعت و آهنگ مناسبی در استان انجام می‌شود، اظهار کرد:  هم‌اکنون واکسیناسیون گروه‌های سنی بالای ۴۵ سال در سطح استان در حال انجام است و تا کنون حدود ۵۰ در صد از جمعیت ۴۵ الی ۵۰ سال واکسینه شده‌اند.
دکتر قزلباش قسمت عمده‌ی ویروس در گردش در سطح کشور را ویروس دلتا عنوان کرد و افزود: در حال حاضر ویروس دلتا به حدی در کشور غالب شده است که کلیه‌ی بیماران کرونا، بعنوان آلوده به ویروس دلتا تحت درمان قرار می‌گیرند.

وی تعداد واکسن برکت وارد شده به استان از ابتدا تا کنون را ۵۱هزار دوز اعلام کرد و گفت: این واکسن‌ها در نواحی مختلف استان به گروه‌های هدف تزریق شده است

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

مسئولان آموزشی باید به دنبال عدالت‌محوری و انقلابی‌گری باشند

رئیس مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش‌وپرورش با بیان اینکه مسئولان آموزشی باید در کنار همه نیروها بوده و به دنبال عدالت‌محوری و انقلابی‌گری باشند، تصریح کرد: پاکدستی و فسادستیزی نیز باید در سرلوحه کار قرار گیرد.

منتشر شده

در

توسط

مسئولان آموزشی باید به دنبال عدالت‌محوری و انقلابی‌گری باشند

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،مهدی فیاضی در آیین تودیع و معارفه مدیرکل آموزش‌وپرورش استان زنجان، اظهار کرد: یکی از موارد مورد توجه در مدیریت آموزش‌وپرورش، نگاه جامع به بیانیه گام دوم انقلاب است؛ چراکه چشم‌انداز آینده فرزندان‌مان در آن ترسیم شده است.

وی با بیان اینکه فرهنگیان قشری هستند که آینده‌سازان را تربیت می‌کنند، تصریح کرد: فرهنگیان باید مرجع الگوگیری در جامعه باشند؛ چراکه این قشر در تعامل مستقیم با کودکان و نوجوانان ما هستند و می‌توانند در شکل‌گیری شخصیتی آن‌ها نقش تاثیرگذاری داشته باشند.

این مسئول در ادامه به ضرورت تقویت شورای آموزش‌وپرورش در استان اشاره کرد و یادآور شد: جلب مشارکت نخبگان در راستای پیشبرد اهداف در آموزش‌وپرورش حائز اهمیت است و انتظار داریم در استان از این ظرفیت استفاده شود؛ در کنار آن ایجاد حلقه مدیریتی جدید و بهره‌مندی از توان فرهنگیان جوان در سمت‌های مختلف نیز کارگشا بوده و از انتظارات وزارتخانه به‌شمار می‌آید.

فیاضی همچنین با بیان اینکه مسئولان آموزشی باید در کنار همه نیروها بوده و به دنبال عدالت‌محوری و انقلابی‌گری باشند، تصریح کرد: پاکدستی و فسادستیزی نیز باید در سرلوحه کار قرار گیرد.

رئیس مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش‌وپرورش به اهمیت ساماندهی هدایت تحصیلی برای رشته‌های متوازن اشاره و خاطرنشان کرد: این موضوع حائز اهمیت است باید به رشته‌های فنی‌وحرفه‌ای توجه کنیم، بزرگ‌ترین مشکل ازدواج دیرهنگام، کارآفرین نبودن فرزندان ما است.

ادامه مطلب

اجتماعی

آغاز مرمت دو هزار سکه تاریخی دوره ایلخانی و تیموری در زنجان

مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان گفت:دو هزار سکه تاریخی دوره ایلخانی و تیموری در آزمایشگاه موزه ذوالفقاری این استان برای ثبت در سامانه جام در حال مرمت است.

منتشر شده

در

توسط

آغاز مرمت دو هزار سکه تاریخی دوره ایلخانی و تیموری در زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،امیر ارجمند اظهار داشت: دو هزار سکه تاریخی دوره ایلخانی و تیموری حاصل کاوش­های پیشین در پایگاه میراث جهانی گنبد سلطانیه در حال مرمت، پاک‌سازی و تثبیت برای ثبت در سامانه جام است.

مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان اضافه کرد: این اموال فرهنگی و تاریخی طی ۶ ماه کار پژوهشی و علمی و با تشخیص لایه‌های مختلف خوردگی، برداشت لایه‌های اضافی، زدودن محصولات خوردگی و مستند نگاری در آزمایشگاه تخصصی موزه ذوالفقاری توسط متخصصین در حال مرمت است.

وی با بیان اینکه یکی از اولویت‌های اداره‌کل میراث‌فرهنگی استان زنجان است، افزود:عملیات انجام‌شده بر روی این سکه‌ها شامل پاک‌سازی سطحی، رفع گرد و غبار، پاک‌سازی شیمیایی، مکانیکی و تثبیت است.

ارجمند بیان کرد: فلزات از آن دسته آثاری هستند که وقتی از خاک خارج شوند تحت تأثیر شرایط محیطی جدید، روند خوردگی مجدد در آنها آغاز گذشته و در صورتی‌ که اقدامات مرمتی و حفاظتی انجام نگردد ممکن است دچار آسیب‌دیدگی جدید شود به همین دلیل نیاز است اقدامات حفاظت و مرمتی بر روی این آثار صورت می‌گیرد.

مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان گفت:در صورت درخواست مالکان اشیای تاریخی، امکان انجام اقدامات مرمتی و حفاظتی برای این آثار در کارگاه‌های مرمتی زیر نظر اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی فراهم است.

ادامه مطلب

اجتماعی

جشن انقلاب در کانون های پرورش فکری استان زنجان برگزار می شود

سرپرست کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان زنجان اجرای جشن انقلاب در کانون های پرورش فکری استان زنجان خبر داد.

منتشر شده

در

توسط

جشن انقلاب در کانون های پرورش فکری استان زنجان برگزار می شود

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان، سرپرست کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان زنجان و مسئول کمیته کودک و نوجوان چهل و سومین ستاد دهه مبارک در جمع خبرنگاران با تشریح برنامه های کانون در این دهه گفت: فضا سازی، معرفی شخصیت، معرفی وقایع و سرزمین، معرفی کتاب، حفظ سوره ی فجر، نشریه نگاری، قصه گویی، سرود، شعرخوانی، شعار نویسی و چالش بهترین شعار برای دهه ی فجر سال جاری بخشی از برنامه های این دهه است.

شیرین دارایی افزود: بازدید مجازی از جمازان و مرقد مطهر بنیانگزار جمهوری اسلامی، پخش کلیپ و نمایش و جشن و جنگ های متعدد در مراکز به صورت مشارکتی با سازمانهای دیگر در۱۷ مرکز فرهنگی هنری و ۱۳ کتابخانه سیار و پستی پیش بینی شده است.

وی اظهار داشت: اجرای نمایش عروسکی کتابخانه ای کتاب نمایش در مدارس شهری و روستایی مهد کودک ها و مدارس استثنایی توسط کتابرسانان سیار شهرستان اجرا خواهد شد.

این مسئول با اشاره به قصه گویی توسط مربیان کانون پرورش فکری استان با موضوع دهه فجر تصریح کرد: ضبط قصه های رادیویی در صورت موافقت و همکاری صدای زنجان و اجرای جشن انقلاب به صورت مشارکتی توسط مراکز شماره یک ، دو و سه زنجان برای این دهه پیش بینی شده است.

دارایی خاطرنشان کرد: غبار روبی مزار شهدا و تجلیل از خانواده معزز شهدا ی انقلاب (حداقل ۲ خانواده ی معظم)، برگزاری ویژه برنامه روز فناوری فضایی در مرکز علوم و نجوم و افتتاح انجمن نجوم و مسابقات لیگ فوتبال دستی در ۳ مرکز در صورت مساعد بودن شرایط حضور اعضا و برگزاری جلسات نقد کتاب در مراکز دارای مربی ادبی با عنوان فجرانه از دیگر برنامه های این ایام است.

شیرین دارایی افزود: ویژه برنامه روز فناوری فضایی در مرکز علوم و نجوم و افتتاح انجمن نجوم برای کودکان و نوجوانان در طول دهه فجر برگزاری می شود .

وی اظهار داشت: از کتاب سپیدار( در صورت صدور مجوز و انتشار کتاب) با حضور اعضای انجمن رونمایی و تجلیل از اعضای فعال انجمن و اعضای برگزیده مهرواره ها ( همراه با جشن ۱۶ مین سالگرد انجمن ادبی سپیدار) صورت می گیرید.

ادامه مطلب

برترین ها