با ما همراه باشید

اجتماعی

برخورد با هنجار شکنان و مخلان نظم و امنیت مردم در چهار شنبه آخر سال

رئیس کل دادگستری استان زنجان گفت:با هنجار شکنان و مخلان نظم و امنیت مردم در چهار شنبه آخر سال با قاطعیت برخورد می شود.

منتشر شده

در

برخورد با هنجار شکنان و مخلان نظم و امنیت مردم در چهار شنبه آخر سال

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،حجت الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی در جلسه مشترک شورای پیشگیری از وقوع جرم و شورای حفظ حقوق بیت المال در امور اراضی ملی و صیانت از حقوق عامه استان گفت :سال جاری رو به پایان است بنابراین ارزیابی اعضاء شورای پیشگیری از وقوع جرم و حفظ حقوق بیت المال در طول سال از اقدامات، نقاط ضعف و قوت در حوزه خدمتی و برنامه ریزی برای سال 1400 مورد توجه و اهتمام قرار بگیرد.

وی با بیان اینکه در آستانه چهارشنبه آخر سال قرار داریم و بنا به اعلام ستاد ملی مبارزه با کرونای استان و تأکیدات هیچ تجمعی در سطح استان در اماکن نخواهیم داشت گفت : کسانی که بخواهند چهار شنبه آخر سال بر خلاف توصیه ها و مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا با انجام تجمعات برای شهروندان مزاحمت و ناامنی ایجاد کنند نیروی انتظامی نسبت به دستگیری هنجار شکنان و تحویل مقامات قضائی اقدام کنند و خودروهایی که در این راستا توقیف شوند تا پایان تعطیلات به پارکینگ منتقل خواهند شد بنابر این از همه دستگاهها انتظار همراهی و همکاری در این زمینه داریم .

ضرورت نظارت واقدامات پیشگیرانه دستگاههای متولی در حوزه امور اراضی ملی در تعطیلات نوروز

رئیس شورای حفظ حقوق بیت المال در امور اراضی ملی استان اظهار داشت : با توجه به اینکه تعطیلات نوروز را در پیش داریم تمامی دستگاههای متولی در حوزه حفظ حقوق بیت المال در امور اراضی ملی بایستی نظارتها و اقدامات پیشگیرانه در حوزه های تعرض به اراضی ملی و منابع طبیعی ، حفر چاههای غیر مجاز و برداشتهای غیر مجاز منابع آبی زیر زمینی ،تعرض به حریم و بستر رودخانه ها و تغییر کاربری در اراضی ملی توسط افراد سود جو و فرصت طلب بعمل آورند که برای این امر انعقاد تفاهم نامه بین یگانهای مستقر در سازمانهای متولی برای نظارت و بازرسی مستمر و منظم در ایام نوروز انجام شود .

عدم اعطای مرخصی به سارقین سابقه دار در ایام نوروز / محکومین جرایم مالی غیر عمد تعطیلات نوروز به مرخصی میروند

رئیس کل دادگستری استان در ادامه خطاب به دادستان مرکز استان مبنی بر اعلام و دستور به همکاران قضائی و دادستانهای همه حوزه های قضائی به عدم اعطای مرخصی به سارقین سابقه دار در زندان وشناسایی سارقین سابقه دار که موجب بی نظمی ، اخلال در امنیت و نظم عمومی مردم می شوند راخواستار شد .

وی همچنین از اعطای مرخص به تعداد قابل توجهی از مددجویان جرایم مالی غیر عمد مشمول اعطای مرخصی در تعطیلات نوروز خبر داد و افزود : باید از ظرفیتهای قانونی و با توجه به شرایط کرونایی استفاده کرد ، چرا که این افراد خطری برای جامعه ندارند و می توانند در آغاز سال نو و تعطیلات کنار خانواده هایشان باشند .

رئیس شورای حفظ حقوق بیت المال در امور اراضی ملی با اشاره به اینکه اعضاء این شورا اگر نسبت به مصوبات و صحبتهای بیان شده در جلسات نظر و پاسخی دارند همان جلسه مطرح کنند اگر این کار را نکردند معنایش این است که مصوبات با تصمیم اکثریت و قاطع اعضا تصویب شده و هیچ عذر و بهانه ای در عدم انجام مصوبات از سوی اعضای شورا پذیرفتنی نیست .

وی تأکید کرد : موضوع کشیک ادارات برای انجام مأموریت محوله در حوزه مربوطه در ایام تعطیلات نوروز مورد اهتمام و دستور کار دستگاههای خدمات رسان قرار گیرد و تعطیلات برای این دستگاهها معنا ندارد .

الزام دستگاههای متولی برای تأمین کالاهای اساسی و مایحتاج مردم در پایان سال و تعطیلات نوروز

صادقی نیارکی در بخش دیگری از صحبتهای خود به تأمین کالا ها و مایحتاج اساسی مردم در پایان سال و تعطیلات عید اشاره و تأکید کرد : دستگاههای متولی نسبت به تأمین کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم اقدام و نظارت های لازم بر عرضه کالا و قیمت ها نمایند.

عالیترین مقام قضائی استان با توصیه به دستگاههای نظارتی مبنی بر اینکه نباید جرأت از مدیران شجاع گرفته شود خاطر نشان کرد :امروز ما نیازمند مدیران شجاع و جهادی هستیم ، اما تخلف از هیچ دستگاه و افرادپذیرفتنی نیست و اعمال نظارت نباید به تضعیف چنین مدیران بیانجامد .

صادقی نیارکی بر پرهیز از اختلاف بین دستگاهها و سازمانها تأکید کرد و گفت : در بروز این اختلافات مردم متضرر می شوند بنابراین رفع موانع و ایرادات در ارائه خدمات به مردم در سطح شهر بایستی مورد اهتمام و توجه مسئولان قرار گیرد

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

باید با ابزار راه شهیدان مسیر انقلاب اسلامی را ادامه دهیم

استاندار زنجان بر ضرورت الگوگیری از راه و سیره شهدا در جامعه اسلامی تاکید کرد و گفت: با ابزار راه شهیدان باید مسیر انقلاب اسلامی را ادامه دهیم.

منتشر شده

در

توسط

باید با ابزار راه شهیدان مسیر انقلاب اسلامی را ادامه دهیم

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان، محسن افشارجی در کنگره 3535 شهید استان زنجان با بیان اینکه شهدا عندربهم یرزقون هستند، پس قدردانی ما از این آسمانی‌های خیلی جای بحث ندارد، اظهار داشت: این کنگره می‌تواند نماد قدردانی از خانواده شهدا محسوب می‌شود، چرا که حقشان هم بود که از بودن عزیزانشان در کنارشان بهره ببرند ولی از این حق گذشتند که به اقتدار کشورشان کمک کنند.

وی تصریح کرد: برگزاری چنین کنگره‌هایی به عنوان نماد تشکر از خانواده‌های شهدا است که اگر چه حقشان بود در کنار عزیزان باشند اما از آنها گذشتند تا انقلاب حرکت جدیدی را در دنیای نوین امروز آغاز کند.

استاندار زنجان خاطر نشان کرد: برگزاری این کنگره در واقع تشکر از ایثارگران و جانبازان نظام اسلامی و مردم همیشه در صحنه‌ای است که برای پاسداشت انقلاب تا پای جان ایستاده‌اند.

افشارچی با بیان اینکه خداوند در قرآن برای شهدا صفاتی را بیان می‌کند، ادامه داد: یکی از این صفات معامله با خدا است که پاداش آن را بهشت تعیین کرده است. 

استاندار زنجان ادامه داد: شهدا الگویی برای سلوک فردی و اجتماعی و حکمرانی محسوب می‌شوند و همانگونه که در قرآن کریم آمده است شهدا با معامله با خداوند متعال جنت را به دست آوردند.

وی با بیان اینکه کسانی که شهید می‌شوند شهید زندگی می‌کنند و هر جا در مقابل خوف و حزن باخته‌ایم در برابر دشمن نیز ایستادگی کم بوده است، افزود: شهدا در برابر دشمنان نترسیده و خوف و حزن به خود راه ندادند تا پیروز شدند.

این مقام مسئول بر ضرورت الگوگیری از راه و سیره شهدا در جامعه اسلامی تاکید کرد و گفت: با ابزار راه شهیدان باید مسیر انقلاب اسلامی را ادامه دهیم.

ادامه مطلب

اجتماعی

بازگشت آرامش به جایگاه های عرضه سوخت

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه زنجان از بازگشت عرضه بنزین و نفتگاز به روال استفاده از کارت سوخت در جایگاه های استان خبر داد.

منتشر شده

در

توسط

بازگشت آرامش به جایگاه های عرضه سوخت

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،حمید حبیبی اظهار داشت: با تلاش شبانه روزی و جهادی کارکنان، سیستم عرضه سوخت در جایگاه ها احیا و به حالت عادی و با استفاده از کارت سوخت بازگشت.

وی افزود: هم استانی های عزیز می توانند بدون هیچگونه دغدغه و مشکلی از سهمیه ۱۵۰۰۰ریالی موجود در کارت سوخت شخصیشان استفاده کرده و بنزین یا نفتگاز دریافت کنند.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه زنجان تصریح کرد: از ۶۰ باب جایگاه عرضه کننده بنزین و نفتگاز موجود در استان، تعداد ۳۵ جایگاه سیستم سامانه هوشمند در آن ها بارگذاری شده و طبق جدول، سوخت عرضه می کنند.

ادامه مطلب

اجتماعی

فعالیت راهدارخانه‌های مناطق کوهستانی و گردنه‌های برف‌گیر استان زنجان از نیمه آبان ماه آغاز می شود

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان زنجان از آغاز فعالیت راهدارخانه‌های مناطق کوهستانی و گردنه‌های برف‌گیر استان زنجان از ۱۵ آبان ماه خبر داد.

منتشر شده

در

توسط

فعالیت راهدارخانه‌های مناطق کوهستانی و گردنه‌های برف‌گیر استان زنجان از نیمه آبان ماه آغاز می شود

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،جواد یوسفی  اظهار داشت: با توجه به آغاز فصل سرما و ضرورت حضور راهداران در جاده‌های استان زنجان، ۳۰ راهدارخانه در استان آماده خدمات‌رسانی می‌شوند.

وی با بیان اینکه فعالیت راهدار خانه‌های مناطق کوهستانی و گردنه‌های برف‌گیر استان زنجان از ۱۵ آبان ماه آغاز می‌شود، افزود: مابقی راهدارخانه‌ها از اول آذرماه فعال می‌شوند.

این مسئول خاطرنشان کرد: در حال حاضر راهداران استان زنجان در آمادگی کامل بوده و در صورت نیاز خدمات‌رسانی می‌کنند.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان زنجان ادامه داد: بیش از ۳۰ راهدارخانه با ۵۰۰ نفر نیرو و ۲۶۰ دستگاه انواع ماشین‌آلات راهداری در ایام زمستان به هم‌وطنان خدمات‌رسانی می‌کنند.

یوسفی عمر ناوگان راهداری استان زنجان رابین ۲۰ تا ۲۵ سال عنوان کرد و کرد و گفت: تعمیر و نگهداری این ماشین‌آلات نیازمند ۶ میلیارد تومان اعتبار است که تاکنون ۳ میلیارد آن تخصیص‌یافته است.

وی بیان کرد: هر چه اعتبار برای نوسازی ناوگان راهداری افزایش یابد خدمات بهتری ارائه می‌شود اما تلاش این ناوگان ارائه خدمات به بهترین شکل با همین اعتبارات است

ادامه مطلب

برترین ها