با ما همراه باشید

اجتماعی

برای رهایی از کرونا باید همدل باشیم

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت :هفته آینده با موج بیماران سرپایی کرونا، سخت‌ترین مدیریت بیماری کرونا را طی ۱۴ ماهه گذشته تجربه خواهیم کرد ولی با همدلی و وفاق، مدیریت خردمندانه و صلابت همه ارگان‌ها این نیز به درستی اداره خواهد شد

منتشر شده

در

برای رهایی از کرونا باید همدل باشیم

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،سعید نمکی در جلسه ستاد کرونای استان زنجان با بیان اینکه ما قسم خورده‌ایم که برای سلامت جامعه، کوشا باشیم ،اظهار داشت: ما وزارت بهداشتِ تمام مردم ایران بوده و اصولگرا، اصلاح‌طلب، معتدل، بدون حزب و زندانی برای ما فرقی ندارد و برای سلامتی هر شخصی در تلاش هستیم.

وی با اشاره به اینکه سال ۹۹ به لحاظ تاثیرات کرونا سال بسیار سختی را پشت سر گذاشتیم،تصریح کرد: شیوع کرونا نه تنها در نظام سلامت، بلکه در نظام های مختلف اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی و حتی در مناسبات اجتماعی و سیاسی جهان تاثیرگذار بود.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود :ایران تنها و درگیر در ظالمانه ترین تحریم ها توانست به لطف خداوند و با هدایت رهبری فرزانه و با وفاق و همدلی همه دستگاه‌ها دستاوردهایی در مقابله با این ویروس داشته باشد که در عرصه بین المللی نیز ممتاز بود.

نمکی با اشاره به اینکه در شرایط ناشی از فشارهای تحریم در دوره ها و برهه هایی از شیوع کرونا در کنترل و کاهش مرگ و میرها از مقتدرترین کشورهای جهان بودیم، خاطر نشان کرد: این مهم در سایه وفاق و همدلی شکل گرفت به طوریکه سه موج قبلی به خوبی مدیریت شد.

وی عنوان کرد:امروز نه تنها تولیدکننده داروی ضد ویروس هستیم بلکه آماده صادرات آن نیز هستیم که دستاوردهای مهمی هستند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه سربازان و فرماندهان مقتدری در عرصه بهداشت و درمان داریم که تجربه یک سال گذشته را فرا گرفته و با موج‌های مختلف بیماری مواجه شده‌اند،عنوان کرد:علی‌رغم قرار گرفتن بر موج چهارم کرونا و خستگی و تحت فشار بودن کادر بهداشت و درمان، خودمان را نباخته‌ایم.

نمکی به مواجه شدن با یک ویروس جهش یافته اشاره و خاطر نشان کرد: همدل بودن و پرهیز از سیاست‌زدگی راه‌کار موفقیت است کما اینکه برخی درصدد استفاده از این موضوع هستند، ولی ما درصدد جمع کردن آفت کرونا هستیم ولی آن‌ها بدانند که زدن نظام عایدی برایشان نخواهد داشت.

این مقام مسئول رعایت پروتکل‌ها و فاصله‌گذاری اجتماعی را تنها راهکار مقابله با ویروس کرونا خطاب کرد و گفت: باید متوجه بود که حتی اگر واکسن هم تزریق شود باید رعایت‌ها انجام شود.

وی تصریح کرد :داروی ضد ویروس که تولید می‌شود را تحت پوشش بیمه نیز برده‌ایم و با این روش باید برای بیماریابی کمک کرده و از سرریز شدن به بیمارستان‌ها جلوگیری کنیم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه اگر هفته آینده، مراجعات سرپایی استان را خوب مدیریت نکنید با کمبود تخت مواجه خواهید شد،خاطر نشان کرد: لذا در این دوره از بیماری، فیلتر درمان مراجعات سرپایی بسیار مهم است و در کنار آن انجام تست به میزان کافی و رهگیری افرادی که با مبتلایان در ارتباط بوده‌اند نیز بسیار مهم است.

نمکی به مراعات در برگزاری مراسم پیش رو اشاره کرد و گفت: شخصاً معتقدم که باید برای لیالی قدر با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و ضوابط خاصی، اجازه برگزاری دهیم.

وی با بیان اینکه اگر همه به ترکیه بروند و برگردند و دچار بیماری شوند، یکی از شبکه‌ها نمی‌گوید این سفر در بیماری موثر بوده است عنوان کرد: اما اگر اثبات شود که یک مومن در یک نماز جمعه یا نمازهای یومیه و یا حرم‌های بزرگواران رفته و با ویروس برگشته، تمام بوق‌های دنیا برای ما زده می‌شود.

این مقام مسئول تصریح کرد: از مؤمنان درخواست می‌کنم که بهانه دست بدخواهان ندهید، چرا که من خودم اعتقاد به این آئین دارم، ولی باید کمک کنیم که بهانه به دست دشمن برای بدنام کردن ندهیم.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اجتماعی

شناسایی کاغذ توالت فاقد علامت استاندارد از سطح بازار استان زنجان

روابط عمومی اداره کل استاندارد استان زنجان اعلام کرد: فرآورده کاغذ توالت با نام تجاری پینک واش فاقد علامت استاندارد و کد ده رقمی است.

منتشر شده

در

توسط

شناسایی کاغذ توالت فاقد علامت استاندارد از سطح بازار استان زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،در ادامه بازرسی های میدانی از واحدهای صنفی استان که توسط بازرسان استاندارد استان صورت می پذیرد، فرآورده کاغذ توالت با نام تجارتی پینک واش، شناسایی شد که فاقد علامت استاندارد و کد ده رقمی است.

روابط عمومی اداره کل استاندارد استان زنجان به اطلاع کلیه شهروندان محترم می رساند: كليه محصولات توليد داخل مشمول مقررات استاندارد اجباري، ملزم به درج كد ده رقمي در زير نشان استاندارد بوده و همشهریان محترم با ارسال اين كد به سامانه ۱۰۰۰۱۵۱۷ می توانند اطلاعات لازم در خصوص واحد توليدي، نام محصول، وضعيت پروانه كاربرد علامت استاندارد و تاريخ انقضاي محصول را کسب نمایند و در صورت مشاهده محصولات غیر استاندارد و فاقد کیفیت موارد را از طریق تلفن گویای 1517 سامانه پاسخگویی و رسیدگی به شکایات اداره کل استاندارد استان، اطلاع رسانی و پیگیری کنند.

ادامه مطلب

اجتماعی

منابع طبیعی باید در قالب ثروت عمومی حفظ شود

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان گفت:منابع طبیعی باید در قالب ثروت عمومی حفظ شود و برای نسل‌های بعدی هم بماند که با توجه به اهمیت موضوع حفظ، احیا، توسعه و بهره‌برداری اصولی از این منابع ارزشمند به عنوان اقدامی استراتژیک به جدیت دنبال می‌شود تا همه مردم از این منابع منتفع شوند.

منتشر شده

در

توسط

منابع طبیعی باید در قالب ثروت عمومی حفظ شود

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،خلیل آقاجانلو با بیان اینکه منابع‌ طبیعی جزو انفال محسوب می‌شود، اظهار داشت: با توجه به اهمیت موضوع و اینکه اداره انفال تشکیلاتی قوی می‌طلبد، به همین خاطر جلساتی در این خصوص در این اداره‌ کل برگزار می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه پرداختن به مسئله کشاورزی و منابع‌طبیعی امری اجتناب‌ناپذیر است، گفت: احادیث بسیاری در رابطه با چگونگی بهره‌برداری از منابع خدادادی نقل شده و رهنمودهای امام و رهبری نیز در این ارتباط روشنگر است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان گفت: هدف ما مشارکت دادن مردم در حفاظت و نگهداری از منابع طبیعی و ایجاد تولید ثروت برای مردم است و هر قانونی باید در جهت منفعت عمومی مردم است.

ادامه مطلب

اجتماعی

آزمون کتبی جذب و تربیت مدرس کانون زبان ایران در زنجان

همزمان با سراسر کشور آزمون جذب و تربیت مدرس حرفه‌ای زبان انگلیسی در کانون زبان ایران شعبه استان زنجان برگزار شد.

منتشر شده

در

توسط

آزمون کتبی جذب و تربیت مدرس کانون زبان ایران در زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،آزمون کتبی دوره جذب و تربیت مدرس حرفه‌ای زبان انگلیسی کانون زبان از ساعت ۱۰صبح روز جمعه ۲۳ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱همزمان با سراسر کشور در کانون زبان ایران شعبه زنجان برگزار شد.

گفتنی است؛ ۳۰ نفر در این آزمون کتبی به منظور جذب در سه سطح کودکان، نوجوانان و بزرگسالان شرکت کرده‌اند و پذیرفته شدگان در چهار مرحله بعدی شامل فعالیت‌های مکتوب ارزشیابانه دوره‌های آکادمیک-تربیتی، ارزشیابی مکتوب دروس کلاس محور، مصاحبه و ارائه درس عملی کانون محور (دمو) مورد ارزشیابی قرار می‌گیرند.

شرکت کنندگان در این آزمون می‌توانند از تاریخ چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت جهت مشاهده نتایج به آدرس www.register.ili.ir مراجعه کنند.

کانون زبان ایران در حال حاضر  سه شعبه در شهر زنجان و یک شعبه در شهرستان ابهر دارد که  به مخاطبان خود خدمات رسانی می‌کند.

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها