با ما همراه باشید

اقتصاد

برای بالا رفتن یک درصدی قیمت بیت کوین تنها ۹۳ میلیون دلار نیاز دارد

استراتژیست‌های بانک آمریکا تخمین‌زده‌اند ورود تنها ۹۳ میلیون دلار پول باعث می‌شود قیمت بیت کوین یک درصد بالا برود.

منتشر شده

در

برای بالا رفتن یک درصدی قیمت بیت کوین تنها ۹۳ میلیون دلار نیاز دارد

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،طبق مقاله‌ی تحقیقی بانک آمریکا، برای افزایش قیمت بیت کوین به اندازه‌ی یک درصد تنها ۹۳ میلیون دلار جریان نقدینگی ورودی مورد نیاز است.

طبق این مقاله که توسط استراتژیست بانک آمریکا، فرانسیسکو بلانک نوشته شده است، بیت کوین به‌شدت به تقاضای روزافزون دلار حساس است.

این تحلیل گفته است که جریان ورودی ۲ میلیارد دلاری قیمت طلا را فقط یک درصد افزایش می‌دهد درحالی‌که برای افزایش یک درصدی سند ۲۰ ساله‌ی خزانه ۲٫۲۵ میلیارد دلار نیاز است، در ادامه‌ی این مقاله نتیجه‌گیری شده است:

تخمین زده‌ایم که جریان ورودی خالص ۹۳ میلیون دلار باعث افزایش یک درصدی قیمت بیت کوین می‌شود.

چه چیزی باعث ایجاد فشار افزایشی روی قیمت بیت کوین در سال‌های اخیر و مخصوصا در ۲۰۲۰ شده است؟ جواب ساده: جریان ورودی اندک نقدینگی

با داشتن ارزش بازار تقریبی ۱٫۱ تریلیون دلاری بیت کوین که تقریبا ۱۰ درصد طلا است، این تحقیق اشاره می‌کند که با وجود اینکه نزدیک به ۱۲ سال است که بیت کوین وجود دارد اما نوسانی بودن آن به ازای جریان پول ورودی، دو برابر طلا است.

محققان بانک آمریکا می‌گویند که دلیل افزایش قیمت بیت کوین به ازای پولی کم ناشی از تجمیع سنگین بیت کوین توسط نهنگ‌ها است که باعث شده است موجودی این ارز دیجیتال در صرافی‌ها کم شود. آن‌ها عنوان کردند: « با نگاهی دقیق به داده‌ای روی بلاک‌چین متوجه می‌شویم که آدرس‌هایی که بیشترین مقادیر بیت کوین را دارند از زمان شروع پاندمی کرونا، در مجموع بیت کوین‌هایشان را نفروخته‌اند.

اظهارات بانک آمریکا با تحلیل‌های شرکت گلاس نود منطبق است و به این نکته اشاره دارد که ۷۸ درصد موجودی بیت کوین از دسامبر ۲۰۲۰ نقد نشده است و تنها ۲۰ درصد موجودی در گردش برای ترید در صرافی در دسترس است.

به دلیل آنکه نهادهای فعال روی شبکه‌ی بیت کوین به‌طور بی‌سابقه‌ای افزایشی شدید داشته است، تعداد روزافزونی از سرمایه‌گذاران برای موجودی در حال کم شدن بیت کوین رقابت می‌کنند و این امر موجب شده است که تقاضای شدید به آسانی قیمت بیت کوین را بالا ببرد.

گلاس نود در اوایل ماه میلادی جاری تخمین زده است که ۹۵ درصد بیت کوین‌هایی که در ۳ ماه اخیر ترید شده‌اند توسط نهنگ‌ها برای طولانی مدت ذخیره شده‌اند. هم‌بنیان‌گذاران این شرکت ژان و یان در توییتی نوشته‌اند:

با وجود نوسان اخیر، موجودی بیت کوین برای اولین‌بار به سرعت‌های حیرت‌آوری در حال کم شدن است.

ژان و یان (@Negentropic_)، ۲۶ اسفند ۱۳۹۹ (۱۶ مارس ۲۰۲۱)

با وجود آنکه گزارش بانک آمریکا از ایده‌ی بازار گاوی مطرح شده توسط گلاس‌نود حمایت می‌کند، در این گزارش بیت کوین به‌شدت سیاه گفته شده است و به نوسانی بودن، ایجاد آلودگی ناشی از استخراج و غیرعملی بودن امکان پرداخت توسط بیت کوین اشاره شده است.

این مقاله حاوی توصیه یا پیشنهاد اقتصادی نیست. خطر از‌ دست‌ دادن سرمایه در هر سرمایه‌گذاری وجود دارد و سرمایه‌گذار باید پس از مطالعه و تحقیق، خود تصمیم نهایی را اتخاذ کند و مسئولیت تبعات آن را بر‌ عهده بگیرد.

منبع :زومیت

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اقتصاد

کشت گندم در ۳۲۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی زنجان

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان گفت: در سال زراعی جاری ۳۲۰هزار هکتار از اراضی کشاورزی این استان زیر کشت گندم می‌رود.

منتشر شده

در

توسط

کشت گندم در ۳۲۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،جواد تاراسی اظهار داشت: از این میزان سطح زیر کشت ۱۸ هزار هکتار اراضی آبی و مابقی به صورت دیم است.  

وی اظهار داشت: بذر مورد نیاز کشت گندم در استان چه به صورت بذر گواهی شده و چه به صورت بذر خود مصرفی که اغلب کشاورزان از آن بهره مند هستند در استان تامین است و کمبودی در این خصوص نداریم.  
 
رییس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان با بیان اینکه کود مورد نیاز کشاورزان استان نیز به طور کامل تامین شده است، گفت: ارائه کود “ازته” مشروط به ارائه کود” پتاس”و ” فسفره” است چون این کودها اگر در کنار هم مصرف شوند، عملکرد بالا می رود.  
 
تاراسی میزان گندم تولید شده در استان در سال زراعی گذشته حدود ۲۰۰ هزار تن بود که به دلیل کاهش بارندگی و وقوع خشکسالی ، این میزان  کمتر از نیمی از گندم تولید شده در سال‌های گذشته بود.
 
وی به اجرای طرح جهش تولید در دیم‌زارهای استان زنجان اشاره کرد و اظهار داشت: زنجان جزو ۱۵ استان کشور است که قرار است در سال زراعی جاری این طرح در آنها عملیاتی شود.  
 
این مقام مسئول با بیان اینکه طرح جهش تولید در دیم‌زارها استان به منظور افزایش میزان تولید و تثبیت آن در واحد سطح، اجرا می‌شود، افزود: از امتیازات این طرح برای کشاورزان، ارائه تسهیلات قرض الحسنه جهت خرید ادوات کشاورزی، برخورداری از یارانه کود و بذر و همچنین بهره مندی از بیمه یارانه‌دار محصولات کشاورزی است.
 
گفتنی است استان زنجان ۱.۳ درصد مساحت کل کشور را دارد و این استان با داشتن ۸۴۵ هزار هکتار عرصه های مناسب کشاورزی، پنج درصد اراضی کشاورزی کشور را دارد.

ادامه مطلب

اقتصاد

تعطیل نمودن کارخانجات هیچ افتخاری برای ما ندارد

مدیر کل استاندارد استان زنجان گفت:تعطیل نمودن کارخانجات هیچ افتخاری برای ما ندارد.

منتشر شده

در

توسط

تعطیل نمودن کارخانجات هیچ افتخاری برای ما ندارد

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان، آئین تجلیل از واحدهای تولیدی نمونه استان، طی مراسمی با حضور حسین اشرفی، مدیر کل امور اقتصادی استانداری زنجان، داریوش اشکانی پور، مدیر کل استاندارد استان و جمعی از کارکنان اداره کل استاندارد استان، از واحد تولیدی خالص سازان تقدیر شد.

در این مراسم که به منظور رعایت کامل پروتکل های بهداشتی به صورت محدود در محل واحد تولیدی برگزار شد، حسین اشرفی، مدیر کل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری زنجان، با تبریک روز جهانی استاندارد به مدیر کل و پرسنل اداره کل استاندارد استان، از تلاشهای مدیرعامل و مجموعه واحد تولیدی خالص سازان به واسطه اهتمام چندین ساله خود در شرایط سخت تحریم بالاخص در بخش صادرات، تقدیر و تشکر کرد.

مدیر کل استاندارد استان زنجان، با اشاره به شاخص های کیفی برای انتخاب واحدهای نمونه اظهار داشت: هر شرکتی باید فرآیند و سیستم های کاری خود را طوری طراحی و ایجاد کند که بتواند خواسته ها و الزامات مشتری را برآورده کند که انتظار می رود واحد تولیدی خالص سازان با پشتکار و تلاشی که در میان پرسنل شرکت وجود دارد، گام های بلندتری جهت دریافت تندیس ملی بردارد.

اشکانی پور با بیان اینکه تعطیل نمودن کارخانجات هیچ افتخاری برای ما ندارد، خاطر نشان کرد: ما تمام تلاش خود را برای موفقیت واحدها به کار خواهیم بست و در کنار حمایت از تولید و کارآفرین، سلامت مردم را بعنوان خط قرمز خود قرار داده و به هیچ عنوان هم به آن نزدیک نمی شویم.

وی تاکید کرد: ما با همکارانمان عهد کرده‌ایم، کاری کنیم تا چرخ تولید در این استان به خوبی بچرخد.
یوسف مرادلو مدیر عامل شرکت صنایع خالص‌سازان روی زنجان نیز در این نشست گفت: در برهه‌ای که هم تحریم‌های خارجی گلوی ما را می‌فشرد، هم تحریم‌های داخلی، اداره کل استاندارد به داد ما رسید.

این مقام مسئول تصریح کرد: طبق آمار اداره کل گمرک استان،  ۷۵ درصد ارز حاصل از صادرات استان، متعلق به صنعت سرب و روی هست که اداره کل استاندارد مسئولانه به مسئله ورود نموده و مشکل صادرات را مرتفع کرد.

گفتنی است در پایان با اهداء تندیس واحد نمونه و لوح سپاس از خدمات شرکت خالص سازان روی به عنوان واحد تولیدی نمونه استانی تقدیر به عمل آمد.

ادامه مطلب

اقتصاد

اشتغال‌زایی ۱۱ هزار زنجانی با راه‌اندازی واحدهای جدید صنعتی

رئیس سازمان صمت استان زنجان، از اشتغال‌زایی بیش از ۱۱ هزار نفر به واسطه راه‌اندازی واحدهای جدید صنعتی در استان خبر داد.

منتشر شده

در

توسط

اشتغال‌زایی ۱۱ هزار زنجانی با راه‌اندازی واحدهای جدید صنعتی

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،ناصر فغفوری با بیان اینکه بخش صنعت همواره یکی از حوزه‌هایی است که سهم عمده‌ای در ایجاد اشتغال در استان داشته است، افزود: تجربه نشان داده است که به هر میزان که توانسته‌ایم در حوزه صنعت رونق ایجاد کنیم، به همان میزان نیز در زمینه ایجاد اشتغال در استان موفق ظاهر شده‌ایم.

وی با اشاره به اینکه اهتمام به فعال بودن واحدهای صنعتی در استان یکی از اولویت‌های مهم این سازمان به شمار می‌رود، اظهار کرد: در همین راستا طی نیمه اول امسال به تعداد ۴۹۹ فقره جواز تاسیس و طرح توسعه در استان صادر شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت زنجان با بیان اینکه میزان سرمایه‌گذاری که برای راه‌اندازی این تعداد واحد صنعتی جدید در استان پیش‌بینی شده، در حدود ۹۴ هزار و ۳۳۸ میلیارد ریال است، ادامه داد: فارغ از سرمایه‌گذاری پیش‌بینی شده برای راه‌اندازی این تعداد واحد صنعتی در استان، بالغ بر ۱۱ هزار و ۱۹۴ نفر نیز اشتغال‌زایی از قبل این واحدهای جدید پیش‌بینی شده است.

فغفوری خاطرنشان کرد: ۶۷ مورد از جواز صادر شده در استان برای واحدهای صنعتی، مربوط به گروه صنعتی ساخت مواد و محصولات شیمیایی بوده است.

وی عنوان کرد: همچنین به لحاظ رتبه‌بندی، محصولات کانی غیرفلزی، محصولات فلزی فابریکی، محصولات پلاستیکی و ماشین‌آلات و دستگاه‌های برقی به ترتیب بیشترین سهم را از جواز تاسیس و طرح‌های توسعه صادره استان در این مدت به خود اختصاص داده‌اند.

ادامه مطلب

برترین ها