با ما همراه باشید

اجتماعی

با اجرای طرح برق امید مشترکین خانگی کم مصرف در زنجان شامل پاداش شدند

بدنیال اجرای طرح ملی برق امید که با هدف تخفیف 100درصدی قبض برق مشترکان خانگی کم مصرف از آبان ماه سال گذشته آغاز شده است ، تعداد 73هزارو 722مشترک برق استان زنجان مشمول پاداش برق رایگان شدند.

منتشر شده

در

با اجرای طرح برق امید مشترکین خانگی کم مصرف در زنجان شامل پاداش شدند

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان، معاون فروش وخدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان برای نهادینه کردن فرهنگ مصرف بهینه انرژی برق ونیز تغییر نگرش مصرف کنندگان « بخش خانگی » به استفاده صحیح از منابع انرژی و حفظ محیط زیست با استفاده از ساز و کارهای تشویقی و بازدارنده ، طرح ملی برق امید با تصویب هیات وزیران از سال گذشته آغاز شد و استان زنجان همگام با سراسر کشور در اجرای دقیق این طرح گام های موثری برداشت.

عبدالله نثار با بیان اینکه در این طرح مشترکان به سه دسته مشترکان کم مصرف،خوش مصرف و پرمصرف تقسیم می شوند تصریح کرد: برای هر دسته متناسب با منطقه جغرافیائی، الگوی مصرف برق تعیین شده است و مشترکان برق به تناسب مشارکت در این طرح از مزایای تشویقی شامل تخفیف تا 100درصد تعرفه برق بهره مند شده اند.

وی مشارکت هم استانی های زنجانی را در مدت اجرایی شدن این طرح را خوب ارزیابی کرد و گفت: از مجموع 370هزار مشترک خانگی خوشبختانه بخش عمده ای در گروه های مشترکان کم مصرف و خوش مصرف قرار دارند و تنها 8 درصد از مشترکان در گروه پرمصرف ها هستند و البته مصرف انرژی برق این گروه بیش از دوبرابر سایر مشترکان است .

این مقام مسئول به نتایج عملیاتی شدن طرح برق امید در استان زنجان اشاره کرد و گفت: می توان به تخصیص پاداش 7میلیاردو766میلیون ریالی به 73هزارو722مشترک برق کم مصرف اشاره کرد که به نوبه خود تاثیر بسزایی در حذف هزینه انرژی برق از سبد خانوار این تعداد از مشترکان و همچنین صرفه جویی قابل توجه مصرف انرژی برق در بخش خانگی دارد.

معاون فروش وخدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان ضمن درخواست از همه مشترکان برق به رعایت الگوی صحیح مصرف انرژی برق ، مشارکت حداکثری مردم شهرستان ماهنشان با 21درصد مشارکت را در طرح برق امید ستودنی خواند و تصریح کرد: مردم عزیز با کاهش مصرف برق خود در فصل تابستان به 300کیلووات ساعت در ماه و در فصول دیگر به 200کیلووات ساعت ضمن بهره مندی از تخفیف 100درصدی درقبوض برق خود نقش بسزایی در حفظ منابع وذخایر ملی خواهند داشت.

گفتنی است شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان درحال حاضر با داشتن 14هزارو460کیلومتر شبکه های توزیع برق ، 10هزارو424دستگاه پست توزیع برق با ظرفیت 1591مگاولت آمپر به 472هزار مشترک برق در سرتاسر استان خدمت رسانی می کند و خوشبختانه ظرفیت های مولد استان موجب شده است تا از مجموع کل مصرف انرژی در استان 51درصد در بخش صنعتی ، 20 درصد در بخش کشاورزی مصرف شده و شاخص انرژی خوبیست که بیش از 70 در صد انرژی در بخش های مولد به بخش های تولید ، اشتغال و توسعه اقتصادی کمک می کند.

شایان ذکر است جهت مشاهده وضعیت قرارگیری هر مشترک در گروه بندی های طرح برق امید، مردم فهیم استان می توانند با نصب اپلیکیشن موبایلی “برق من” از طریق کافه بازار ،گوکل پلی ، وب سایت این شرکت به آدرس WWW.ZEDC.ir و همچنین سایت برق امید WWW.Bargh-Omid.ir ضمن دریافت خدمات غیرحضوری صنعت برق ، اطلاعات مفید و کاملی کسب نمایند.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اجتماعی

منابع طبیعی باید در قالب ثروت عمومی حفظ شود

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان گفت:منابع طبیعی باید در قالب ثروت عمومی حفظ شود و برای نسل‌های بعدی هم بماند که با توجه به اهمیت موضوع حفظ، احیا، توسعه و بهره‌برداری اصولی از این منابع ارزشمند به عنوان اقدامی استراتژیک به جدیت دنبال می‌شود تا همه مردم از این منابع منتفع شوند.

منتشر شده

در

توسط

منابع طبیعی باید در قالب ثروت عمومی حفظ شود

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،خلیل آقاجانلو با بیان اینکه منابع‌ طبیعی جزو انفال محسوب می‌شود، اظهار داشت: با توجه به اهمیت موضوع و اینکه اداره انفال تشکیلاتی قوی می‌طلبد، به همین خاطر جلساتی در این خصوص در این اداره‌ کل برگزار می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه پرداختن به مسئله کشاورزی و منابع‌طبیعی امری اجتناب‌ناپذیر است، گفت: احادیث بسیاری در رابطه با چگونگی بهره‌برداری از منابع خدادادی نقل شده و رهنمودهای امام و رهبری نیز در این ارتباط روشنگر است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان گفت: هدف ما مشارکت دادن مردم در حفاظت و نگهداری از منابع طبیعی و ایجاد تولید ثروت برای مردم است و هر قانونی باید در جهت منفعت عمومی مردم است.

ادامه مطلب

اجتماعی

آزمون کتبی جذب و تربیت مدرس کانون زبان ایران در زنجان

همزمان با سراسر کشور آزمون جذب و تربیت مدرس حرفه‌ای زبان انگلیسی در کانون زبان ایران شعبه استان زنجان برگزار شد.

منتشر شده

در

توسط

آزمون کتبی جذب و تربیت مدرس کانون زبان ایران در زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،آزمون کتبی دوره جذب و تربیت مدرس حرفه‌ای زبان انگلیسی کانون زبان از ساعت ۱۰صبح روز جمعه ۲۳ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱همزمان با سراسر کشور در کانون زبان ایران شعبه زنجان برگزار شد.

گفتنی است؛ ۳۰ نفر در این آزمون کتبی به منظور جذب در سه سطح کودکان، نوجوانان و بزرگسالان شرکت کرده‌اند و پذیرفته شدگان در چهار مرحله بعدی شامل فعالیت‌های مکتوب ارزشیابانه دوره‌های آکادمیک-تربیتی، ارزشیابی مکتوب دروس کلاس محور، مصاحبه و ارائه درس عملی کانون محور (دمو) مورد ارزشیابی قرار می‌گیرند.

شرکت کنندگان در این آزمون می‌توانند از تاریخ چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت جهت مشاهده نتایج به آدرس www.register.ili.ir مراجعه کنند.

کانون زبان ایران در حال حاضر  سه شعبه در شهر زنجان و یک شعبه در شهرستان ابهر دارد که  به مخاطبان خود خدمات رسانی می‌کند.

ادامه مطلب

اجتماعی

اختصاص 560 میلیارد ریال اعتبار قیر رایگان برای آسفالت معابر

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان با بیان اینکه با اجرای طرح تامین قیر رایگان از سوی دولت و مشارکت دهیاران تاکنون اقدامات مناسبی در زمینه آسفالت معابر روستاهای این استان برداشته شده‌است، افزود: در سال جاری، 560 میلیارد ریال اعتبار از محل قیر رایگان برای آسفالت معابر روستاهای استان اختصاص یافته است.

منتشر شده

در

توسط

اختصاص 560 میلیارد ریال اعتبار قیر رایگان برای آسفالت معابر

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،رضا خواجه ای در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: براساس برنامه‌ریزی به عمل آمده از محل قیر رایگان، آسفالت معابر 100 روستای این استان در سال جاری با مشارکت دهیاری ها پیش بینی شده است.

وی تاکید کرد: اعتبارات قیر یارانه ای فرصت خوبی برای بهسازی محیط‌های معابر روستایی در راستای ارتقا بهداشت محیط عمومی، هدایت آب‌های سطحی، ارتقا کیفیت محیط زندگی، ایجاد نشاط و انگیزه برای تثبیت جمعیت در روستاها که خواستگاه تولید و احیای صنایع دستی و گردشگری روستاها است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان یادآور شد: سال گذشته از محل قیر رایگان ،80 روستای استان با اعتباری بیش از 360 میلیارد ریال آسفالت شد.

خواجه ای خاطر نشان کرد: هیچ محدودیتی در زمینه سهمیه قیر رایگان و آسفالت معابر روستایی نداریم و آماده هستیم به هر میزانی که دهیاران مشارکت کنند، تامین نماییم تا روستاها از این کمک بهره مند شوند.

وی با بیان اینکه، باید با انجام برنامه ریزی های مناسب در جهت توسعه روستاها، فضای زندگی شایسته ای برای ساکنین روستاها فراهم نمود تا از این طریق روستاییان نیز فرصت زندگی و رشد و توسعه را داشته باشند، افزود: ساماندهی و اصلاح موجود، میزان و مکان گسترش آتی و نحوه استفاده از زمین برای عملکردهای مختلف در روستا سه محور اصلی در طرح هادی روستا به شمار می روند.

وی با تاکید بر اینکه، توسعه مناطق روستایی با ایجاد زیرساخت‌های لازم و زمینه های مناسب، از اهداف اصلی بنیاد مسکن است، گفت: باید هماهنگی و همکاری مناسبی میان دستگاه های اجرایی، نهادها و مردم برای توسعه و آبادانی روستاها وجود داشته باشد.

ادامه مطلب

برترین ها