اقتصاد

باید رویکرد ها تغییر کند چرا که تهدیدها عوض شده است

مدیرکل صنعت ، معدن و تجارت استان زنجان گفت:در چالش اول باید رویکرد ها تغییر کند چرا که تهدیدها عوض شده است ، باید ابتدا مسائل را بشناسیم و سپس راهکارهای مقابله با آن تهدیدها را بیابیم و با آن مقابله کنیم.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،مجید گلشنی در جلسه ای که به منظور بررسی صنایع و شهرک های صنعتی استان با محوریت پدافند غیرعامل با حضور مدیرکل صنایع دفاعی پدافند غیرعامل کشور برگزار شده بود ،اظهار داشت : برای داشتن ایرانی قوی و مقتدر ، پدافند حرف اول و آخر را می زند که در این راستا با چالش هایی مواجه هستیم.

وی افزود : در چالش اول باید رویکرد ها تغییر کند چرا که تهدیدها عوض شده است ، باید ابتدا مسائل را بشناسیم و سپس راهکارهای مقابله با آن تهدیدها را بیابیم و با آن مقابله کنیم.

این مقام مسئول یادآور شد: علم به وجود تهدیدات و اشراف به تهدیدات احتمالی بعدی از جمله چالش های این حوزه به شمار می رود.

مدیرکل صنعت ، معدن و تجارت استان زنجان با اشاره به تعریف سند راهبردی حوزه صنعت ، معدن و تجارت در این خصوص گفت: عدم تعریف چارت اداری مرتبط با حوزه تخصصی پدافند غیرعامل و استفاده موردی از کادر سایر دستگاه های اجرایی از جمله مشکلات شناسایی شده است که در این راستا پیشنهاد شده است یک چارت سازمانی مشخص با ساختار تخصصی تعریف و از نیروهای آموزش دیده و علاقمند استفاده شود.

وی به عدم وجود برنامه منسجم برای شناسایی ، آموزش و راهبری کارشناسان در حوزه دستگاه های اجرایی اشاره کرد و افزود : در خصوص آموزش در دستگاه های اجرایی باید برنامه مشخص تدوین و تکلیف شود که پیشنهاد گردیده پودمان آموزشی مشخص با رعایت حوزه فعالیت هر دستگاه تعریف شود .

گلشنی عدم شفافیت در تخصیص بودجه متناسب با ماموریت های پدافند غیرعامل و لزوم باز تعریف آن در دستگاه های اجرایی را از دیگر چالش های این حوزه عنوان کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا